„Hustej NET“

To je název prožitkového programu, s kterým za dětmi z V. A přijeli ve středu 26. 1. 2022 lektoři ze sdružení D Olomouc. Cílem programu bylo zábavnou a hravou formou seznámit děti s nástrahami internetu a zamezit neuváženému chování na internetu. Lektoři Jakub a Jan měli pro děti připravený pestrý program, do kterého byli všichni aktivně zapojeni. Pomocí her, dramatizace, spolupráce ve skupinách a diskuze se společně zamýšleli nad pravidly komunikace a bezpečného využívání internetu. Program dětem také nastínil možnosti, jak se zorientovat v možných způsobech pomoci v případě kybernetického útoku. Do aktivit se děti zapojovaly aktivně, s chutí, zájmem a tak nám tři hodiny utekly jako voda. Doufejme, že děti získané znalosti a dovednosti při práci s internetem využijí.