Dopoledne s kroměřížskými záchrannými složkamiŽáci pátého a osmého ročníku dnes dopoledne vyrazili seznámit se či si zopakovat své dovednosti a znalosti související s ochranou života a bezpečností, např. i v domácnostech. Hasičský sbor a Městská policie v Kroměříži totiž uspořádaly pro děti z MŠ a ZŠ na Hanáckém náměstí přehlídku techniky a ukázky činností těchto složek. Žáci si mohli prohlédnout hasičské vozy a další techniku a shlédli ukázku hašení. Psovod a figurant předvedli výcvik policejního psa a situace, v nichž musí pes správně zareagovat na nebezpečnou osobu. I znalosti první pomoci si děti procvičily. Na závěr hasiči ukázali příklad, jak vzniká požár v kuchyni a jak se zachovat  a zejména nezachovat při jeho likvidaci. Při hašení ohně na kuchyňské lince seznámili diváky s různými hasičskými technikami.K této aktualitě není možno přidávat komentáře.