Jumping into WritingJumping into Writing, neboli Skočme do psaní, je celoroční eTwinningový projekt, do kterého se zapojili žáci 9. ročníku spolu se studenty z dalších tří zahraničních škol. Našimi partnery jsou studenti Gymnázia v rumunské Bukurešti a žáci dvou španělských základních škol, z Barcelony a města Nuevo Baztán. Hlavním cílem projektu je vytvořit sdílenou digitální knihu prostřednictvím online technologie s názvem StoryJumper. Jedná se o velmi povedenou a jednoduše použitelnou aplikaci, která umožňuje žákům naplno využít jednak jejich tvořivost, ale rozvíjí i jejich komunikační a technologické dovednosti. Zatím všichni partneři sdíleli první digitální výstupy, a to e-knihy s názvem ABC´s of our country (Abeceda naší země). Deváťákům se povedlo vytvořit velmi pestrý materiál. Ke každému písmenu anglické abecedy společně vybrali typické symboly, známé osobnosti nebo historické události, charakteristické pokrmy, zvyky nebo zajímavé kulturní a přírodní památky. Poté si jednotlivé části rozdělili, napsali texty, vyhledali vhodné obrázky a sestavili konkrétní stránky knihy. Vzájemně si poskytovali zpětnou vazbu, pracovali na úpravách i jazykových korekturách. Někteří z nich dokonce vytvořili audionahrávky k vybraným stránkám. Jak se jim tato část projektu povedla, se můžete podívat na tomto odkaze:

https://www.storyjumper.com/book/index/58767875/ABC-s-of-the-Czech-republic

 

 

 

 K této aktualitě není možno přidávat komentáře.