Čertí škola v II.BNa středu 5. prosince jsme se všichni moc těšili, ale i trochu obávali. Menší obavy jsme měli z příchodu Mikuláše a jeho družiny. Návštěva Mikuláše byla velmi pěkná, i když někteří z nás měli nahnáno z čertů. Mikuláš opět věděl, kdo byl hodný a kdo zlobivý. Když odešli, tak jsme si povídali o sv. Mikuláši, dozvěděli jsme se, kdo byl a co dobrého vykonal. Nejvíc se nám líbila „čertovská škola“, která následovala. Z ničeho nic se z naší třídy stalo peklo s devatenácti čerty, jednou luciferkou a její velkou pomocnicí. Učili jsme se čertí počítání, předváděli čertí šklebení a blekotání, v čertím tělocviku jsme jako správní čerti, museli zvládnout dovednosti s pytlem a řetězem, a ještě jsme zdokonalovali čertí taneční variace. Bylo toho opravdu hodně, ale všechno jsme to splnili a na závěr jsme od hlavní luciferky Bublanky dostali „Výuční čertí list“ a to znamená, že jsme doopravdy „čerti“.K této aktualitě není možno přidávat komentáře.