Školní zprávy

Zápis do prvních třídVe dnech 9. 4. - 10. 4. 2024 se uskutečnil zápis dětí do první třídy pro školní rok 2024/2025. Do budoucích dvou prvních tříd jsme celkem zapsali 38 dětí. První informační schůzka rodičů budoucích prvňáčků se...

[...]

Okresní kolo ve vybíjenéVe čtvrtek 4. dubna se konal turnaj ve vybíjené (okresní kolo) pro žáky 4.-5. tříd. Turnaje se zúčastnilo celkem 9. základních škol z okresu Kroměříž. Hrálo se systémem „každý s každým“.

[...]

Narozeniny Karla KrylaMédia poslední dobou velmi často zmiňují osobnost kroměřížského rodáka Karla Kryla.

[...]

Okresní kolo matematické olympiádyVe středu 3. dubna se na 1. Základní škole v Holešově konalo okresní kolo matematické olympiády pro žáky 6., 7. a 8. ročníků. Z naší školy byli vybráni pouze dva žáci, za 6. ročník Kryštof Komínek a za 7. ročník David Koutňák.

[...]

Den na farměCo obnáší život a práce na farmě si mohli vyzkoušet ve středu 3. 4. 2024 žáci VIII. B. Navštívili totiž kozí farmu v Pavlovicích u Přerova.

[...]

Svátek matematikyV březnu jsme na naší škole oslavili Mezinárodní den matematiky dvěma soutěžemi.

[...]

INFORMACE k zápisu do 1. třídyVážení rodiče našich budoucích prvňáčků,
připravili jsme pro Vás podrobné informace k zápisu do první třídy, který bude probíhat ve škole ve dnech 9. a. 10. dubna 2024 vždy od 14:00 hod. do 18:00 hod.

[...]

Informace o akcích BESIP KroměřížVážení rodiče a milí žáci,

v nejbližší době organizuje BESIP Kroměříž dvě akce pro děti a rodiny:

  1. Po celý duben mohou děti/žáci posílat obrázky do výtvarné akce Malovaná helma 2024 (odkaz na událost, vč. dalších informací pro rodiče: [...]

Velikonoce jsou tadyJaro už je mezi námi, a to můžeme pozorovat nejen v přírodě, ale i u nás ve škole.

[...]

Žákovský parlament a milé překvapení ke Dni učitelůK příležitosti Dne učitelů, který se slaví na počest narození J. A. Komenského, se zástupci našeho Žákovského parlamentu rozhodli poděkovat svým učitelů, učitelkám, vychovatelkám a asistentkám za jejich práci a podporu.

[...]

Den otevřených dveříJiž tradičně proběhl na naší škole dne 19. 3. 2024 Den otevřených dveří. Na děti i rodiče čekala řada stanovišť, na kterých si mohli vyzkoušet své pohybové schopnosti a manuální zručnost. Paní vychovatelky ve školních družinách...

[...]

Autorské čtení pro žáky druhých třídV úterý 26. března navštívili žáci z obou druhých tříd Knihovnu Kroměříž, aby se tam osobně seznámili s paní spisovatelkou Markétou Pilátovou.

[...]

Připravujeme se na zápisV úterý 19. 3. 2024 proběhla na naší škole čtvrtá školička pro předškoláky. Tentokrát pod názvem Připravujeme se na zápis. Děti si mohly ověřit, zda umí vše, co by měl správný předškolák znát. Předvedly,...

[...]

Návštěva v Domově pro senioryV pátek 22. 3. 2024 žáci školní družiny navštívili Domov pro seniory u Kašny v Kroměříži, aby popřáli a předali přáníčka k Velikonocům.

[...]

Velikonoce v Muzeu KroměřížskaDne 7. března 2024 navštívila naše třída V. A muzeum, kde nás čekal velikonoční program. Zopakovali jsme si naše tradice a dozvěděli jsme se o některých zajímavých velikonočních zvycích ze světa. Na závěr jsme si vyrobili papírové velikonoční...

[...]

Dětská scéna 2024Ve školním kole recitační soutěže s názvem Svátek poezie byli vybráni čtyři žáci, kteří ve středu 13. 3. reprezentovali ZŠ U Sýpek na okresním kole přehlídky dětských recitátorů, Dětská scéna 2024. I přes to, že...

[...]

Rande s knihou naslepoPravidelné čtenářské dílny jsou součástí výuky českého jazyka. V březnu 2024, měsíci knihy a čtenářů, si je žáci VIII. A ozvláštnili společnou aktivitou Rande s knihou naslepo. Bylo to jako rande na slepo. Ale...

[...]

Evropský (tý)den mozkuV týdnu od 11. března jsme si ve školní družině a školním klubu připomněli důležitost mozku v lidské i zvířecí říši a zaměřili jsme se na jeho procvičování.

[...]

Soutěž v programováníVe středu 14. února 2024 proběhlo Okresní kolo soutěže v programování na Obchodní akademii v Kroměříži. Do letošního ročníku vyslala naše škola 3 žáky. Čekaly na ně tři nelehké úkoly, které soutěžící mohli řešit...

[...]

Pasování na čtenářeV úterý a ve středu byli žáci I. A a I. B v knihovně na první části akce Pasování na čtenáře.

[...]

Proti proudu s KAPPA-HELPÚterní dopoledne 27. 2. 2024 prožili žáci VIII. A ve společnosti lektorů z centra sociální prevence organizace KAPPA-HELP.

[...]

4. zasedání žákovského zastupitelstvaVe Velké zasedací místnosti na radnici se dne 5. března 2024 uskutečnilo již čtvrté zasedání žákovského zastupitelstva města Kroměříže.

[...]

Dopravní výchova ve školeVe středu 28. 2. 2024 přišel mezi žáky obou čtvrtých tříd pan Radovan Stratil z Dětského dopravního hřiště v Kroměříži.

[...]

Fake news a mediální výchovaŽáci VIII. B nedávno navštívili Knihovnu Kroměřížska, kde se seznámili prostřednictvím  přednášky s aktuálním tématem Fake news, jež je nedílně spjatý s mediální gramotností.

[...]

Týden luštěninových mandalV souvislosti se Světovým dnem luštěnin vyhlásili zástupci Žákovského parlamentu kreativní výtvarnou soutěž ve tvorbě luštěninových mandal.

[...]

Karnevalové veselíKonečně nadešel čas všemi dětmi očekávaný, a to karneval. Těšení na toto odpoledne, kdy se děti promění v nadpřirozené bytosti, bylo pozorovatelné již od rána. Celou školou zavládlo karnevalové veselí. Po úvodním průvodu všech masek mohl začít...

[...]

Prohlídka expozice v Muzeu Karla Kryla 16. 2. 2024Blížící se kulatá výročí narození a úmrtí Karla Kryla, významné české hudební a básnické osobnosti 20. století, jež je svým dětstvím spojena s Kroměříží, přivedlo žáky IX. B do muzea, které je věnované jeho tvorbě.

[...]

Král a královna piškvorekVe středu 14. 2. 2024 probíhal v oddělení školních družin piškvorkový turnaj.

[...]

Úspěchy z přírodyPoznávání některých živočichů nebyl vůbec problém, ale rozlišit rostliny, to už byl oříšek. Pod mikroskopem soutěžící sledovali krystaly a barvili škrobová zrna.

[...]

Žákovské fórum15. 2. 2024 se žáci osmých a devátých ročníků zúčastnili akce města nazvané „Školní fórum“.  

[...]

Kozel Cup 2024 pro 2. stupeňDne 14.2.2024 se uskutečnil florbalový turnaj Kozel Cup 2024 pro 2. stupeň.

[...]

Preventivní programV úterý 6. února se žákům VII. A zcela změnil zaběhnutý rozvrh.

[...]

Světový den luštěninSvětový den luštěnin – dne 9. 2. jsme si ve školní družině Sedmikráska připomněli Světový den luštěnin, jejich význam pro naše zdraví a důležitost zařazovat je do našeho jídelníčku.

[...]

Sportujeme společněV úterý 13. 2. 2024 se konala další akce z cyklu pro budoucí školáky s názvem POJDME SI HRÁT NA ŠKOLU.

[...]

Pozdrav z hor den třetíLedovec na Sachové studánce nám dopřál druhý den strávit na lyžích.

[...]

European Day of Music in School 2024Naše škola se letos připojuje k podpoře Evropského dne hudební výchovy, který se slaví  3. rokem vždy 15. března a vznikl díky iniciativě Společnosti pro hudební výchovu ČR spolu s European Association for Music in School (EAS) na podporu výuky hudební výchovy v celé EU.

[...]

Fotogalerie z prvního dne LSVKPrvní den LSVK jsme prozkoumali okolí a zítra se chystáme na lyžování. Vlekaři dělají zázraky, aby jsme si mohli zítra zajezdit. Za to jim moc děkujeme a těšíme se na ráno.

[ngg src="galleries" ids="1613" display="basic_thumbnail" thumbnail_crop="0" images_per_page="3"]

Třetí zasedání žákovského zastupitelstva proběhlo v úterý 6. února na radnici.

[...]

Okresní kolo matematické olympiádyVe středu 24. 1. se na 1. Základní škole v Holešově konalo okresní kolo matematické olympiády pro žáky 5. a 9. ročníků.

[...]

Jdeme zdraví naprotiV lednu 2024 jsme ve škole přivítali lektorku Krajské hygienické stanice Zlín, paní Ing. Petru Žídkovou.

[...]

Rozloučení se studentkamiVe čtvrtek 25. ledna se s naší školní družinou rozloučily studentky Vyšší odborné školy pedagogické a sociální a Střední pedagogické školy v Kroměříži, kde vykonávaly souvislou pedagogickou praxi.

[...]

Školička Veselé počítáníV úterý 23. 1. proběhla v tomto školním roce v pořadí již druhá školička pro předškoláky.

[...]

Don Quijote a ti druzíVe čtvrtek 25. 1. 2024 do naší školy znovu zavítala dvojice herců z královéhradeckého Divadélka pro školy.

[...]

BrusleníS příchodem zimy jsme oprášili brusle a využili k výuce bruslení veřejné kluziště na Hanáckém náměstí.

[...]

Sněhulákový denLetošní zima nám sice ukázala svou ledovou tvář, ale na sněhovou nadílku je skoupá.

[...]

Preventivní program Proti prouduVe čtvrtek dne 11. ledna se uskutečnil preventivní program Proti proudu¸ který byl připraven pracovnicemi z centra sociální prevence organizace KAPPA-HELP.

[...]

Za divadlem podruhé do ZlínaVe čtvrtek 11. ledna 2024 jsme s žáky 7. až 9. ročníku znovu vyrazili do zlínského divadla v rámci našeho předplatného.

[...]

Zimní sportiádaJaké typy zimních sportů máme a jaká pro ně platí pravidla, se dozvěděly děti školní družiny jedno mrazivé odpoledne, které nám nedovolilo užít si ho plnými doušky na přírodním sněhu.

[...]

Národní cena eTwinning a certifikát kvalityDva eTwinningové projekty paní učitelky Lenky Rygálové byly oceněny Národní cenou kvality eTwinning a certifikátem Quality Label. Slavnostní předávání Národních cen eTwinning a certifikátu Quality Label se uskutečnilo 15. prosince 2023 v Hotelu Panorama v Praze 4. K...

[...]

Vánoční dílničky ve školní družiněDne 21. 12. proběhly ve školních družinách vánoční dílničky, které si pro děti nachystaly studentky se Střední pedagogické školy v Kroměříži.

[...]

Vánoce v ZŠ U SýpekZahájení letošního vánočního jarmarku dne 14. 12. 2023 se již tradičně konalo v parku před školou.

[...]

Vánoční vystoupení na Velkém náměstíNaše škola vystupovala 12. prosince na Velkém náměstí s vánočním programem, který jsme si přichystali při příležitosti Vánočních trhů v Kroměříži.

[...]

Netradiční sportováníKaždý rok má naše školní družina možnost navštívit VOŠPS a SPgŠ v Kroměříži, která dětem nabízí zajímavou formu sportovních aktivit.

[...]

Návštěva MikulášeI letos navštívil žáky ve třídách naší školy Mikuláš se svou družinou.

[...]

Advent na zámkuŽáci 7. B se v rámci výtvarné výchovy vydali na kroměřížský zámek prozkoumat vánočně vyzdobené sály, seznámit se s tradicemi a významem jednotlivých svátečních dnů v době adventu.

[...]

Pexesový král a královnaJako každý rok pořádala školní družina Sedmikráska a školní klub Rozmarýn turnaj v pexesu, kde hledala krále či královny.

[...]

eTwinning v IX. BSkupina deváťáků paní učitelky Rygálové je v tomto školním roce zapojena do mezinárodního projektu v platformě eTwinning s názvem Fast fashion vs Slow fashion.

[...]

Dvojnásobná stříbrná radostSoutěžní atmosférou ožila střední škola COPT v Kroměříži během 28. a 29. listopadu 2023, kdy se konala tradiční soutěž „Ukaž, co umíš“ pro žáky 7. – 9. ročníků základních škol v regionu.

[...]

Za divadlem do ZlínaJako první představení večerního divadelního předplatného pro žáky 7. až 9. ročníku jsme měli možnost zhlédnout českou premiéru hry Špína maďarského autora Bély Pintera.

[...]

Hebké kouzlo VánocV tomto předvánočním čase se třída I.B  vydala do Muzea Kroměřížska hledat „Hebké kouzlo Vánoc“.

[...]

Žákovské zastupitelstvo23. 11. 2023 se uskutečnilo druhé zasedání Žákovského zastupitelstva města Kroměříže, na kterém se žáci zapojili do procesu tvorby projektů. V rámci setkání byli rozděleni do čtyř výborů, z nichž každý se zaměřil na...

[...]

Oznámení o přerušení provozu školy 27. 11. 2023Vážení rodiče,

v pondělí dne 27. listopadu 2023 bude v naší škole přerušen provoz (včetně školní družiny, školního klubu a školní jídelny) z důvodu jednodenní výstražné stávky zaměstnanců škol, kterou vyhlásil Českomoravský odborový svaz pracovníků školství. Více informací o...

[...]

Pojďme si hrát na školuVe čtvrtek 21. 11. 2023 přišli do naší školy budoucí prvňáčci se svými rodiči. Přivítali jsme je na první ze série návštěv s názvem POJĎME SI HRÁT NA ŠKOLU.

[...]

Zdobení stromečku v Domě kulturyV pondělí 20. 11. 2023 jsme se vydali se třídou II. A do Domu kultury Kroměříž, kde na nás ve foyer čekal celý les stromečků těšících se na to, až budou dětmi kroměřížských základních i mateřských...

[...]

Informace k přijímacímu řízení pro školní rok 2023/24Navýšení počtu přihlášek, prioritní seřazení škol na přihlášce a snazší přístup k informaci

o přijetí – to vše by měla přinést chystaná digitalizace přijímacího řízení (PŘ) na střední školy. Umožnit to má novela školského zákona, která má být účinná...

[...]

Projekt Nová cestaV pátek 10. listopadu 2023 se uskutečnila realizace projektu Nová cesta. Žáci osmých tříd předstoupili před své mladší spolužáky z II. A a II. B jako lektoři a předali jim informace týkající se bezpečnosti...

[...]

Workshop v SHŠS KroměřížVe středu 8. listopadu si některé žákyně 9. ročníku mohly vyzkoušet jaké to je, být na chvíli středoškolákem. Využily totiž pozvání na workshop, který pořádala Střední školy hotelová a služeb v Kroměříži. Žákyně měly možnost...

[...]

Mystery Skype v VI. BVe středu 8. listopadu jsme v rámci nového mezinárodního projektu v hodině angličtiny měli videohovor s neznámou třídou z druhého konce Evropy. Takové aktivitě se říká Mystery Skype a úkolem je uhodnout, z jaké země jsme....

[...]

Den stromůDne 20. 10. 2023 se ve školním klubu konal Den stromů. Žáci měli přichystané kvízy a křížovky, kde mohli poznávat stromy a jejich plody. Žáci se dozvěděli i zajímavosti o stromech jako je např....

[...]

Hurá za zvířátkyCelý měsíc říjen se všichni žáci mohli zapojit do vědomostního kvízu o zvířatech, kterým jsme současně oslavili Mezinárodní den zvířat, který připadá na 4. října. Některé z otázek byly jednodušší, jiné zase záludné. Soutěžící se dozvěděli spoustu...

[...]

Návštěva z MŠ KollárovaPrvní dva listopadové dny navštívili naši základní školu předškoláci z Mateřské školy Kollárova v Kroměříži. Po uvítacím slovu paní ředitelky se vydali, za doprovodu paní vychovatelek, nahlédnout do tříd za svými staršími kamarády či sourozenci. Společně...

[...]

Sběr kaštanůTeplé podzimní období přineslo velmi velkou úrodu kaštanů, které jsme i letos sbírali pro MS Racková pro zimní přikrmování zvěře. Našim žákům se podařilo nasbírat celkem 1 438 kg těchto kulatých hnědásků. Nesmíme zapomenout poděkovat všem,...

[...]

Nehmotné kulturní dědictví UNESCO – Dia de los MuertosDia de los Muertos v překladu „Den mrtvých“ je mexický svátek mrtvých spadající na období evropských oslav dne Všech svatých a anglosaského svátku Halloween. V Mexiku je nejoblíbenějším a nejvýznamnějším svátkem. Jde o oslavu života, nikoli smrti....

[...]

Podruhé ve zlínském divadle9.11.2023 jsme se vydali, v tomto školním roce již podruhé, do zlínského divadla. Tentokrát nás čekala veselá pohádka, Zimní příhody včelích medvídků – Brumda a Čmelda opět v akci!, od autora Jiřího Kahouna. Broučkové nás provedli...

[...]

Přírodovědný klokanPřírodovědný klokan je zábavná, ale náročná soutěž, která žáky prověřuje v mnoha oblastech přírodních věd.  Otázky zahrnují témata z přírodopisu, zeměpisu, fyziky, chemie a matematiky. Soutěž se koná pravidelně a představuje výzvu pro žáky základních i...

[...]

Podzimní výstava dýňových strašidýlekJako každoročně v měsíci říjnu ve školní družině a školním klubu probíhala výstava dýní. Letos se „Dýňová strašidýlka“ uskutečnila ve dnech 23. – 25. října 2023.   Dýně byly originální, proto všichni žáci a rodiče, kteří se...

[...]

Den v dresuPo loňském úspěšném Dni bez batohu se rozhodl Žákovský parlament zorganizovat podobnou akci, a to DEN V DRESU. Všichni žáci a učitelé byli vyzváni přijít 25. října 2023 do školy v dresu, který reprezentuje...

[...]

Den stromů v ŠDStromy jsou součástí našeho života a mají nezastupitelnou úlohu pro naše zdraví a rovnováhu životního prostředí. Proto jsme si i my, ve školní družině připomněli tento den - ve středu 18. 10. 2023,  i když jeho...

[...]

Světový den výživyDne 16. 10. 2023 se ve školním klubu konala debata na téma výživa, zdravá strava. S dětmi jsme si povídali o správných návycích stravování, vyvážené stravě a co všechno máme rádi. Samozřejmě jsme zmínili i...

[...]

Výuka na Dětském dopravním hřištiV úterý 17. 10. 2023 navštívily děti z IV. A třídy DDH v Kroměříži, ve středu 18. 10. 2023 je pak vystřídali děti z IV. B. Zahájily zde výuku Dopravní výchovy, která je bude po celý školní...

[...]

Okrskové kolo ve florbaluDne 18. října se konal turnaj ve florbalu mezi kroměřížskými školami. Hrálo se systémem každý s každým a následně s postupem do užšího kola podle získaných bodů. Náš tým postoupil do semifinále a tím si zajistil...

[...]

Král čtenářů v II. AV pátek 20. října 2023 jsme díky paní Martině Rožňákové mohli navázat na aktivitu Král čtenářů, při které třídu navštěvují rodiče a předčítají dětem z knížek. Děti se tak mohly seznámit s knihou O hajném Robátkovi...

[...]

Mezinárodní den zvířatV rámci Mezinárodního dne zvířat dne 5. 10. 2023  se žáci školního klubu  zúčastnili přírodovědné soutěže, která se konala na školním hřišti. Žáci měli za úkol vyplnit kvíz o zvířatech. Tak se i dozvěděli spoustu...

[...]

Jak pomáhat seniorůmDne 11. 10. 2023 probíhala ve školním klubu debata se žáky na téma, jak pomoci seniorům. Snažili jsme se společně vymyslet různé druhy a možnosti pomoci.  Žáci si vymalovali pracovní list a společně jsme...

[...]

Navštívily nás děti z MŠ ŠtěchoviceNový školní rok je rozjetý na plný plyn a právě jeho začátek je spojen s návštěvami  mateřských škol. Tento týden nás navštívily děti, které s námi téměř sousedí, a to z Mateřské školy Štěchovice. Naše kroky...

[...]

Získali jsme dvojitou Národní cenu kvality!Celoroční aktivní práce žáků z loňské V. B a IX. A v eTwinningových projektech Two Mascots Travelling to Europe a In the name of Poetry byla ohodnocena Národní cenou...

[...]

Žákovské zastupitelstvo na kroměřížské radniciV úterý 17.10. 2023 se 4 žáci naší školy zúčastnili ustavujícího zasedání Žákovského zastupitelstva města Kroměříže. Pod vedením pana starosty Tomáše Opatrného, místostarostů Pavla Motyčky, Karla Holíka a radní Vladimíry Vondráčkové se společně s žáky z...

[...]

Sběr starého papíruS příchodem nového školního roku a za vydatné podpory slunečních paprsků jsme se opět pustili do naší pravidelné iniciativy - sběru starého papíru. Celkem se nám podařilo nasbírat úctyhodných 8 868 kilogramů papíru. Jsme hrdí...

[...]

Výpravy do divadla ve ZlíněV naší škole se stalo již tradicí, že děti navštěvují odpolední divadelní představení v Městském divadle ve Zlíně. Školní předplatné pro I. stupeń nabízí pro zájemce čtyři pohádková představení.  Ve čtvrtek 12. 10. 2023...

[...]

Předškoláci se stali školákyDěti z MŠ Postoupky se přišly mezi nás podívat v úterý 17. října 2023. Opět to byly děti předškolního věku. V prvních třídách si vyzkoušeli sezení v lavicích a společně se svými kamarády si...

[...]

MŠ Zlobice navštívila kamarádyV pondělí 16. října 2023 naši ZŠ U Sýpek navštívili předškoláci z MŠ Zlobice. Společně s paní vychovatelkami byli pozdravit své starší kamarády v prvních a druhých třídách. Zazpívali si s nimi, vyzkoušeli si, jak se...

[...]

Návštěva z MŠ LutopecnyVe čtvrtek 12. října 2023 naši základní školu navštívili předškoláci z MŠ Lutopecny. Paní vychovatelky je provedli po škole a zavedli je i do prvních a druhých tříd, kde pozdravili své starší kamarády. Ti...

[...]

Tajemství osmistěnuŽáci VII. B odhalovali v rámci výtvarné výchovy „Tajemství osmistěnu“ – rotundy stojící v Květné zahradě. Seznámili se nejen s historickými, architektonickými a fyzikálními zvláštnostmi, ale mohli si také mnohé věci vyzkoušet i v praxi.

[ngg src="galleries"...
[...]

Exkurze ve firmě Plastika a. s.Ve dnech 25. 9. a 9. 10. 2023 se žáci 9. ročníků navštívili podnik Plastika a.s. Hlavní část výroby, jak se žáci dozvěděli, tvoří plastové komponenty pro automobilový průmysl, dále díly pro elektrotechnický průmysl, zabezpečovací obaly....

[...]

Overbally ve školeNaši noví žáčci v prvních třídách dostali od Zdravého města Kroměříž nové overbally, se kterými se seznámili při skupinových pohybových hrách v hodinách tělesné výchovy. Postupně budou míče používat i na individuální cvičení, které...

[...]

Šesťáci v Archivu KroměřížŽáci šestých tříd navštívili Státní okresní archiv v Kroměříži. Seznámili se s fungováním archivu, co vše se zde uchovává. Dozvěděli si, že je to instituce, která stále žije, protože se do ní...

[...]

Dějepisná exkurze do vily TugendhatPrvní říjnový pátek vyrazili žáci IX. B do Brna, aby navštívili slavnou vilu Tugendhat. Během zhruba devadesátiminutové prohlídky prošli zahradu i všechna tři podlaží památky, která je od roku 2001 zapsaná na seznamu UNESCO.  Z horní terasy...

[...]

Veletrh práce a vzděláváníZvolit si správnou střední školu ke studiu je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí žáků 9. ročníku. Zorientovat se v nabídce SŠ a jejich studijních oborech umožňuje starším žákům 2. stupně přehlídka středních škol....

[...]

Odpadový den na Velkém náměstíV úterý 3. 10. 2023 jsme se s žáky 4. až 7. ročníků vydali na zábavně-vzdělávací akci o správném třídění odpadu. Žáci si mohli například zahrát obří domino nebo poskládat velké puzzle s odpadovou tématikou. Zopakovali a procvičili si...

[...]

Poděkování rodičům za pomoc s vyvýšenými záhonyV pozdním pátečním odpoledni 22. 9. 2023 před naším školním skleníkem zavládlo čilé pracovní hemžení. Rodiče sedmáků nám přišli pomoci se stavbou vyvýšených záhonů. Tatínkové i mnohé maminky se předvedli jako velmi zruční řemeslníci a...

[...]

Osobnostně-sociální kurzOsobnostně-sociální kurz 6. tříd proběhl již tradičně v rekreačním zařízení Revika ve Vizovicích ve dnech 18. – 20. září 2023.  Počasí nám přálo, a tak jsme si užívali nejen vnitřních, ale hlavně...

[...]

Zavítali k nám draciŽe je podzim za dveřmi, jsme pocítili u nás na škole, když nás jedno ráno přivítali papíroví draci. Na podzimní atmosféře se podíleli naši nejmladší žáci.

[...]

První školní denV pondělí 4. září 2023 začal nový školní rok 2023/2024. Pro 47 prvňáčků, kteří přišli do naší školy, to byl významný den.

[...]

Jak bylo o prázdninách?V době hlavních prázdnin od 10. 7. do 14. 7. 2023 se uskutečnil letní tábor pro žáky školní družiny a školního klubu. Náplní programu byly pohádkové kvízy, soutěže, hry, zábavné stezky, tvoření a vycházky do blízkého...

[...]

Pozvánka k zahájení šk. roku 2023/2024 v prvních třídáchSrdečně zveme rodiče našich prvňáčků na slavnostní zahájení šk. roku 2023/2024, a tím i školní docházky dětí  v prvních třídách, které se uskuteční v pondělí 4. 9. 2023 od 8:00 hod. v učebnách I. A a I. B...

[...]

Organizace prvního zářijového týdne školní docházkyVážení rodiče, milí žáci,

ve pondělí 4. září začíná období školní docházky ve školním roce 2023/2024. Připravili jsme pro Vás přehled organizace prvních školních dnů.

pondělí 4. 9. 2023

1. ročník: 8.00 - 9.15 hod.
2. -...

[...]

Rozloučení s deváťákyPodívejte se do fotogalerie na fotografie ze Slavnostního vyřazení žáků 9. ročníku na Starém pivovaře v červnu 2023.

[ngg src="galleries" ids="1527" display="basic_thumbnail" images_per_page="3"]

 

...
[...]

Provoz kanceláře během prázdninProvoz v kanceláři školy/podatelně bude z důvodu čerpání řádné dovolené během prázdnin upraven takto:

Ve dnech 10. 7. - 31. 7. 2023 a 14. 8. - 31. 8. 2023:

pondělí  9:00 - 14:00 hod.

středa 9:00 - 14:00 hod.

 

V úterý 27. 6. 2023 se děti z III. A a V. A třídy vydaly poznat tradiční hanáckou lidovou kulturu. Navštívili jsme areál Muzea v přírodě v Rymicích, který je zcela unikátní svou skladbou. Tvoří ho sedm domečků, které představují...

[...]

Slavnostní ocenění žáků 1. až 8. ročníkuSlavnostní ocenění žáků 1. až 8. ročníku se uskutečnilo ve čtvrtek 22. 6. 2023. 

[ngg src="galleries" ids="1520" display="basic_thumbnail" images_per_page="3"] ...
[...]

Školní výlet VII. A: Na cestě k nezapomenutelnému dobrodružstvíV úterý 13. června se žáci VII. A vydali na školní výlet do krajského města Zlína. Po příjezdu je čekalo jedno z nejvýznamnějších míst města – Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně s edukačním programem, který žáky zavedl...

[...]

„Ze starých časů“ v matematiceLoupežníci zakopali poklad 2 sáhy hluboko. Kolik je to vlastně metrů? Kolik kroků musel udělat Dlouhý ve svých sedmimílových botách na hrad Veveří? Kolik žejdlíků se vejde do dnešní 1,5l PETky? Co dovezl sluha Vincek z...

[...]

VIII. A se dozvídá, jak se začít profesně orientovatV Informačním a poradenském centru Úřadu práce Kroměříž se žáci VIII.A seznámili s postupem, jak se zamýšlet nad volbou svého budoucího povolání. Během návštěvy měli možnost vyhledávat informace o vysněné profesi. Dověděli se, že v budoucnosti díky...

[...]

Školní výlet VIII. APrincip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost je název expozice, která se stala cílem školního výletu třídy VIII. A v předposledním předprázdninovém úterý. Návštěvu expozice, která ilustrovala, jak obrovské impérium Baťa bylo, a kam se všude rozšířilo,...

[...]

Naše pouť na poutní místo a ještě kousek dálPo velkém rozhodování, kam na letošní malý třídní výlet, jsme se vydali vlakem do Zašové, obce v Beskydech, kterou proslavila ochránkyně Valachů, Panna Marie Zašovská a zdejší „kouzelný“ pramen říčky Stračky. Nejprve jsme vyšplhali na asi...

[...]

Turnaj „O Hanácké koláč“Dne 20. června 2023 proběhl tradiční turnaj ve vybíjené. Naše škola měla ve hře dva týmy složený z žáků 3. a 4. ročníku.  I přes velmi parné počasí na hřišti Sokol, se všechny týmy snažily o...

[...]

Pozdrav z výletuV pátek 16. 6. 2023 se VI. A vydala na výlet s velkým předstihem. Museli jsme se totiž dostat do linkového autobusu do Počenic. Právě tam se konal Den otevřených dveří Agrodružstva Morkovice. Vše se podařilo a my...

[...]

Školní výlet na MacochuV pondělí 12. června 2023 se žáci VI. B a VII. B vydali společně na výlet do Moravského krasu. Nejprve načerpali nové znalosti v Domě přírody. Prohlédli si propast Macochu ze dvou vyhlídek. Navštívili Punkevní jeskyně...

[...]

Návštěva v MŠ ŠtěchoviceDne 12. června 2023 žáci V. A navštívili MŠ Štěchovice. Děti z MŠ Štěchovice zazpívaly školákům krásné písničky a zarecitovaly básničky. Každý si odnesl vlastnoručně vyrobený náramek pro štěstí. Společně jsme si užili příjemné dopoledne. Děkujeme...

[...]

Školní výlet 1. a 2. ročníkVe čtvrtek 8. 6. 2023 jely třídy I. A, I. B, II. A a II. B na školní výlet na Ranč v Kostelanech. Měli jsme objednaný program pro žáky základních škol – JUNIOR. Připravili pro nás...

[...]

Mladí cyklisté se na “Kraji„ neztratiliNaši cyklisté úspěšně soutěžili i na krajském kole v Otrokovicích. Na den dětí předvedli své znalosti a dovednosti z teoretické a praktické části, které je dovedly až na stupně vítězů. Tentokrát na třetí místo. Soutěžilo se v pěti disciplínách....

[...]

Zájezd žáků do Anglie 3. 6. – 8. 6. 2023V sobotu 3. 6. vyrazila výprava žáků 8. a 9. ročníků na zájezd do Anglie. Pokud chcete být aktuálně informováni o tom, jak se žákům vede, zasíláme Vám  odkaz na Padlet, kam budeme vkládat fotky z...

[...]

Den dětí ve školní družině1. červen patří dětem a i my ve školní družině na to pamatujeme. Svátek našich dětí jsme se rozhodli oslavit v přírodě, a to v okolí Šlajzy. Po zdolání náročné trasy, kdy jsme se konečně úspěšně...

[...]

No Backpack Day aneb Den bez batohůV pátek 2. 6. 2023 se od rána školou nesla dobrá nálada. Nejen proto, že byl konečně pátek, ale protože zástupci našeho Žákovského parlamentu vyhlásili No Backpack Day aneb Den bez batohů. Úkol zněl jasně, donést...

[...]

Deváťáci učili prvňáčky a páťáky v projektu Nová cestaPrvní červnový den 2023 zpestřili prvňáčkům a páťákům v naší škole žáci devátých tříd. Ti se už několik týdnů pod vedením pedagogů připravovali, aby v roli lektorů předali dětem vědomosti a dovednosti týkající se první pomoci....

[...]

eTwinningový projekt úspěšně dokončenJak jsme vás již informovali dříve, žáci V. B navázali v letošním roce mezinárodní spolupráci s páťáky z italského města Capriati u Neapole. Tento projekt...

[...]

Deváťáci psali anglickou poeziiVýuka anglického jazyka v IX. A byla v letošním školním roce doplněna a obohacena o mezinárodní spolupráci v rámci eTwinningového projektu „In...

[...]

Pojďme si hrát na školu, tentokrát se školní družinouNa konci května jsme se naposledy sešli s předškoláky a jejich rodiči, tentokrát ve školní družině. Budoucí prvňáčci si vyzkoušeli aktivity, kterými se budou bavit při zájmových činnostech v naší škole. Potrápili si hlavičky při logických hrách,...

[...]

Výsledek z krajského kola Odznaku všestrannosti 2023Do krajského kola, které proběhlo 24. května 2023 na atletickém stadionu Jiskra v Otrokovicích, postoupila pouze ta nejlepší družstva z celého Zlínského kraje. A mezi ty nejlepší patří i žáci ZŠ U Sýpek. Žáci v rámci...

[...]

Týden škol UNESCO – VÝTVARNÝ HAPPENING 

Výtvarný happening pro děti i dospělé uspořádala ZŠ U Sýpek v Kroměříži v parku před školou v pátek dne 26. 5. 2023. ZŠ U Sýpek je součástí sítě škol UNESCO a Výtvarný happening uspořádala v rámci Týdne škol...

[...]

Pasování prvňáčkůVe čtvrtek 25. května 2023 se naši prvňáčci účastnili slavnostního pasování na čtenáře v Manském sále kroměřížského zámku. Tato významná akce se konala za velké účasti rodičů a dalších hostů, kteří přišli malé školáky podpořit. Děkujeme...

[...]

Programy v Knihovně KroměřížskaChodit do knihovny půjčovat si knihy, to nikoho nepřekvapí. Kroměřížská knihovna však nabízí mnohem širší spektrum služeb. Naše třídy 2. stupně využily v druhé polovině května nabídky vzdělávacích programů, besed a přednášek.

Žáci VIII. B si...

[...]

Draci třetíV pátek 19. května se konal 2. ročník poháru škol v závodu dračích lodí na 200 m. Závod se rozdělil na 3 kategorie. Naše posádka byla zařazena do skupiny 8 – 9 tříd žáků základních škol. Každá posádka...

[...]

Mladí cyklisté opět na stupních vítězůVe středu 17. května se konala tradiční dopravní soutěž Mladý cyklista. Soutěže se zúčastnilo devět základních škol z okresu Kroměříž.  Vzhledem k deštivému počasí se musel letošní ročník obejít o oblíbenou disciplínu Jízdu zručnosti.  Jízda po...

[...]

Pomáháme sbírkou Český den proti rakoviněVe dnech 10. – 12. 5. se členové Žákovského parlamentu stali dobrovolníky pro sbírku Český den proti rakovině. Navštívili všechny třídy a pracovníky naší školy s pokladním vakem a symbolickými květy měsíčku lékařského. Letos se nám společnými...

[...]

Projektový den UNESCONapříč školou se během čtvrtečního dopoledne vytvářely zajímavé výstupy týkající se kulturních a přírodních památek ČR zapsaných na seznamu UNESCO. Žáci se seznamovali s historií objektů, vyráběli různé výtvarné postery, připravovali kvízy, tajenky a chystali si praktické...

[...]

Okresní kolo Odznaku všestrannosti 2023V pátek 12. května 2023 se na atletickém stadionu Slávie v Kroměříži uskutečnilo okresní kolo odznaku všestrannosti pod patronací Českého olympijského výboru. V letošním roce se této soutěže účastnilo šest družstev z okresu Kroměříž. Soutěžilo se...

[...]

Projektový den UNESCO v 1. třídáchŽáci prvního ročníku si užili projektový den na téma památky Unesco v Květné zahradě, kde si prohlédli, prošli a obdivovali zejména kolonádu, která zůstane i jejich hlavním tématem pro následný výtvarný happening. Výtvarné práce už začali...

[...]

Soutěž Mladých zdravotníkůVe středu dne 10. 5. 2023 se žáci V. A, V. B a IX. A zúčastnili Soutěže Mladých zdravotníků (oblastní kolo postupové soutěže pro žáky ZŠ). Akce se uskutečnila na Dětském dopravním hřišti v Kroměříži. Na...

[...]

ZŠ U Sýpek zpíváDopoledne s datem 27. dubna 2023 se neslo v duchu pěvecké soutěže. Soutěžící byli rozděleni do tří kategorií. I. kategorii tvořili žáci prvních tříd, II. kategorii zpěváci druhých a třetích tříd, ve III. kategorii zazpívali soutěžící...

[...]

Oslavili jsme Den ZeměStejně jako každý rok, tak i letos jsme si s dětmi školní družiny a školního klubu připomněli svátek naší planety Země připadající na 22. duben. Za spolupráce se školním klubem se děti vydali na stezku plnou úkolů....

[...]

Krofka 2023Martin Böserle udržel krok s nejlepšími kroměřížskými žáky osmého ročníku a ve fyzikální soutěži Krofka 2023 získal čtvrté místo. Dokázal si poradit s převody jednotek, příklady, grafy i zábavnými fyzikálními hádankami. Martinovi blahopřejeme a věříme, že i příští...

[...]

Sběr papíruAni aprílové počasí nezkazilo naši dubnovou sběrovou akci. Za vydatné pomoci rodičů, prarodičů, žáků i učitelů se nám podařilo nasbírat 8 867 kg starého papíru. Peníze přibydou na účet SRPŠ a budou využity na potřeby našich...

[...]

Příběh podzámecké zahradyVe středu 3. 5. se žáci II. A prošli Podzámeckou zahradou a dozvěděli se o ní spoustu historických faktů a zajímavostí. Děti si zahráli na architekty a zahradníky. Vytvářeli vlastní zahradu. Na chvíli se proměnili v...

[...]

Fotogalerie z prvního dne Pobytu v příroděPo náročné cestě plné zatáček jsme v pořádku dorazili v počtu 97 dětí do střediska REVIKA ve Vizovicích. Hned po ubytování začal náročný výcvik posádky lodě Jennifer Lady. Nezastavili jsme se až do večera, kdy jsme společně zhodnotili...

[...]

Návštěva centra pro sluchově postiženéŽáci VIII. A a VIII. B navštívili Poradenské centrum pro sluchově postižené v Kroměříži, které pomáhá neslyšícím a lidem s nedoslýchavostí získat informace a podporu v každodenním životě. Žáci se zde seznámili s nejrůznějšími kompenzačními pomůckami, naučili...

[...]

Rej čarodějnicStalo se již tradicí, že na konci dubna, tedy ve středu 26. 4. se v naší školní družině a školním klubu, konal Čarodějnický rej. Všechna oddělení naší školní družiny a školního klubu měla pro žáky připravený...

[...]

Biologická olympiádaVe svém pozorování přírody nás jako první zaujmou stromy a teprve později si všímáme všeho ostatního. Letošní Biologická olympiáda se ale zaměřila právě na to ostatní – bezlesou krajinu. Postupně se žáci seznamovali s loukou, zahradou, rybníkem,...

[...]

Sportovec jaraVenku tu sice občas nevypadá, ale podle kalendáře už tu máme jaro. K jarním dnům patří pobyt venku a různé sportovní aktivity, proto se i naše školní družina a školní klub pustili do sportování. Žáci soutěžili...

[...]

Kroměřížská literaNaše Andrea Spáčilová, žákyně V. B, se umístila na krásném 3. místě v autorské literární soutěži Kroměřížská litera, která byla pořádána Knihovnou Kroměřížska. Andrei se podařilo obstát ve velké konkurenci se svou básničkou na téma Dobré...

[...]

Nástrahy kyberprostoruŽáci VI. A a VI. B se zúčastnili poutavého preventivního programu „Nástrahy kyberprostoru“. Téma více než aktuální v dnešní době sociálních sítí, on-line komunikace a bezprostředního sdílení téměř čehokoli. Pomocí sdílených zážitků se žáci naučili rozeznávat rizika...

[...]

Český den proti rakoviněKaždoročně se naše škola zapojuje do sbírky Český den proti rakovině a bude tomu tak i letos. Dne 10. 5. 2023 vyrazí dobrovolníci z řad zástupců Žákovského parlamentu do všech tříd naší školy s pokladními vaky a symbolickými...

[...]

Když chceš, tak to dokážeš! – program prevence Radka BangyRadek Banga alias Gipsy, je nejen český rapper, zpěvák, herec a skladatel, ale již desátým rokem také svým programem Když chceš, tak to dokážeš!, motivuje mládež po celé ČR. Dnes zavítal do kroměřížského Domu kultury, kde...

[...]

Lukáš Brož zabodoval v okresním kole matematické soutěže KlokanO tom, že proběhlo školní kolo matematické soutěže Klokan, jsme vás informovali nedávno. Výsledky z celého kroměřížského okresu byly odeslány odborné komisi a ta po jejich vyhodnocení potvrdila, že v naší škole máme vítěze okresního kola...

[...]

Zážitkový program „Jeden den knihovníkem“Žáci VI. B si dne 3. 4. 2023 v rámci programu Městské knihovny v Kroměříži na vlastní kůži vyzkoušeli, co obnáší práce v knihovně -  od registrace čtenářů, práce s objednávkovým systémem, vyhledávání titulů v systému...

[...]

Program proti šikaněCo se škádlívá, to se rádo mívá. Je to vždy takto nebo se ze škádlení může vyvinout něco závažnějšího? Hranici mezi škádlením a šikanou se snažili odhalit žáci všech našich 4. – 9. tříd v programu proti...

[...]

Jaro přišlo k nám I když to za okny vypadá spíše jako v únoru, jaro už je nezadržitelně tady. A již po několikáté ho naše děti školní družiny a školního klubu přivítaly svými velikonočními výrobky. Opět nás děti přesvědčily, že...

[...]

Bezpečná škola – 6. ročník učí 4. ročníkPoslední březnový den byl pro některé naše žáky zpestřený netradiční výukou – proběhl projekt Nová cesta. Tentokrát se v roli vyučujících ocitli žáci 6. tříd, kteří prezentovali dětem 4. ročníků. Mladším žákům byla představena témata jako...

[...]

V kroužku Zábavné logiky zkoušíme také programovatNaprogramovat robota není nic jednoduchého, a proto jsme se v kroužku Zábavné logiky seznámili se základy programování pomocí malých robotů ve tvaru včelky, Bee-bot. Jedná se o edukativní hračku, která u dětí rozvíjí prostorovou orientaci, logické myšlení...

[...]

Divadlo Zlín 30. 3. 2023Dámský krejčí je název hry George Feydeaua, ale žádný dámský krejčí vlastně ve hře nevystupuje. Je to přesně to samé jako celá komedie - plno zmatků a nedorozumění, kterými se však rozhodně diváci výborně bavili. Poslední...

[...]

Návštěva archivuŽáci šestých ročníků navštívili pracoviště Státního okresního archivu v Kroměříži. Pan archivář je seznámil s fungováním archívu, co vše se v archívu uchovává a vysvětlil jim, že i občané mohou archív navštívit v případě, že budou...

[...]

Klokan přiskákal v březnuI letos se žáci naší školy zapojili do mezinárodní soutěže „Matematický klokan“. V kategoriích „Cvrček“, „Klokánek“, „Benjamín“ a „Kadet“ soutěžili žáci od 2. až po 9. ročník.  Soutěžící řešili 24 příkladů ve třech stupních obtížnosti. Nejúspěšnějším řešitelem...

[...]

„Einstein ze Sýpek“Pod tímto názvem proběhla v březnu školní soutěž, kterou jsme oslavili Mezinárodní den matematiky. Každý den ráno, po dobu pěti dnů, se na nástěnce matematiky objevily dvě logické úlohy. Žák, kterému  se podařilo vyřešit aspoň jednu...

[...]

Světový den vodyDne 22. března 2023 jsme ve školní družině a školním klubu oslavili Světový den vody. Program byl nabitý, plný vodních pokusů, úkolů a ukázek. Už víme, jak probíhá koloběh vody v přírodě, co vše voda zvládne...

[...]

Svátek poezie – oblastní koloVe čtvrtek 23. března 2023 se v Domě kultury konalo okresní kolo postupové přehlídky jednotlivců. Nejlepší interpreti básní či prózy poměřili své schopnosti a soupeřili o postup na krajskou přehlídku dětských recitátorů. Naši školu reprezentovaly Josefína...

[...]

Druzí ve vybíjené – okresní koloDne 22. 3. 2023 proběhl turnaj okresního kola ve vybíjené pro první stupeň základních škol. Turnaj pořádala ZŠ Slovan Kroměříž a zúčastnilo se 12 škol. Tento nebývale hojný počet zúčastněných se rozlosoval do 4. skupin. Náš...

[...]

Školička – Připravujeme se na zápisV úterý 21. 3. 2023 se konala již čtvrtá školička pro předškoláky. Tentokrát pod názvem Připravujeme se na zápis. Děti si mohly ověřit, zda umí vše, co by měl správný předškolák znát. Předvedly, že znají barvy,...

[...]

Den otevřených dveříJako každý rok, i letos proběhl na naší škole Den otevřených dveří. Na děti i rodiče čekala řada stanovišť, na kterých si mohly vyzkoušet své pohybové schopnosti a manuální zručnost. Paní vychovatelky ve školních družinách si...

[...]

Odpoledne s kytarouLibé zvuky kytary se nesly chodbami naší školy jedno březnové odpoledne, kdy děti školní družiny poctil svou návštěvou hudebník a kytarista Marek Soldán. Nejen že jsme se mohli zaposlouchat do krásných melodií jeho akustické kytary, ale...

[...]

Rande s knihou naslepoDalší aktivitou podporující čtenářství v měsíci březnu – měsíci čtenářů, bylo „Rande naslepo s knihou“. Žáci si vybrali svého partnera (knihu) k seznámení na základě prvního dojmu – vzhledu. Je libo velkého?  Malého? Štíhlého? Baculatého? Extravagantně či střízlivě...

[...]

Oslavili jsme Evropský den mozkuVe školní družině a ve školním klubu jsme si s dětmi připomněli Evropský den mozku, který připadá na 11. březen. Celý týden jsme se věnovali plnění rozličných úkolů, kterými si děti procvičily své šedé buňky mozkové....

[...]

Výtvarný ZlínVýtvarná exkurze do Zlína byla určená pro žáky, kteří se zajímají o výtvarnou výchovu, výtvarné umění nebo film. V Muzeu jihovýchodní Moravy v Baťově institutu si žáci 8. a 9. ročníku, kteří se na exkurzi přihlásili, prohlédli Filmový...

[...]

Knižní veletrhV rámci března – měsíce knihy, proběhl v pátek 10. 3. ve třídách VI. A a VI. B „Knižní veletrh“. Žáci zde měli skvělou příležitost představit svým spolužákům z paralelního ročníku knihy, které aktuálně sami čtou a které by...

[...]

KROFKA – fyzikální soutěžUž v šestém ročníku se žáci seznamují s tajemstvím jedné z přírodních věd, fyziky, a s každým rokem školní docházky jim přibývá stále více poznatků a zkušeností. A tak není divu, že si i naši deváťáci zkusili v pátek 24....

[...]

Karneval ŠD a ŠKJak tomu bývá zvykem, v měsíci únor pořádá ŠD a ŠK karneval. Nebylo tomu jinak, ani letos. Ve středu 22. 2. 2023 se školní tělocvična na chvíli stala místem plným hudby, balónků a  zábavy. Paní vychovatelky...

[...]

Král čtenářů v I. BV březnu - měsíci knihy - k nám do I. B zavítala maminka našeho žáčka, paní Linda Lendelová, aby se na chvíli stala čtenářským králem naší třídy. V kostýmu hastrmanky, jakoby přišla rovnou z historické knihy...

[...]

První návštěva v knihovněChladným a slunečným dopolednem se poslední únorový den vypravili žáci prvních tříd do kroměřížské knihovny. V místech, kde na své čtenáře čekají tisíce knih, děti přivítaly milé paní knihovnice s připraveným programem. Při napínavém soutěžení si nejmladší čtenáři...

[...]

Mezinárodní den mateřského jazykaTento významný den připadá každoročně na 21. února. Ale žáci VIII. A se neomezili pouze na tento den, nýbrž v rámci českého jazyka a literatury si připomínali význam mateřského jazyka – češtiny, v průběhu celého měsíce...

[...]

Král čtenářů v I. AV pondělí 27. února jsme mohli být opět díky aktivitě Král čtenářů ve společnosti paní Martiny Rožňákové, maminky Kristiána. Ta k nám přišla předčítat z knihy Človíčkova dobrodružství od Pavla Teisingera. Pozorné poslouchání nás zaneslo do dob dávno minulých,...

[...]

Svátek poezie – školní kolo recitační soutěžeDne 24. 2. 2023 se vybraní recitátoři setkali v prostorách pavilonu prvního stupně k příležitosti konání školního kola recitační soutěže. V pěti kategoriích soutěžilo 48 žáků, kteří postoupili z třídních kol a mohli tak porovnat své schopnosti se svými vrstevníky. ...

[...]

Biologická olympiádaTématem letošního ročníku Biologické olympiády je Bezlesí. Ve dvou kategoriích školního kola si nabyté vědomosti z této oblasti mezi sebou poměřilo 21 žáků. Postupně hledali odpovědi na záludné otázky, pojmenovávali rostliny a živočichy, zkoumali plody rostlin...

[...]

Konverzační soutěž AjV první polovině února 2023 proběhlo školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce, které se zúčastnilo 16 žáků II. stupně. Soutěžilo se ve dvou kategoriích, první z nich byla určena...

[...]

Cvičení s předškolákyV úterý 21. 2. 2023 se uskutečnila další ze série akcí pro budoucí školáky s názvem POJĎME SI HRÁT NA ŠKOLU. Náplní třetího setkání bylo společné cvičení, při kterém se děti mohly nejen protáhnout, ale také se seznámit...

[...]

Soutěž v programování a postup do krajského kolaDne 21. 2. 2023 se konalo okresní kolo soutěže v programování. V kategorii starších žáků nás reprezentovali žáci 6., 8. a 9. ročníku: David Koutňák, Jakub Javornický, David Čech a Matyáš Pektor. David Čech se umístil...

[...]

Trénink s olympionikyAno, opravdu, na naši školu zavítali olympijské a světové osobnosti sportu, Šárka KAŠPÁRKOVÁ, bronzová medailistka z olympijských her v Atlantě a mistryně světa a Adriana GERŠI, účastnice olympijských her v Sydney a grandslamových turnajů. Celá akce...

[...]

Piškvorkový turnajPro jednoho odpočinková, pro druhého nervy drásající. Řeč je o strategické hře piškvorky, ve které se utkali žáci školních družin a školního klubu. Byl to dlouhý a napínavý boj, který vyústil ve čtyři výherce - Jakub...

[...]

Luštěniny v hlavní roliSvětový den luštěnin, který slavíme 10. 2., některým účastníkům školní družiny pěkně popletl hlavu. Nešlo o žádné luštění křížovek nebo řešení hlavolamů, ale povídání o plodinách rostoucích v luscích, jejich vlastnostech, výhodách a přínosech. Procvičili jsme...

[...]

Preventivní program v VIII. ADne 1. 2. 2023 proběhl ve třídě VIII. A preventivní program zaměřený na prevenci užívání drog a drogové závislosti. Žáci se nejdříve zábavnou formou převtělovali do rolí jiných osob pro fotografie z různých příležitostí, jako oslav a...

[...]

Preventivní program Petřin příběh v VIII. B a IX. APreventivní programy zaměřené na prevenci užívání drog proběhly v obou třídách v prvních únorových dnech. Po počátečních aktivitách, uvolňovací ledolamce a seznámení v kruhu, děti začaly prožívat příběh dívky Petry inspirovaný událostmi ze života skutečné studentky. ...

[...]

Závěr lyžákuDnešní den jsme si opět užii na sluníčku a večer jsme společně zhodnotili krásný pobyt na Sachově studánce. 

[...]

Na horách….Na horách, na horách, vzduch je príma a to klíma, na horách… Ve sněhu je jako v peřinách!

[...]

Sachova studánka aktuálněMrazivé počasí nás v zapálení pro lyžování neodradilo, prožili jsme další nádherný den.

[...]

Kroužek Veselá vědaNa naší základní škole každý čtvrtek od 14 do 15 hodin probíhá kroužek Veselé vědy pro děti 1.-5. ročníku. Děti formou hry, zábavy a pokusů získají dovednosti v oboru přírodních věd. Kroužek má v druhém pololetí 14 lekcí,...

[...]

Druhý den na lyžákuJak jsme si dnešní den parádně užili, můžete vidět ve fotogalerii:

[...]

Odjeli jsme na lyžákTřídy VII. A a VII. B vyrazily v neděli 5. 2. 2023 na lyžák na Horní Bečvu - ski Sachova studánka. Přivítala nás nádherná zimní krajina. Po ubytování a výborném obědě jsme vyrazili na svah, kde...

[...]

Na vztazích nám záležíV průběhu prvního pololetí probíhaly hodiny se školní psycholožkou zaměřené na posílení příznivého klimatu v třídních kolektivech. V některých třídách si děti zkusily i vyplnit dotazník zaměřený na vztahy ve třídách a podle výsledků navrhovaly postup vedoucí ke...

[...]

Předávání vysvědčení v prvních třídáchV obou našich prvních třídách proběhlo předávání prvního vysvědčení žákům slavnostně ve společnosti rodičů. Ve třídách jsme  rodičům ukázali  pár školních aktivit z výuky, vysvědčení bylo předáno i s pochvalnými listy a vše jsme završili oslavou...

[...]

Sněhulákový denCelý týden se ve školní družině a školním klubu nesl ve sněhulákovém duchu. Počasí nás jeden den obdarovalo sněhem, což jsme s radostí využili ke stavbě sněhuláků. Naše školní hřiště bylo plné sněhuláků velkých, malých, tlustých i...

[...]

3D kino ve školeDne 31.1.2023 se mohli naši žáci mimo vysvědčení těšit i na promítání v 3D kině. Pro žáky bylo připraveno několik filmů, ze kterých vyhráli DINOSAUŘI - 3D Giganti Patagonie se vydáte na neopakovatelnou výpravu zpátky v čase,...

[...]

Praxe studentek VOŠPS a SPgŠ KroměřížV měsíci září byla zahájena ve ŠD odborná praxe studentek VOŠPS a SPgŠ Kroměříž. Studentky zde čerpaly zkušenosti po odborné stránce v praxi. Pro žáky si připravovaly různé činnosti. Ti byli jejich aktivitami nadšeni a velmi...

[...]

Zase já? Preventivní program pro žáky VII. BProgram připravený formou divadla fórum, který umožnil žákům stát se přímými aktéry příběhu a změnit chování kluka jménem Jirka, aby se děj odvíjel k pozitivnějšímu konci…Takový program si připravili lektoři se Sdružení D Olomouc. Jirka je docela...

[...]

Veselé počítání s předškolákyV úterý 24. ledna se konalo další setkání předškolních dětí v prostorách školy. Tradiční Školička s názvem Veselé počítání byla tentokrát zaměřena na osvojování předmatematických dovedností. Pro jejich získání nestačí pouze mechanicky vyjmenovat číselnou řadu nebo...

[...]

Preventivní program ve 4. ročníkuVe dnech 11. 1. a 18. 1. 2023 jsme ve čtvrtých ročnících přivítali lektory ze Sdružení D v Olomouci. Dětem představili program „Kryštofe, neblbni a slez dolů!“, který vychází z knihy Ivy Procházkové. Hlavním cílem bylo...

[...]

Preventivní program III. BLektoři ze Sdružení D z Olomouce nám zpříjemnili čtvrteční dopoledne s datem 19. ledna 2023. Program zaměřený na rozvoj osobnosti, komunikaci, sociální a emoční inteligenci se pyšnil názvem „Nej třída“. Herecká improvizace vtáhla do děje jednotlivé žáky a...

[...]

Zimní sportiádaNa pár chvil se naše děti školní družiny staly sportovci. A jelikož je zima na samotném vrcholu, jednalo se o sporty zimní. Nejprve se seznámily s jednotlivými sporty, jejich pravidly a vybavením k tomu potřebným. Posléze...

[...]

Bruslení na Hanáckém náměstíDne 18.1.2023 se žáci 7. ročníku v rámci tělesné výchovy vypravili na Hanácké náměstí, aby vyzkoušeli zdejší umělé kluziště. Někteří si přinesli vlastní vybavení, někteří si brusle půjčili přímo na místě. Po menších nesnázích se zavazováním...

[...]

Preventivní program II. A a II. B – MéďovéVe středu 18. 1. 2023 proběhl ve II. A a II. B preventivní program organizace Sdružení D Olomouc s názvem Méďové. Šlo o strukturovaný dramatický program pro děti, vycházející z klasické pohádky Maruška a medvědi. Co...

[...]

Preventivní program ,,Hustej net”Digitální technologie a internetový svět se staly samozřejmou součástí životů našich dětí. Vědí však všichni, jaká jsou pravidla bezpečného využívání internetu? Jaká rizika mohou hrozit na sociálních sítích? Těmto a dalším otázkách byl věnován preventivní program...

[...]

Máme své krále PuzzliádyDílek k dílku dáme, hotovo hned máme. Pod tímto heslem jsme ve školní družině a ve školním klubu odstartovali lednovou soutěž o titul „Král puzzliády“. Úkolem soutěžících bylo v co nejkratším čase poskládat obrázek z puzzle....

[...]

Návštěva divadla ve ZlíněVe čtvrtek 12. ledna 2023 jsme se v tomto školním roce s žáky druhého stupně opět vypravili do Městského divadla ve Zlíně. Tentokrát jsme zhlédli nové moderní zpracování Shakespearovy pohádkové hry Bouře. Opět jsme si užili příjemnou...

[...]

Preventivní program ve III. AV úterý 10. ledna 2023 jsme ve třídě přivítali lektory ze Sdružení D v Olomouci. Přijeli za dětmi s programem „Nej“ třída na škole, který byl zaměřený na podporu a rozvoj přátelských vztahů mezi dětmi, schopnost...

[...]

Devět životů Arnošta LustigaV pátek 6. ledna 2023 žáci 8. a 9. ročníku zhlédli v kině Nadsklepí dokumentární film Arnošt Lustig - devět životů. Jak název napovídá, snímek, který natočil režisér Ivo Pavelek, byl věnován českému autorovi židovského původu Arnoštu Lustigovi....

[...]

Vánoční program v Muzeu KroměřížskaPředvánoční čas je v plném proudu nejen u nás ve škole, ale i v Muzeu Kroměřížska. Bohatý edukativní program s vánoční tematikou, jenž byl pro naše žáky přichystán, navštívilo hned několik tříd prvního stupně. Žáci se nejprve dozvěděli...

[...]

Divadélko pro školyPo několikaleté přestávce jsme v úterý 20. prosince 2022 ve škole znovu přivítali dvojici herců z Divadélka pro školy z Hradce Králové. Pro nejmladší žáky bylo připraveno kombinované loutkoherecké představení Nová dobrodružství veverky Zrzečky, které nejprve vyprávělo napínavý příběh...

[...]

Vánoční jarmark a vystoupení školy na Velkém náměstíK vánoční atmosféře města Kroměříže přispěly i děti naší školy. Na Velkém náměstí za podpory svých nejbližších vystoupili žáci s pásmem vánočních básniček, koled, písniček a pohádkou.

[ngg src="galleries" ids="1362" display="basic_thumbnail" images_per_page="3"] ...
[...]

Ukaž, co umíš!To je název soutěže, kterou uspořádala SŠ - COPT Kroměříž. 12. a 13. prosince 2022 se sešli žáci 7. - 9. ročníku základních škol, aby změřili své znalosti, dovednosti v technických oborech.

Naši žáci zabodovali...

[...]

Mezinárodní den horMezinárodní den hor patří k relativně mladým svátkům, jako významný den jej vyhlásilo OSN k 11. prosinci teprve v roce 2003. Jeho smyslem je podpora trvale udržitelného rozvoje hor a horských oblastí i za cenu omezení...

[...]

Vánoční jarmark s besídkou se vydařilZahájení letošního vánočního jarmarku se tradičně konalo v parku před školou. Na jarmarku v prostorách školy si mohli rodiče a návštěvníci  nakoupit drobné vánoční dekorace a nebo si jen tak posedět v rodičovské kavárně. Vánoční atmosféru...

[...]

Robotický projektový denV pátek 16. 12. proběhl v IX. A robotický den. V rámci rozvoje digitální gramotnosti škola pořídila stavebnice LEGO Mindstorms. Z těchto stavebnic žáci sestavili roboty a tyto roboty poté naprogramovali a oživili. Součástí stavebnice je internetová aplikace, která...

[...]

Poděkování za sbírku Vánoční hvězdaVánoční hvězda se stala symbolem nejkrásnějších svátků v roce. Má přinášet lásku a klid do rodiny. Pro hematologicky a onkologicky nemocné děti z Fakultní nemocnice Olomouc se živá květina stala navíc symbolem mnohem důležitějším, protože jim...

[...]

Národní kulturní památka – Proboštův betlémV předvánočním čase jsme se rozhodli ve výtvarné výchově se žáky VII. B vyrobit vlastní třídní betlém. Inspirací nám byl Třebechovický betlém, který je synonymně označován také jako Proboštův betlém. Jedná se o jediný betlém v...

[...]

Svatební den v VI. BŽáci VI. B zakončili celý školní týden velmi netradičně. Po pečlivých přípravách v pátek 9. 12. 2022 nastal den D – zkoušeli jsme si totiž svatbu nanečisto. Šesťáci nejprve vyzdobili svou obřadní síň a s napětím očekávali příchod...

[...]

Čertovská chemieV rámci společného projektu kroměřížských škol Škola pro všechny, věda hrou se 7. 12. 2022 konala v ZŠ Zachar soutěž pod názvem Čertovská chemie. Markéta Jelínková, Anna Kadrnková a Lucie Sztefková, žákyně VIII. B, si samostatně připravily izolaci...

[...]

Mikulášská nadílkaJe úterý ráno 6. prosince a v naší škole panuje zvláštní atmosféra. Přijdou? Nepřijdou? Přišli. I v letošním roce navštívil se svou družinou Mikuláš všechny třídy 1. stupně, aby zhodnotil, jak se dětem ve škole v uplynulých měsících...

[...]

Bezpečně na ulici i v kyberprostoruV úterý 29. 11. 2022 a ve středu 30. 11. 2022 naší školu navštívila nprap. Ing. Barbora Balášová. Formou besed, které se uskutečnily v osmých, druhých a pátých ročnících. V druhých ročnících seznámila žáky s pravidly...

[...]

Nová cesta – 7. ročník učí 3. ročníkJako každý rok, i letos si naši žáci připravili pro své mladší spolužáky prezentace v rámci projektu „Nová cesta“. Úkolem sedmáků bylo zpracovat projekty na tato témata:

  1. zima (ulice, kluziště, omrzliny, …)
  2. zimní sporty (lyže, sáně,...
[...]

Mezinárodní den lidí s postiženímSvětová organizace UNESCO vyhlásila 3. prosinec jako Mezinárodní den lidí s postižením. Při této příležitosti se žáci VII. A prostřednictvím sledování krátkého dokumentu ze života lidí s postižením mohli seznámit s úskalími jejich života. V dokumentu...

[...]

PexesiádaJako každý rok pořádala školní družina Sedmikráska a školní klub Rozmarýn soutěž v pexesu, kde hledala krále či královny, které dokáží vyhrát nad ostatními. Souboj to byl náročný, ale nakonec jsme vítěze našli.

Stali se jimi:

 za 1....

[...]

Výprava za divadlem do ZlínaVe čtvrtek 24. 11. 2022 jsme se v odpoledních hodinách poprvé v tomto školním roce vypravili do Městského divadla ve Zlíně. Po dvou letech jsme tak mohli opět zahájit výpravy za divadlem do Zlína, které tradičně...

[...]

Svatba nanečistoPro žáky VI. A začalo pondělní ráno 21. 11. 2022 zcela neobvykle. Učebna se postupně měnila na obřadní síň a připravovala se honosná tabule. I přesto zůstávali stát na chodbě čtyři osamělí žáci, kteří mohli vstoupit...

[...]

Putování školou s předškolákyV úterý 22. 11. 2022 jsme v naší škole přivítali budoucí prvňáčky a jejich rodiče na první ze série návštěv s názvem „POJĎME SI HRÁT NA ŠKOLU.“ Tato již tradiční akce pro předškoláky byla opět velmi...

[...]

Informace k přijímacím zkouškám na SŠ a víceletá gymnáziaUchazeč o vzdělávání v oboru s maturitní zkouškou může pro 1. kolo přijímacího řízení podat přihlášku ke vzdělávání až na dvě střední školy nebo na dva maturitní obory v rámci jedné střední školy. Pokud uchazeč podá pro 1. kolo...

[...]

Král čtenářů s Deníkem kocoura ModroočkaČtenářský král nám ve svatomartinský den do třídy zavál nejen písničku o vločkách a povídání o bílém koni, ale donesl s sebou také kouzelnou atmosféru, tajemný košík, hřejivé světýlko a Deník kocoura Modroočka. Babička Vendulky Kuklínkové,...

[...]

Král čtenářů a Kouzelný jednorožec v první tříděViděli jste někdy jednorožce? Společně s Králem čtenářů jich do naší třídy vběhlo tolik, že jsme nevěděli, kterého si dříve prohlédnout. Společně s nimi jsme se usadili do lavic a zaposlouchali se do příběhu, který nám...

[...]

Den spadaného listíPodzim je v plném proudu, stromy jsou už téměř bez listů a my s dětmi školní družiny a školního klubu jsme využili počasí a vyrazili do přírody. Nejen z listů, ale i z ostatních přírodnin, které jsme objevili pod hromadou...

[...]

Pokračování mezinárodní spolupráceS žáky V. B pokračujeme v eTwinningovém projektu – Two Mascots Travelling Round Europe. V uplynulém období jsme měli vytvořit projektové logo. Zajímavých návrhů se sešlo hned několik, nejvíce hlasů získala práce Kláry Klapilové. Potom jsme...

[...]

Soutěžní výstava o nejhezčí dýňové strašidýlkoV prvním listopadovém týdnu proběhla na školním dvoře výstava dýňových strašidýlek. K vidění byly dýně všech tvarů a velikostí, barevné i netradiční. Žáci pak měli velice obtížný úkol, a to vybrat tu, které dají svůj hlas...

[...]

ČEPS Cup – okresní turnaj ve florbaluDne 11. listopadu proběhlo okresní kolo ve florbalu – ČEPS Cup. Turnaj byl určen pro I. stupeň ZŠ okresu Kroměříž. Hrálo se systémem “každý s každým“ a vítěz postoupil do krajského kola. Po vyrovnaných výkonech všech...

[...]

Hurá za zvířátkyLetošní ročník vědomostní soutěže Hurá za zvířátky byl věnován rybám, protože rok 2022 je Mezinárodním rokem rybolovu a akvakultury. Kvízové otázky se týkaly stavby těla a života ryb, rozlišování mořských a sladkovodních druhů, rybaření i lovu...

[...]

Den evropských jazykůŘíká se, kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem. V dnešní globální době to jistě platí dvojnásob, ale kromě povinné výuky cizích jazyků přispívá k celkovému jazykovému rozhledu i znalost příbuznosti jazyků, jejich vývoje a schopnost zařadit...

[...]

Oznámení o vyhlášení ředitelského volnaZ organizačních a technických důvodů vyhlašuje ředitelka školy v souladu s § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) v platném znění v pátek 18. listopadu 2022...

[...]

Výstava na stromechVýstava na stromech je celorepublikový výstavový happening na podporu důstojné práce. Akce se konala 1. – 8. října na Pionýrské louce v Kroměříži. Výstava byla velmi zajímavá, ale bohužel o ní mnoho lidí nevědělo. V přírodovědném kroužku jsme...

[...]

Školní kolo PythagoriádyKoncem října proběhlo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. Zúčastnilo se ho 42 žáků z 6. – 9. ročníku. Soutěžící, kteří získali minimálně 9 bodů z 15, se stali úspěšnými řešiteli. Předseda okresní komise vytvoří celkovou výsledkovou...

[...]

Král čtenářů v I. A pokračujeV pátek 4. 11. jsme mezi sebou přivítali další vzácnou návštěvu. Na cestě Písmenkovou zemí nás přišla tentokrát podpořit maminka Kristiánka, paní  Martina Rožňáková. Po slavnostním přivítání nám z trůnu pro Krále čtenářů předčítala z poutavé...

[...]

Virtuální prohlídka školyVážení rodiče a vážení zájemci o vzdělávání dětí v naší škole,

připravili jsme pro vás virtuální prohlídku školy, kterou naleznete zde:

Virtuální prohlídka školy

Více o systému vzdělávání v naší škole a jeho nástavbě se můžete dozvědět na on-line schůzkách...

[...]