Nová cesta s VIII. BNová cesta se jmenuje projekt, který vymýšlejí i prezentují žáci druhého stupně pro děti z prvního stupně. Každý rok přináší jiná témata.

Letos naše třída VIII. B, rozdělená na čtyři skupiny, prezentovala pro II. A témata:

  • Bezpečná cesta do školy
  • Vidět a být viděn
  • Bezpečně ve škole
  • Bezpečí domova

Skupiny si vždy jeden celý den připravují prezentaci, vytvoří poster, na kterém jsou zajímavé i důležité informace doplněné obrázky. My jsme měli přichystané hry, praktické ukázky a otázky, aby se děti zapojily a neztrácely pozornost.

Třídě II. A, která byla rozdělena na čtyři skupinky, jsme další týden, v úterý 25. 10. 2022 předvedli projekt. Měli jsme dvacet minut pro jednu skupinku. Na konci od nás děti dostaly malou pozornost – nažehlovací reflexní obrázek a také křížovku, kterou vyplnit, by jim nemělo dělat problém, pokud pozorně poslouchaly.

Lucka a Markéta z VIII. B

Jak jsme učili druháky?

Chtěli jsme děti co nejvíce zapojit, protože občas „utíkají” do svého světa a nevnímají okolí. Používali jsme příklady z praxe, hravé scénky a soutěže. Snažili jsme se o přátelskou komunikaci, nechtěli jsme, aby se děti cítily provinile za špatnou odpověď.

Některé skupinky byly aktivní, děti se hlásily o slovo a vznikla spousta vtipných situací. Zato další byly o něco stydlivější, ale nakonec se nám podařilo všechny rozmluvit.

Ema a Verča z VIII. BK této aktualitě není možno přidávat komentáře.