Don Quijote a ti druzíVe čtvrtek 25. 1. 2024 do naší školy znovu zavítala dvojice herců z královéhradeckého Divadélka pro školy. Žáci 5. – 9. ročníku byli seznámeni s kulturou doby španělské renesance.  Zkušení herci s humorem a velkou nadsázkou předvedli nejslavnější scény z doby, kdy Španělsko zažívalo největší kulturní rozmach, tzv. Zlatý věk. Ukázky z her Lope de Vegy, Tirsa de Moliny a románu Miguela Cervanta y Saavedry byly vždy doplněny i srozumitelným výkladem o autorech a historických souvislostech. To vše bylo podtrženo improvizací a originálním vtažením publika přímo do děje. Celé představení provázel smích a potlesk, což jen dokazuje, že i pět set let stará literatura může dnešní mladé lidi bavit. Těšíme se opět na setkání v příštím roce.

 

 K této aktualitě není možno přidávat komentáře.