Nová cesta – 7. ročník učí 3. ročníkJako každý rok, i letos si naši žáci připravili pro své mladší spolužáky prezentace v rámci projektu „Nová cesta“. Úkolem sedmáků bylo zpracovat projekty na tato témata:

  1. zima (ulice, kluziště, omrzliny, …)
  2. zimní sporty (lyže, sáně, brusle)
  3. vánoční svátky (pyrotechnika, nebezpečné dárky)
  4. domácí prostředí (elektřina, plyn, vařící voda, …)

Třída VII. A představila uvedená témata žákům III. B, třída VII. B zase prezentovala dětem ze III. A. Starší spolužáci si připravili poutavé a zároveň poučné vyprávění o nebezpečí a nástrahách, které mohou hrozit během zimy a v období Vánoc. Svým mladším spolužákům připomněli, na co si mají dávat pozor a co vše se může stát, pokud nebudou dodržovat bezpečné zásady při zimních sportech či vánočních tradicích, například při zdobení stromečku, krájení jablka nebo lití olova. Třeťáci si poté vyplnili tematické hravé pracovní listy s rozličnými tajenkami i osmisměrkami, ve kterých si ověřili své znalosti. Na závěr nechyběla ani sladká tečka – odměna v podobě bonbónů.K této aktualitě není možno přidávat komentáře.