Veselé počítání s předškolákyV úterý 24. ledna se konalo další setkání předškolních dětí v prostorách školy. Tradiční Školička s názvem Veselé počítání byla tentokrát zaměřena na osvojování předmatematických dovedností. Pro jejich získání nestačí pouze mechanicky vyjmenovat číselnou řadu nebo psát číslice. Proto se děti zaměřily na činnosti, které jsou předpokladem pro zvládání učiva matematiky, a tím i k vytváření kladného vztahu k ní. V jedné části se děti věnovaly formou hravých aktivit orientaci v řadě a posloupnosti, úkolům pro zjemňování zraku, což je důležité pro správnou vizuální rozlišovací schopnost. Nechybělo ani vyvození logických souvislostí při pozorování obrázků. V jiné části si děti hrály s geometrickými tvary. Jen co se s nimi trošičku protáhly, pustily se do stavění geometrických sněhuláků. Tak byly připraveny, aby pomohly lednímu medvědovi a jeho daleko žijícím kamarádům s výlovem rybiček. Každá ulovená rybička ukázala svému rybáři správný tvar ledových ker, po kterých se musel vydat, aby bezpečně došel nakrmit hladové tučňáky.

Účast byla opravdu velká a děti si odnesly zaslouženou odměnu. Zvládly zdárně projít všemi matematickými úkoly a nezbývá, než se těšit na další školičku, která bude probíhat v tělocvičně.

 K této aktualitě není možno přidávat komentáře.