Výlet za poznáním„Nevěř tomu, čemu nerozumíš, ale nezavrhuj, cos neprozkoumal.“ – slova Karla Čapka do posledního písmenka potvrzují, že teorii nejlépe pochopíme v praxi. A proto se poslední květnový den vypravili naši žáci šestého ročníku do zábavního vědeckého parku Vida! Brno, aby si prohloubili své znalosti z přírodovědných předmětů. Na ploše přes 6200 m² je čekalo přes 180 interaktivních modelů, díky kterým mohli objevovat, jak funguje svět kolem nás. Další „exponáty“ čekaly šesťáky na Vědecké stezce v bezprostředním okolí Hvězdárny a planetária Brno. Prohlédli si model planetárního roveru, zvukovod, 3D skener, kaleidoskop, astronomický dalekohled, polární dalekohled, spektroskop, meteorologickou stanici, pixelovou stěnu i planetární siloměr. Výlet za poznáním se všem líbil a určitě se do Brna v budoucnu ještě jednou vrátíme.

 K této aktualitě není možno přidávat komentáře.