Pobyt v přírodě – páťáciV pondělí 13. 6. 2022 se děti z V. A a V. B třídy společně vydaly užít několik společných dní mimo školu. Na pobyt jsme vyrazili do Hotelu pod Šaumburkem v Rajnochovicích. Po příjezdu jsme se ubytovali, řekli si několik pravidel, kterými se budeme po dobu pobytu řídit a pak jsme vyrazili prozkoumat okolí a hřiště. Hráli jsme různé hry a také si každý vytvořil svůj erb, který ho měl charakterizovat. Erby jsme si vystavili ve společném prostoru před pokoji, kde si je každý mohl prohlédnout. Odpoledne jsme se vydali prozkoumat okolní přírodu a navštívili jsme zříceninu hradu Nový Šaumburk. Aby nám cesta rychleji ubíhala, hráli jsme hru: medvěd – bomba – potopa. Ještě před večeří jsme si zahráli živé pexeso, při kterém jsme trénovali paměť, spolupráci a fantazii. Po večeři jsme se seznámili s morseovkou a zkoušeli psát zprávy s hodnocením dne. Večer se zájemci mohli dívat na film nebo si hrát na pokojích s kamarády. Pak už nás čekala večerka.

V úterý dopoledne jsme si zasoutěžili a zopakovali znalosti z přírodovědy ve sportovně-přírodovědné sazce a zahráli si míčové hry. Odpoledne nás čekal výšlap na nejvyšší bod Hostýnských vrchů. Na Kelčském Javorníku se nachází krásná rozhledna, kterou mnozí navštívili úplně poprvé. Vycházka byla pro některé náročnější, ale krásné výhledy do okolí opravdu stály za tu námahu a výšlap zvládli všichni na jedničku. Po návratu a večeři jsme si odpočinuli na pokojích nebo u společného sledování pohádky. Mezitím se venku začalo stmívat a tak jsme se mohli společně vydat na velmi očekávanou Stezku odvahy. Někteří museli trošku překonat svůj strach, ale povedlo se a všichni se spokojeně a plni dojmů uložili do svých postelí.

Ve středu jsme po úklidu pokojů hráli na hřišti hru Náhoda, u které se děti musely spolehnout nejen na svou fyzičku, ale také na štěstí, které rozhodovalo o tom, kdo se dostane do cíle jako první. Po obědě jsme si společně vyhodnotili všechny aktivity, které jsme za ty tři dny zvládli. Děti byly odměněny diplomy a drobnými cenami. Pak už pro nás přijel autobus a odvezl nás zpět do Kroměříže. Pobyt v Rajnochovicích se nám vydařil, areál byl pěkný, jídlo moc dobré a počasí nám také přálo. Zkrátka všechno vyšlo perfektně. Všechny děti zaslouží velkou pochvalu za výdrž, chování a bezproblémové fungování. Někteří v sobě určitě objevili skryté možnosti a pochopili, že „když se chce, všechno jde.“K této aktualitě není možno přidávat komentáře.