Naše pouť na poutní místo a ještě kousek dálPo velkém rozhodování, kam na letošní malý třídní výlet, jsme se vydali vlakem do Zašové, obce v Beskydech, kterou proslavila ochránkyně Valachů, Panna Marie Zašovská a zdejší „kouzelný“ pramen říčky Stračky. Nejprve jsme vyšplhali na asi „nejvyšší“ rozhlednu v ČR, jak kluci změřili, 3,7 metrů vysokou, a od ní se vydali hledat naučnou stezku, která začínala právě u onoho pramene. Modrá, zelená, červená – ať už měla stezka jakoukoliv barvu, kterou jsme nenašli, naše putování bylo opravdu kouzelné, jako celá zdejší krajina. A jako správní současní turisté jsme nakonec ochutnali i místní speciality, někdo smažák, někdo řízek či halušky, někdo jen nanuka. Takže cool, bomba, pohoda.                                                                                                                                                                              žáci VIII. BK této aktualitě není možno přidávat komentáře.