Projektový den Poznáváme chemické prvkyV úterý 7. 5. 2019 se v naší škole učilo jinak. Všichni žáci pracovali na společném tématu Poznáváme chemické prvky. Tak například žáci VI.B se zaměřili na přítomnost chemických prvků v lidském těle, žáci IV. A měli za úkol zpracovat prvky draslík a vodík, ve kterých potravinách je najdeme. Žáci ze II. B si ke zpracoání vybrali prvek stříbro, kde se kdysi dávno těžilo stříbro v českých zemích, že se razily Pražské groše.

Prvkem, kterým se zabývaly děti v I. A byl hliník. V úvodu projektového dne si v počítačové prezentaci pohrály s interaktivní periodickou tabulkou prvků a prohlédly si obrázky věcí, které jsou vyrobeny z hliníku. Ve třídě pak už lehce našly další příklady využití tohoto kovu ve věcech, které běžně používáme. Aby mohly samy s hliníkem pracovat, na to stačila aluminiová fólie – alobal. Děti jím obalovaly, mačkaly ho, tvarovaly postavu, stříhaly, malovaly na něj. To, co vytvořily, sestavily do zajímavých výtvarných objektů.

Výsledky práce všech dětí během projektového dne můžete zhlédnou na Výtvarném happeningu v pátek dne 17. května od 9:00 hod.  v parku před školou, na který všechny zájemce srdečně zveme.K této aktualitě není možno přidávat komentáře.