Zahrada – ostrov plný životaVzdělávacího programu s tímto názvem se ve středu 9. 10. 2019 zúčastnili žáci III. A třídy. Program probíhal v Podzámecké zahradě a pro děti ho připravilo Národní centrum zahradní kultury v Kroměříži. Cílem programu bylo objasnit dětem jaký je rozdíl mezi zahradou a přírodou, pro koho je zahrada vhodná k životu, jak se mění život v zahradě během roku, které dřeviny zde rostou a seznámení s některými zajímavými druhy stromů. Děti se od paní lektorky dozvěděly zajímavé informace o zahradě, seznámily se s názvy některých zajímavých stromů, prozkoumaly je pomocí některých smyslů, zahrály si pohybové hry a na závěr sbíraly kaštany, které přinesly do školy pro lesní zvěř. Děti si zábavnou formou prohloubily znalosti o přírodě a přírodních zákonitostech, získaly povědomí o zahradní architektuře a poznaly Podzámeckou zahradu trochu z jiného pohledu.K této aktualitě není možno přidávat komentáře.