Žákovské zastupitelstvo na kroměřížské radniciV úterý 17.10. 2023 se 4 žáci naší školy zúčastnili ustavujícího zasedání Žákovského zastupitelstva města Kroměříže. Pod vedením pana starosty Tomáše Opatrného, místostarostů Pavla Motyčky, Karla Holíka a radní Vladimíry Vondráčkové se společně s žáky z ostatních kroměřížských základních škol a nižšího stupně gymnázií na pár hodin stali zastupiteli. Na vlastní kůži zažili, jakým způsobem probíhá ověřování platnosti volby členů zastupitelstva, složení slibu nově zvolených členů nebo schválení programu. V tajné volbě si mezi sebou vybrali starostu, místostarostu a radní. Toto jednání se tedy velmi podobalo skutečnému zasedání zastupitelstva města Kroměříže. Těší nás, že místostarostou byl zvolen Alex Knap z naší VIII.B. Během dalších setkání, které budou probíhat napříč celým školním rokem, budou žáci pracovat ve výborech a jejich cílem bude shodnout se na projektu, jenž bude město Kroměříž posléze financovat a realizovat.K této aktualitě není možno přidávat komentáře.