Jak jsme tvořili komixyKomiksy patří mezi oblíbené literární žánry. Vytvořit je ale vyžaduje poměrně hodně dovedností.  Žáci sedmého a osmého ročníku si v hodinách angličtiny vyzkoušeli, jaké to je být takovým spisovatelem, výtvarníkem, ale i odborníkem v oblasti IT. Cílem této tvůrčí aktivity bylo jednak si zopakovat a použít probírané fráze, tematicky zaměřenou slovní zásobu a gramatické struktury, ale také kreativně a kriticky přistupovat ke čteným textům, a to vše v době obrovského rozvoje digitálních technologií. Každá skupina zpracovávala jiné téma, sedmáci se zaměřili na každodenní situace a jejich příběhy se týkaly hlavně trávení volného času s přáteli, někteří se však pustili do příběhů z budoucnosti či minulosti. Osmáci se zase zabývali různými problémy životního prostředí. K vlastní tvorbě jsme použili online program, který nabízí nepřeberné množství témat, prostředí, ale hlavně postav, které v příbězích mohou vystupovat. Aplikace žákům hned na začátku umožnila vytvořit si avatara (vlastní postavu), což mnozí z nich využili při tvorbě svého komixu a obsadili se do role hlavního hrdiny.

Rádi bychom povedené práce sdíleli i s ostatními, proto si je můžete přečíst na této online nástěnce:

https://padlet.com/lenka_rygalova/a6wnbgbuz99j2h0mK této aktualitě není možno přidávat komentáře.