Ornitologická stanice v Přerově Podzim je známý odletem ptáků do jižních krajin. Žáci sedmého ročníku si proto také 17. 10. 2019 „zalétli“ do Ornitologické stanice v Přerově. Zde si prohlédli velmi zajímavou výstavu Dravci, sokoli a sovy. Největší úspěch měly ptačí brýle z pohledu orla a noční les, kde žáci mohli poznávat tajemné zvířecí zvuky. Ve výukovém programu „Ptáci“, který je součástí stálé expozice, se pak dověděli základní informace o živočiších a mohli je srovnávat se svými školními znalostmi. Ve venkovních prostorách na ně čekala handicapovaná zvířata ubytovaná v záchranné stanici. Kromě ptáků zde byli k vidění ježci, hlodavci, šelmy i netopýr. Za překrásného podzimního slunečného dne se všichni podívali také na malebné Horní náměstí, které patří k nejkrásnějším na Moravě. Jízda vlakem zpátky do Kroměříže uběhla velmi rychle, protože byla plná štěbetání a nových zážitků.K této aktualitě není možno přidávat komentáře.