Preventivní program ve třetí tříděV pondělí 17. ledna jsme mohli ve třetí třídě přivítat tři lektory ze Sdružení D a prožít s nimi velmi zajímavé a obohacující dopoledne. Preventivní program „Nej“ třída vtáhl děti do příběhu jejich vrstevníků – Emy, Izy a Erika. Nejenže mohly sledovat a zamýšlet se nad tím, jak jim pomluvy, urážky a lži komplikují život, ale dostaly také zároveň příležitost samy zasáhnout a měnit děj tak, aby skončil šťastně. Učili jsme se vnímat potřeby a pocity své i druhých a vzájemně si naslouchat, abychom dokázali navazovat přátelství a udržovat dobré vztahy. Vyzkoušeli jsme si různé způsoby řešení problémů a nekonfliktní komunikace. Nezbývá než všem účastníkům přát, aby získané dovednosti dokázali ve svém životě vhodně využívat a zdokonalovat je.K této aktualitě není možno přidávat komentáře.