Kdo se bojí, nesmí na prázdniny!Tak zněl název desetiboje, který absolvovali žáci druhého stupně letošní předposlední školní den. Desetiboj startoval na Pionýrské louce a jeho netradiční disciplíny byly rozmístěny v krásných zákoutích Podzámecké zahrady. Co je třeba překonat, „ Když se ucho utrhne“, jak pracuje „Splašená uklízečka“, „ Pat, Mat a kat“ nebo „Dlouhý, široký a krátkozraký“ si vyzkoušely tříčlenné hlídky pod bedlivým dohledem deváťáků na jednotlivých stanovištích. Složení hlídek, vždy  jeden šesťák, sedmák a osmák, bylo odtajněno až na startu. Tak se vzájemně poznávali soutěžící jako „Siamská trojčata“, absolvovali „Úprk ze školy“, zjistili, že „Ostrov pokladů“ je plovoucí a trénovali chůzi jako „Modelka Škopková“.  Při nabírání vody z rybníčku u disciplíny „Nehas, co tě nepálí“ poznali soutěžící na vlastní kůži platnost tohoto pořekadla.  Trochu zabláceni pak sice „Hodili flintu do žita“, ale všichni úspěšně závod dokončili. Cílem desetiboje nebylo ztrhat časový limit, ale při plnění úkolů se vzájemně poznat a především se pobavit. Proto snad nikoho nepřekvapilo, že nejšikovnější hlídky byly pasovány šerpami s nápisem „Nebojím se a můžu jít na prázdniny“.K této aktualitě není možno přidávat komentáře.