Návštěva u hasičůVe středu 9. května 2018 byly děti z II. A na návštěvě u kroměřížského Hasičského záchranného sboru. Věnoval se jim pan Radek Hanák, od kterého se dověděly, co hasiči dělají, co musí umět a znát. Společně si zopakovali čísla tísňového volání a situace, při kterých je lidé používají. Po těchto informacích si mohli tři zájemci vyzkoušet ochranné obleky, které při své práci hasiči používají. Následovala prohlídka budovy. Nahoru vyšly děti po schodech, dolů – do prostor přízemních garáží už sjížděly ty odvážnější jako hasiči po tyči. I když byly jištěny sedákem na laně, velmi si to užily. Dalším zážitkem bylo sledování hasičů při poplachu. I když to byl jenom poplach cvičný, pan Hanák se svým kolegou předvedli skvělou akci se sjetím tyče a rychlým oblečením do zásahového obleku. Prohlídka pak pokračovala u jednoho z hasičských vozů u kterého si také postupně všichni vyzkoušeli, jak se sedí v jeho kabině. Na závěr se děti seznámily s nosorožcem, který, jak se nakonec ukázalo, není zvířetem chovaným v hasičských garážích, ale velké auto určené k hašení požárů.

Děkujeme za poučnou a zajímavou návštěvu!K této aktualitě není možno přidávat komentáře.