Pasování na čtenáře
Ve středu 27. 5. byli žáci I. A a I. B v Arcibiskupském zámku na slavnostním pasování prvňáčků na čtenáře Knihovny Kroměřížska. Celá slavnost se odehrála v Manském sále. Za zvuků fanfár nastoupily knihovnice i sám zámecký knihovník.
V zámeckém prostředí děti nejprve řekly čtenářský slib, kterým se zavázaly, že budou knihy nejen číst, ale budou o ně i pečovat. Poté byly zámeckým knihovníkem Cyrilem Měsícem pasovány do stavu čtenářského. Jako dárek dostaly pamětní list, omalovánky města Kroměříž a možnost navštívit zdarma zámeckou věž.






