Proč by měli žáci 8. ročníku navštěvovat úřad práce?Nejen na tuto otázku dostali žáci VIII. A v pondělí 9. května 2022 a žáci VIII. B ve středu 11. května 2022 odpověď. V Informačním a poradenském centru Úřadu práce Kroměříž se seznámili s postupem, jak se zamýšlet nad volbou svého budoucího povolání. Během návštěvy měli možnost vyhledávat informace o vysněné profesi. Dověděli se, které oblasti by v budoucnu měly poskytovat vysokou nabídku pracovních míst. Zamysleli se nad tím, že při výběru povolání je potřeba sladit celou řadu faktorů. Vyzkoušeli si jednoduchý profesní test, který vycházel z jejich zájmů a silných stránek. Dostali také mnoho cenných rad a tipů, jak a kde hledat vhodný studijní obor, který by je k vybranému povolání mohl dovést. Děkujeme paní Ing. Heleně Družbíkové PhD. za profesionálně vedenou besedu, vstřícnost a ochotu vysvětlit všechny nejasnosti.K této aktualitě není možno přidávat komentáře.