Hudební nástroje jinak

Hudba je nedílnou součástí našich životů. Obklopuje nás všude a stále je pro nás inspirativní a nová. Také hudební nástroje proměňují své zvuky, dají se naprogramovat, mají svůj vývoj od akustických k elektronickým. O tom všem bylo setkání se zajímavým hudebníkem, pedagogem Pavlem Hrabětem, který navštívil naši školu ve středu 8. 1. 2020. Žákům byly představeny nástroje a zařízení s barevnou směsicí tónů a pestrých zvuků. Podařilo se jim také proniknout do malé hudební laboratoře pana Hraběte a vyzkoušet si tyto nevšední nástroje a zařízení. Nemalý obdiv si určitě zaslouží i jeho výjimečné nasazení a snaha předat dětem své zkušenosti a otevřít jim tak prostor pro jiné, alternativní  vnímání hudby.