Zase já? – preventivní program v 9. ročníkuZase já? Už se to nedá vydržet. To jsou slova, která dnešní dospívající vypouštějí z úst velmi často. Jak řešit konflikty, jak se do nich ještě více nezaplétat a jak jim ještě lépe předcházet? Nejen těmto otázkám se věnoval prožitkový preventivní program, který pro naše deváťáky připravili zkušení lektoři z olomouckého Sdružení D. Na úvod si zahráli několik sebepoznávacích a kontaktních ledolamek a her. Poté zhlédli dramatický příběh fiktivního chlapce Jirky, jehož život byl plný karambolů. Nakonec se hlavními protagonisty stali oni sami. Program byl připravený formou divadla fórum a umožnil žákům stát se přímými aktéry příběhu. Jejich úkolem bylo zvažovat všechna rizika, hledat řešení a objevovat nové způsoby komunikace a alternativy chování tak, aby Jirkův životní příběh směřoval k pozitivnějšímu konci.K této aktualitě není možno přidávat komentáře.