Druhé místo v okresním kole OVOV 2019Ve čtvrtek 2. 5. 2019 se na atletickém stadionu Slávie Kroměříž konalo okresní kolo OVOV. V letošním roce se této soutěže účastnilo osm družstev a přes 180 jednotlivců z okresu Kroměříž. Soutěžilo se v pěti disciplínách – trojskok, hod medicinbalem, skoky přes švihadlo, kliky, běh na 1000 m a dribling s basketbalovým míčem. Sportovci se na jednotlivých stanovištích střídali rychle za sebou, takže ani neměli čas na delší odpočinek či sledování výsledků soupeřů. Každému se dařilo v jiných disciplínách, výborné výsledky střídaly ty slabší, takže jsme byli napjati až do samého konce.

Při vyhlašování výsledky jednotlivců vše ukazovalo na favority ze sportovních škol, ale i my jsme dosáhli na medailové ocenění. Mezi naše medailisty patří Helena Peřinová, která získala 3. místo v ročníku 2008. Dále Ema Vondrušková, jež obsadila také 3. místo v ročníku 2007 a Jakub Svak, který vybojoval 2. místo v ročníku 2005. V ročníku 2004 naši školu reprezentoval jen jeden soutěžící, a to Radek Podolský. Všem sportovcům ukázal, že patří mezi ty nejlepší v okrese Kroměříž a s 4204 body se umístil na prvním zlatém místě a postoupil tak přímo do krajského kola.

V prestižní soutěži družstev OVOV jsme také nestáli stranou a ukázali jsme, že patříme mezi medailisty. Osmičlenný tým ZŠ U Sýpek ve složení Nela Dundálková, Dominika Slámová, Nela Jourová, Alžběta Hošková, Jakub Svak, Samuel Štěpánek, Vojtěch Netopil a Ondřej Zaoral získal celkem 19 199 bodů a vybojoval úžasné druhé místo, což jim zajistilo přímý postup do krajského kola, které se bude konat 29. 5. 2019 v Otrokovicích.

Všem závodníkům, kteří se podíleli na úspěšné reprezentaci naší školy, děkujeme.K této aktualitě není možno přidávat komentáře.