Návštěva Informačního a poradenského střediska Úřadu práceŘada žáků 8. ročníku již začíná řešit problematiku svého budoucího povolání, také se tímto zabývají v předmětu Čsp. Součástí výuky je proto i návštěva Informačního a poradenského střediska Úřadu práce, kde se žáci dozvídají rady k volbě povolání. V prezentaci spojené s besedou, v počítačovém testu či v individuálním pátrání hledají děti odpovědi na otázky podle čeho volit, jak poznat, v čem jsem dobrý, jaké mám vlastnosti a dovednosti, co potřebuji vědět o budoucí profesi apod.

Dále se zde žáci 8. A a 8. B seznámily s možnostmi vyhledávání škol či počtu volných míst na specializovaných stránkách např. Národní soustavy povolání. Nepřeberné množství informací, které IPS nabízí, je k dispozici žákům i jejich rodičům a mohou se sem vrátit pro další aktualizované informace i v příštím školním roce.K této aktualitě není možno přidávat komentáře.