eTwinning v IX. BSkupina deváťáků paní učitelky Rygálové je v tomto školním roce zapojena do mezinárodního projektu v platformě eTwinning s názvem Fast fashion vs Slow fashion. Cílem tohoto projektu je zamyslet se nad udržitelností módy, nad tím, jakou zanecháváme ekologickou stopu, když nakupujeme levné oblečení, ale i sdílet různé kulturní zvyky a při tom všem komunikovat anglicky. Na konci listopadu 2023 jsme se v hodině angličtiny poprvé spojili online s našimi partnery z Itálie, Turecka a Rumunska. Vybraní žáci představili naši skupinu, základní školu a pochlubili se krásou historického města Kroměříž, jež je, jak jistě víte, zapsáno na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Byla to pro nás úplně první zkušenost, a tak není divu, že bylo potřeba překonat velkou trému. Naštěstí jsme vše zvládli s humorem a nadhledem. Po seznamovacích aktivitách nás čeká průzkum a sbírání dat, které se týkají hlavního tématu a v lednu snad i další videohovor.K této aktualitě není možno přidávat komentáře.