Žákovské fórum Zdravého města KroměřížZdravé město je to, které se baví se svými občany. V rámci projektu Zdravá města je každoročně pořádáno Žákovské fórum. Starší žáci základních škol zde mají příležitost komunikovat a spolupracovat se zástupci našeho města a zapojit se tak do rozvoje města. Společně vždy stanoví deset priorit, kterými by se mělo město zabývat.
V loňském roce žáci projevili zájem například o využití nevyužitých ploch – město vybudovalo například pump track, sportovně – relaxační zónu Šlajza, prostor na Hanáckém náměstí se využívá k provozu kluziště. Další prioritou bylo častější vyvážení odpadu a estetičtější odpadkové koše. To je nyní řešeno podzemními a polopodzemními kontejnery, zároveň se tím šetří místo, které může být nyní využívané k parkování, což bylo další prioritou z roku 2022.
V letošním roce top prioritou kroměřížských žáků je nový plavecký bazén. Dále pak zavedení fast foodu, zlepšení chodu a vybavení Kroměřížské nemocnice, vybudování chodníku na pozemku mezi Lidlem a Hanáckým náměstím, či více světelných přechodů. Pan starosta a pan místostarosta, kteří byli po celou dobu žákům k dispozici, vysvětlili náročnost investice do nového bazénu i že na realizaci některých vzniklých priorit nemají až takový vliv. Dobrou zprávou byl přislib několika světelných přechodů již v tomto roce.
Naši žáci vzorně reprezentovali školu a nebáli se prezentovat své názory. Byli velmi přínosnými členy fóra, za což si zaslouží velkou pochvalu.K této aktualitě není možno přidávat komentáře.