Závěrečné zasedání žákovského zastupitelstvaV úterý 9. dubna 2024 se popáté, a v tomto školním roce naposledy, sešlo Žákovské zastupitelstvo města Kroměříže. Tentokrát žáci prezentovali své projekty, na kterých aktivně pracovali v jednotlivých výborech. Zástupci výboru pro životní prostředí představili projekt „Stezky zábavněji“, kulturní výbor prezentoval projekt „Ulice – QR kódy“, pod záštitou výboru kultury a školství byli účastníci seznámeni se sportovní soutěží „Předveď, co umíš!“

Nejvíce však všechny přítomné zaujal projekt „Bylinková zahrada se zážitkem“, jehož garantem byl výbor sociální. Ten si nakonec zasloužil finanční podporu města ve výši 50 000 Kč na jeho realizaci. Projekt má přispět ke sblížení nejmladší generace se seniory. Cílem je udělat obyvatelům domovů radost a vytvořit jim pěkné prostředí vhodné pro relaxaci. Vyvýšené záhony budou v červnu vybudovány v domovech pro seniory U Kašny, U Moravy a Vážany. Ostatní týmy však nebyly opomenuty, byla jim slíbena možnost další diskuze a postupné realizace jejich návrhů.

Na závěr setkání čekalo na účastníky příjemné překvapení v podobě rautu a volných vstupenek do kina, aby si mladí zastupitelé mohli odpočinout a načerpat novou inspiraci pro nadcházející projekty.

 K této aktualitě není možno přidávat komentáře.