Páťáci pomáhali s výsadbou stromků

V pátek 29. 4. 2022 se žáci z V. A třídy vypravily na Barbořinu. V souvislosti s úpravami lesoparku zde probíhala výsadba nových stromů. Po příchodu na Barbořinu nás přivítala paní Mgr. Klára Halířová a pan místostarosta Mgr. Vít Peštuka. Seznámili děti s tím, co je čeká a popovídali jim o úpravách, které na Barbořině probíhají. Na okraji lesoparku byly již připraveny jámy pro nové stromečky, a tak jsme si pod odborným vedením zasadili svůj třídní strom – buk červený. Další stromky jsme sázeli už v lese, kde se děti rozdělily do menších skupinek a po vysvětlení postupu mohly začít. Během sázení stromků si děti i zasoutěžily. Poznávaly například zvířata podle hlasů, které vydávají, zkoušely také zvířecí hlasy napodobovat, poznávaly druhy stromů, hledaly schované oříšky a pozorovaly zvířata, pro která je Barbořina jejich domovem. Nejvíce nás uchvátil datel černý, který po celou dobu létal mezi stromy a pozoroval, jak jde dětem sázení od ruky. Děti za své snažení dostaly malé občerstvení a velké poděkování od zástupců města. Tato akce se nám velmi líbila a jsme moc rádi, že jsme se jí mohli zúčastnit a přispět tak ke zvelebování našeho krásného města. Organizátorům akce z Města Kroměříž patří velké poděkování za skvěle připravenou akci.