Žáci si ověřovali znalosti v Biologické olympiádě

Minulý týden si  21 žák z 6. – 9. ročníku ověřilo své znalosti ve školním kole Biologické olympiády. Ve vědomostním testu prokazovali znalosti o pohybu organismů, které bylo letošním tématem. Při pozorování ptačího peří a kapradin se zaměřili na pečlivou práci pod mikroskopem a při určování rostlin a živočichů někteří marně v paměti hledali druhová jména. V celkovém součtu nejlépe obstál Vojtěch Borovka ze VII. B, Karolína Krajíčková ze VII. A, Lukáš Opelík z IX. a Boleslav Sum z VIII. třídy. Všechny jmenované ještě čeká vytvoření vstupního úkolu, aby mohli naši školu reprezentovat v okresním kole soutěže. Jim i ostatním zúčastněným žákům blahopřejeme a v dalším zkoumání přírody přejeme mnoho zajímavých zážitků.