Doteky dalekých krajůI přesto, že jsme se nehnuli z města, mohli jsme nahlédnout do dalekých krajů, a to prostřednictvím exotických rostlin ve sklenících Květné zahrady. Proč a kdy se skleníky začaly v zahradách budovat, jak vypadaly první oranžerie, tedy předchůdkyně dnešních staveb, a hlavně co a proč se v nich pěstovalo? Na tyto otázky získávaly odpovědi žákyně 7. třídy v průběhu programu Doteky dalekých krajů. I když za okny skleníku mrzlo, mohly si přivonět k exotickému koření či k plodům, které vyrostly právě zde. Dívky samy sehrály scénky či pantomimické výstupy, v nichž své spolužačky seznámily s historií, mýty, pěstováním a využíváním rozmarýny, bobkového listu, datlové palmy a citrusů. Rádi jsme využili úžasné zelené bohatství skleníků Květné zahrady spolu s nabídkou výukových programů a oživili si tak hodiny pěstitelství historicko- cestovatelským exkursem, který třeba přispěje i k budoucímu zájmu o pěstování subtropických rostlin.K této aktualitě není možno přidávat komentáře.