Preventivní program II. A a II. B – MéďovéVe středu 18. 1. 2023 proběhl ve II. A a II. B preventivní program organizace Sdružení D Olomouc s názvem Méďové. Šlo o strukturovaný dramatický program pro děti, vycházející z klasické pohádky Maruška a medvědi. Co s tím, když něco provedu – třeba poškodím cizí věc, i když to nebylo se zlým úmyslem? Jaké to je, být v kůži rodičů, když to se mnou řeší? Jaké jsou možnosti nápravy? Je možné průšvihu předcházet? Žáci improvizovali, tvořili, spolupracovali, řešili situace, trénovali vyjadřovací schopnosti, rozvíjeli sociální dovednosti a fantazii.

Děti se aktivně zapojovaly do všech činností, do pohádky i řešení problému. Příběh si naplno prožily. Dokázaly vyjádřit vztek, smutek i radost a popsat své pocity. Neomylně poznaly dobré a špatné chování. Naplnily svou přirozenou touhu vše napravit a dojít ke šťastnému konci. K této aktualitě není možno přidávat komentáře.