„Ze starých časů“ v matematiceLoupežníci zakopali poklad 2 sáhy hluboko. Kolik je to vlastně metrů? Kolik kroků musel udělat Dlouhý ve svých sedmimílových botách na hrad Veveří? Kolik žejdlíků se vejde do dnešní 1,5l PETky? Co dovezl sluha Vincek z pohádky O Popelce, když ho macecha poslala pro 10 loktů sametu, 20 loktů atlasu, 5 tuctů perleťových knoflíků, 2cívky zlatých nití s 50 sáhy na jedné cívce a zlatou stuhu 2 palce širokou? To je část úkolů, které řešili žáci 6. a 7. ročníku v posledních červnových hodinách matematiky letošního školního roku. Pohádkovou atmosféru projektu „Ze starých časů“ navodilo prostředí Květné zahrady, kde žáci ve skupinkách převáděli staré délkové, hmotnostní a další jednotky na ty dnešní. Otázkou zůstává, jestli se loupežníkům chtělo, zakopat poklad 4 metry hluboko…. K této aktualitě není možno přidávat komentáře.