eTwinning v V. BNaše škola se již několik let zapojuje do mezinárodních projektů v platformě eTwinning. Učitelé a žáci z různých evropských zemí mohou jejím prostřednictvím vzájemně komunikovat, spolupracovat, učit se a sdílet své nápady. Již od začátku školního roku jsou žáci V. B třídy zapojeni do projektu s názvem Two Mascots Travelling Round Europe. Našimi partnery se stali stejně staří žáci z malého italského města Capriati a Volturno poblíž Neapole. Cílem tohoto projektu je především rozvíjet jazykové dovednosti žáků v cizím jazyce, ale také posilovat digitální kompetence a poznávat prostředí, zvyky a kulturu jiné evropské země. Během září proběhlo seznámení obou týmů formou fotografií a hádanek. Poté italští páťáci připravili aktivitu, díky které se jejich třídní maskot – srnec Rocchino – dostal virtuálně až do Kroměříže. Úkolem našich žáků a jejich maskota Tydýta bylo opravit rozbitý horkovzdušný balón, to vše prostřednictvím online hry, kterou jim partneři sestavili. V současné době se s žáky chystáme tvořit interaktivní prezentaci naší školy. Poté nás čeká malování a výběr projektového loga, další jazykové výzvy, kvízy či sdílené úkoly a v závěru snad i společný videohovor.

Jak projekt probíhá, můžete sledovat např. v této virtuální nástěnce Padlet: https://padlet.com/lenka_rygalova/m945yyvcvi49suyy

 K této aktualitě není možno přidávat komentáře.