Úspěchy z přírodyLužní lesy – téma letošního ročníku Biologické olympiády – potrápily žáky druhého stupně asi nejvíce. Poznávání některých živočichů nebyl vůbec problém, ale rozlišit rostliny, to už byl oříšek. Pod mikroskopem soutěžící sledovali krystaly a barvili škrobová zrna. Z celkového počtu 22 žáků se nejvíce dařilo Anně Kadrnkové, Markétě Jelínkové a Adamu Tučapcovi v kategorii C a Eleně Jelínkové, Neli Zavadilové a Adéle Bosákové v kategorii D.

Získané přírodovědné znalosti se žáci snažili uplatnit i v chemické soutěži.  V regionálním kole Hledáme nejlepšího Mladého chemika v České republice se Martinu Böserlemu podařilo i přes silnou konkurenci žáků 8. a 9. ročníků Zlínského kraje obsadit 3. místo a Markétě Jelínkové 25. místo.

Přírodovědné vědomosti a dovednosti na vysoké úrovni předvedla Anna Kadrnková v soutěži Ekománie a z republikového kola přivezla 4. místo.

Všichni jmenovaní žáci zaslouží velkou pochvalu za vzornou reprezentaci školy.

 

 

 K této aktualitě není možno přidávat komentáře.