Projektový den mimo školuPočátek školního roku nám ještě ukázal svou letní tvář, a tak jsme s žáky 9. ročníku nelenili a vyjeli do přírody. Postupně jsme se seznámili s faunou, flórou i historií nejbližšího okolí.

Na Záhlinických rybnících jsme zkoumali kvalitu vody, hledali droboučké vodní živočichy a poznávali okolní stromy a rostliny. V tmavých siluetách a podle hlasů jsme určovali ptáky, kteří hledali potravu, a nebo jen ostatní informovali o naší přítomnosti. Pohádku O ošklivém káčátku jsme konečně viděli v několika variantách, protože zvědavé labutě připlouvaly až těsně ke břehu.

Na další výpravě se dostaly pod náš drobnohled stromy, velcí a tajemní velikáni, kteří nám dělají společnost ve všech ulicích Kroměříže. Paní Lenka Křesadlová z Národního památkového ústavu nám napřed ve škole povídala o významu stromů, jejich funkcích v parcích a ve městech a pak jsme si vše šli ověřit ven. Velké množství zajímavých informací jsme získali o výsadbě v Psychiatrické nemocnici. Dozvěděli jsme se tak, jak se zde propojuje historie, účelnost a udržitelnost památkové rezervace.

Holešovský zámecký park byl tajemným místem, ve kterém jsme hledali bájný trojzubec boha Neptuna. Paní Hana Poková z Metodického centra zahradní kultury nám poutavým způsobem přiblížila historii budování zámku, parku i obory. Před slunečními paprsky nás chránily mohutné větve starých stromů, které jsme se snažili správně určovat. Největší odměnou pro nás byla návštěva zámeckých prostor, ze kterých jsme konečně uviděli hledaný trojzubec – síť vodních kanálů.

Po velmi dlouhé době distančního vzdělávání se nám podařilo tímto jedinečným způsobem propojit výuku přírodopisu a dějepisu z našeho nejbližšího regionu.K této aktualitě není možno přidávat komentáře.