Biodiverzita ve školní družině a školním klubu

Do projektu UNESCO v rámci tématu biodiverzity se zapojily nejen třídy naší školy, ale i jednotlivá oddělení školní družiny.
Jak to vypadá v lese? Jaká zvířátka tam žijí? O tom si povídali žáci prvního oddělení. Prohlíželi si krásné barevné obrázky a tvořili papírová zvířátka.
Druhé oddělení se ponořilo do tajemné mořské hlubiny, kde objevovalo živočichy obývající toto prostředí. Celé bádání doprovázelo tvoření různými výtvarnými technikami završené tvorbou vlastního akvária.
Třetí oddělení si vybralo podtéma s názvem zoologická zahrada. Společné povídání o účelech zoologických zahrad, typu zoologických zahrad, personálu, ekosystémech a zvířatech (kde se berou, jak se převáží) žáky upoutalo. Hlavní inspirací byla ZOO Zlín. Nejvíce nás zajímalo, jaká zvířata se zde chovají, čím se živí, kde ve volné přírodě žijí, zda jsou ohrožena. Vybrané druhy žáci dokreslili a vyrobili. Nechyběla ani společenská hra Výlet do ZOO.
Rozmanitost živočichů žijících v poušti si na mušku vzalo čtvrté oddělení. Žáci si pročítali encyklopedie a hledali známé i méně známe druhy zvířat. Podle předlohy nakreslili krásné obrázky a vypsali zajímavosti o nich. Celé své úsilí poté spojili do naučného plakátu.
Ve školním klubu si žáci povídali o hmyzu, jehož domovem je louka. Na základě získaných informací vytvořili tematickou výstavu. Odlévali berušky ze sádry, skořápky od ořechů se proměnily v roztomilé včeličky. Nejvíce zábavy přineslo malování užitečného hmyzu na kamínky. Na závěr vyrobili „hmyzí hotel“, který je velmi důležitý pro užitečný hmyz a pomůže i v boji se škůdci.
Práce žáků zdobí chodbu u všech oddělení školní družiny a školního klubu. Každý si také může vyzkoušet potrápit hlavičku a zodpovědět kvízové otázky, které jsou součástí výstavek.