Svátek poezieMožná nevíte, že 21. únor je vyhlášen jako Mezinárodní den mateřského jazyka a 21. březen se slaví jako Světový den poezie. A právě v období mezi těmito významnými dny se všichni v naší škole poezii věnujeme.  Co jistě víte, že český jazyk jako mateřský jazyk většiny z nás – to není jen onen nepříjemně proslulý pravopis či některými obávaná skladba, ale jsou to především staletí vývoje našeho jazyka, v nichž vznikala i česká literatura. Poezie je samozřejmě její významnou a důležitou součástí. Poezie dokáže každého, kdo se do ní pozorně zaposlouchá, nejen pohladit po duši, ale také poučit a pobavit. A právě to bylo naším cílem při pátečním školním kole recitační přehlídky, Svátku poezie. Diváci i recitátoři si užili mnoho příjemných chvil s básničkami, které si připravili a s nimiž zvítězili v třídních kolech recitační přehlídky. Nejlepší z nich byli oceněni a mohou se zúčastnit oblastního kola přehlídky dětských recitátorů.K této aktualitě není možno přidávat komentáře.