Rande s knihou naslepoDalší aktivitou podporující čtenářství v měsíci březnu – měsíci čtenářů, bylo „Rande naslepo s knihou“. Žáci si vybrali svého partnera (knihu) k seznámení na základě prvního dojmu – vzhledu. Je libo velkého?  Malého? Štíhlého? Baculatého? Extravagantně či střízlivě oblečeného partnera? Po vstřebání prvotních dojmů a okouzlení je čekalo teprve to pravé překvapení – odhalení. Zjistili, co jejich partner skrývá uvnitř. Je zábavný? Nudný? Vtipný? Mluví vůbec česky? … Při této aktivitě žáci získali velkou zkušenost – jak je důležité správně si vybrat to podstatné a důležité pro život. Krásný obal mnohdy klame a je potřeba zkoumat také věci pod povrchem a zamýšlet se nad nimi… O to větší radost jsme měli, když z nějakého náhodného setkání vzešla zamilovanost, která může přejít třeba i v lásku na celý život – lásku ke knihám a poznávání světa.K této aktualitě není možno přidávat komentáře.