Den jazyků

26. září si v naší škole již tradičně připomínáme Evropský den jazyků. V letošním školním roce jsme se rozhodli připravit pro žáky 5. – 9. ročníku kvíz zaměřený více či méně známé jazyky a země, kde se jimi hovoří. Žáci využívali svých znalostí z hodin českého, anglického, ruského a německého jazyka, také ze zeměpisu, výchovy k občanství, mohli zapojit svůj důvtip, odhad, ale svou roli sehrálo také štěstí. Co tedy (v ideálním případě) měli zvládnout? Např. spojit vlajku země s pozdravem, vytvořit co nejdelší slovo ze zadaných písmen, vystopovat původ slov, podle indicií poznat známou osobnost, rozlišit slovanské jazyky a mnoho dalších. Nakonec se nejúspěšnějšími řešitelkami staly Denisa Doleželová a Hana Rygálová z V. B, které převzaly drobné dárky a velké ocenění z rukou pana Joshe Richerta, s nímž ve vybraných ročnících spolupracujeme v hodinách anglické konverzace.