Deváťáci psali anglickou poeziiVýuka anglického jazyka v IX. A byla v letošním školním roce doplněna a obohacena o mezinárodní spolupráci v rámci eTwinningového projektu „In the Name of Poetry“. Tento projekt byl zaměřen na kreativní dovednosti žáků v cizím jazyce a byl přímo napojen na výstupy týdne škol UNESCO, neboť jedním z letošních témat je právě poezie. Naši deváťáci navázali partnerství se školami z Řecka, Kypru a Rumunska. Během téměř celého školního roku plnili několik zajímavých úkolů a výzev. Hlavní projektovou aktivitou bylo kooperativní psaní básní a vytvoření e-knihy ze společných textů. Žáci pracovali v projektové platformě v několika mezinárodních týmech. Skupiny měly stanoven časový plán, ale i žánrové zadání a roční období, jehož se básně měly týkat. Někteří tvořili tzv. haiku, další akrostichy nebo grafickou báseň diamant, jiní se snažili i klasickou báseň s rýmy. Všichni partneři tak společně napsali celkem 20 uměleckých textů, které doplnili o tematické obrázky. V rámci světového dne poezie jednotlivé národní týmy prezentovaly významné básníky a básnířky své země formou interaktivní prezentace. Nechyběl ani závěrečný videohovor s řeckým týmem. Projekt „In the Name of Poetry“ byl pro žáky příjemným zpestřením výuky, ale i příležitostí k smysluplnému využití anglického jazyka v reálných situacích. Přispěl k rozvoji jejich kreativity a jazykových, sociálních, kulturních a digitálních dovedností.

Nejzajímavější výstupy projektu si můžete prohlédnout na následujících odkazech.

e-kniha o naší škole: https://read.bookcreator.com/aiBdxfP7wWhLX1qudXpM7jv5pjS2/hixbtcgUQlKNQRYvd40RzA

společná e-kniha plná poezie: https://read.bookcreator.com/aiBdxfP7wWhLX1qudXpM7jv5pjS2/DnCr580wSXKTkZD_FLOuOg

interaktivní prezentace o básnících jednotlivých partnerských zemí:

https://view.genial.ly/640dc7ae3b448e00181eb2bd/interactive-image-in-the-name-of-poetry

 K této aktualitě není možno přidávat komentáře.