Projekt škol UNESCO – BiodiverzitaV rámci celoškolního projektu škol přidružených k UNESCO zaměřeného na téma biodiverzity si třída V. B k bližšímu poznávání vybrala místa zahrad a sadů. Postupně jsme zjišťovali, že v místech nám tolik známých a blízkých se skrývá spousta tajemství, která stojí za to poznat. Na internetu, v knihách i časopisech jsme objevovali zajímavé články i pěkné fotografie. V době distančního vzdělávání, kdy zahrady spaly pod napadeným sněhem, jsme se rozhodli zahrádky a sady malinko oživit. Každý ze žáků se pustil do výroby krmítka pro ptáky, naplnil jej vhodnou potravou a za odměnu pak mohl pozorovat vděčné návštěvníky nalákané na připravenou hostinu. Po návratu do školy jsme začali vytvářet vlastní živé minizahrádky a zdobit je modely živočichů. V těchto zahrádkách najdeme také chodníčky, místa odpočinku, včelí úly, kompost, zahradní jezírka a nejrůznější rostlinky zasazené do půdy, které potřebují pravidelnou péči a pozornost. Chvíle strávené nad tímto zajímavým společným úsilím jistě přispěly k tomu, abychom byli k přírodě vnímavější.K této aktualitě není možno přidávat komentáře.