Vánoční vděčnost

Shánění dárků, pečení cukroví, úklid, všudypřítomné reklamy a shon… to všechno prolíná životy většiny z nás v posledních týdnech. V čem ale spočívá to pravé kouzlo Vánoc? To se v úterý 17. prosince 2019 vydali zjistit žáci 7. A a 8. třídy. Zúčastnili se totiž vánočního programu na Arcibiskupském gymnáziu v Kroměříži. Na základě zhlédnutých krátkých filmů a skrze drobné kooperativní aktivity si jednak připomněli vánoční příběh o narození malého Ježíška, ale také se společně zamýšleli nad tím, co pro ně znamenají drobné každodenní věci, jako je teplá voda, připravená snídaně, boty na nohách nebo pohodlná cesta autem do školy. Jak kdosi moudrý řekl: „Vděčný znamená být šťastný.“  Tuto myšlenku si s sebou všichni odnesli na malé záložce, která má připomínat, jak je důležité maličkosti kolem sebe vnímat a vážit si jich. Vánoce jsou myslím tím pravým obdobím k takovému zamyšlení.