Úspěchy žáků školy

 

 Květen 2017

Adam Vožda 2 družstvo 2 Hovora Martin 3 Podolský Radek 3Ve středu 10. května se výběr našich žáků zúčastnil Okresního kola Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů 2017, které se pod patronací Českého olympijského výboru konalo na atletickém stadionu Kroměříž. Bojovnost, cílevědomost a dobrá připravenost našich žáků zaskočila nejen všechny soupeře, ale i garanty okresního kola OVOV 2017. Za jejich excelentní výsledek, který žáci předvedli, byli odměněni stříbrným pohárem v soutěži družstev a třemi medailemi v soutěži jednotlivců. Samozřejmě velkou odměnou je také postup do krajského kola. Medailisté v soutěži jednotlivců: Adam Vožda – stříbrná medaile, Martin Hovora – bronzová medaile, Radek Podolský – bronzová medaile. Stříbrný pohár družstva: Kristýna Zachová, Nela Dundálková, Dominika Slámová, Natálie Slámová, Nela Jourová, Adam Vožda, Radek Podolský, Michal Macháň, Martin Hovora, Martin Křepelka, Vojtěch Netopil a Tadeáš Šruc.


diplom Mladý zdravotník 2017 V úterý 9. 5.  oblastní spolek Českého červeného kříže Kroměříž za účasti policie pořádal na Dětském dopravním hřišti v Kroměříži soutěž Mladých zdravotníků. Naši školu reprezentovalo družstvo  žáků 9. ročníku ve složení:  Anna Haschková, Simona Račanská, Jana Kociánová, Martin Majda a Martin Veliký. Naše družstvo vybojovalo v náročné soutěži 3. místo
Duben 2017

Den Země 2017Ve středu 19. dubna se všechna oddělení školní družiny zúčastnila soutěže ke Dni Země, kterou připravilo Středisko volného času Šipka. Naši žáci svými znalostmi předčili ostatní účastníky ze školních družin kroměřížských základních škol a obsadili skvělé 1. místo. Za toto krásné umístění získali  diplom a také půlroční předplatné kroužku s názvem  Bez medu to nejde, který bude v naší škole probíhat 1 x měsíčně v rámci činnosti školní družiny.

V pondělí 10. dubna obdržela naše škola email s velmi příjemnou zprávou. V rámci celosvětové kampaně a oslav Dne Země byl vyhlášen druhý ročník literární soutěže Nasloucháme naší zemi. Žákyně IV. A  Vendula Zezulková, která se soutěže zúčastnila se svou pohádkou O kouzelné studánce, získala v 1. kategorii pěkné třetí místo. Slavnostní vyhodnocení a ocenění proběhlo 18. dubna v Uherském Brodě. 

DSCN2158Zdravé město Kroměříž vyhlásilo pro žáky a studenty základních a středních škol literární soutěž na téma Babi, dědo, vyprávěj…. Vyhodnocena mohla být však pouze jedna práce. Ta patřila žákyni 9. ročníku Šárce Podnecké, která získala ve své kategorii pěkné 2. místo
Březen 2017
21.3.2017_3. místo basketbal

V úterý 21. března se v tělocvičně ZŠ Zachar uskutečnilo okresní kolo v basketbalu žáků II. stupně základních škol. Naší žáci předvedli velmi pěkný výkon a ve skupině neregistrovaných žáků vybojovali bronzové medaile. Hráči: Tadeáš Šruc, Adam Vožda, Radek Podolský, Jaroslav Skopalík, Filip Odložil, Vojtěch Krška, Adam Přívara, Lukáš Opelík a Tomáš Vlk.

Únor 2017
volejbal StrnkováVe středu 22. 2. bylo odstartováno 1.  kolo školské barevné ligy v mini volejbale. Turnaj se uskutečnil ve sportovní hale v Kojetíně a naši školu reprezentovaly děti v kategorii „Oranžová“ pro věk 7- 9 let. Jednotlivé zápasy se hrály ve dvojicích. Dvojice dívek Barbora Strnková IV. B a Anna Šošolová II. B vybojovaly z 23 dvojic z 9 škol úžasné 1. místo. 
 Prosinec  2016

automechanikVe středu 14. 12. 2016 proběhla soutěž „Ukaž, co umíš“ v kategorii Automechanik, kterou pravidelně pořádá Centrum odborné přípravy technické Kroměříž. Soutěž byla rozdělena do tří částí – teoretické, poznávací a praktické. I v letošním roce se prosadili v silné konkurenci 24 žáků naši deváťáci – Adam Jonášek obsadil hodnocené 6. místo a 3. místem obhájil svou účast z loňského roku Martin Veliký.

 Listopad  2016

florbal 2016Žáci naší školy se zúčastnili florbalového turnaje pro první stupeň základních škol, který byl v letošním roce nově pojmenován jako Pohár základních škol. Do letošního okresního kola se přihlásilo šest týmů z okresu Kroměříž. Naši žáci předvedli perfektní výkon. Každému hráči v našem týmu se podařilo překonat brankáře soupeře a celkově tak nastříleli 31 gólů. Tento vynikající výkon jim přinesl druhé, stříbrné místo v okresním kole. Hráči: Vojáček Dominik, Kružík Vilém, Laštůvka Igor, Přívara Jakub, Pyšňák Boris, Křepelka Martin, Netopil Vojtěch, Traj Robert.

Říjen  2016
Ve středu 14. září 2016 se děti ze školní družiny zúčastnily 1. sportovního odpoledne, které na Hanáckém náměstí pořádal Klub sportovního lyžování BTL a Odbor školství, mládeže a tělovýchovy Městského úřadu Kroměříž. Naše škola v těchto Sportovních hrách získala 1. místo. Vítězný pohár předal dne 6. 10. ředitelce školy pan Jiří Pánek, vedoucí  Odboru školství, mládeže a tělovýchovy. Všichni malí sportovci pak byli ve škole pochváleni a oceněni malou sladkou odměnou a věcnou upomínkou.  Poděkování patří těmto dětem: Stelle Hassové (III. A), Emě Vondruškové (III. A), Elišce Důjkové (III. A), Elišce Vrublové (III. B), Jakubu Záhorovskému (III.B), Tomáši Páníkovi (III. B), Veronice Lančíkové (III. B), Lucii Ferencové (II. A), Barboře Hudečkové (II. A), Lukáši Stavinohovi (II. A), Viktorii Svobodové (II.A), Anně Šiškové (II. B) a Veronice Pálkové (II. B).
Červen 2016
VIII. a IX. SZŠV pátek 24. 6. prožili žáci 8. a 9. ročníku příjemné dopoledne plné her, soutěžních úkolů a kvízů. Interaktivní program „Umíme se bavit a aktivně odpočívat“ pro žáky základních škol připravili studenti a učitelé ze SZŠ v Kroměříži. Pod doprovodem hostesek procházeli jednotlivá soutěžní družstva osm bodovaných stanovišť. Naši žáci si v konkurenci ostatních škol vedli velmi dobře a družstvo Veverky ve složení Magda Krčmářová, Lucie Řehoříková, Anna Janíčková, Nicoleta Šimůnková a Nikola Farbiaková  obsadilo 3. místo.
O Hanácké koláč vybíjenáNaši žáci z III. oddělení školní družiny vybojovali v turnaji ve vybíjené „O HANÁCKÉ KOLÁČ“, který se konal v úterý 21. 6. na hřišti TJ Sokol Kroměříž,  úžasné 2. místo. Všem dětem k výhře blahopřejeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy.
PO očima dětí ŠD Svoboda PO očima dětí ŠD Korbel kraj PO očima dětí ŠD Korbel PO očima dětí ŠD ZáhorovskýDěti naší školní družiny se zúčastnily literární a výtvarné soutěže Požární ochrana očima dětí. V úterý 14. 6.  v hasičské zbrojnici v Kroměříži na Hanáckém náměstí proběhlo slavnostní vyhodnocení, na které byli pozváni i žáci naší školy. Z celkového počtu 461 dětí mezi oceněnými byl Jakub Záhorovský (II. B), který se ve své kategorii ZŠ1 umístil na 2. místě, Šimon Svoboda (III. A) získal také 2. místo v kategorii ZŠ2. Nejúspěšnější byl Adam Korbel (III. A), který získal 1. místo jak v okresním, tak i krajském kole.
Květen 2016
31.5. štafeta 31.5. Slunečný 31. 5. MoravcováV úterý 31. 5. jsme se zúčastnili 3. ročníku přeboru regionu Kroměřížska v plavání. Nejlépe si vedli žáci druhého ročníku, kteří získali pro naši školu tři medaile. Nejlepší umístění si vyplaval Tristan Slunečný, který v závodě na 25 metrů volným způsobem obsadil 1. místo a na 2. místě se ve stejné kategorii děvčat umístila Natálie Moravcová. Ve štafetách vybojovala naše štafeta druháků krásné 2. místo v závodě na 3 x 25 metrů volným způsobem.  Plavali ve složení Vojtěch Mezuliáník, Natálie Moravcová a Tristan Slunečný. Všem dětem blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Magda KrčmářováPostoupit z okresního kola do krajského je jistě velký úspěch doprovázený očekáváním, jak vše dopadne. S takovými pocity se vydala  Magda Krčmářová, žákyně devátého ročníku, na předávání cen ve čtvrtek 19. května do Vsetína. Proběhlo zde  vyhodnocení krajského kola literární soutěže Jak je to s králem, vyhlášené k 700. výročí narození Karla IV. Její báseň Království samoty, oceněná v okresním kole 3. místem, zde získala pěkné 2. místo. Magda se tak ocitla mezi šestatřiceti nejúspěšnějšími mladými autory celého Zlínského kraje. Nezbývá než pogratulovat k tomuto ocenění a popřát hodně inspirace a radosti z tvůrčího psaní.

1 OVOV Podolský 2 OVOV Dundálková 2016 3 OVOV Odložil OVOV družstvo 2016

Skvělé výsledky předvedli naši žáci v okresním kole Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů. Čtyři ocenění byla krásnou odměnou za obrovské úsilí v této celorepublikové soutěži. V soutěži jednotlivců jsme získali tři medaile a v celkovém hodnocení družstev jsme obdrželi bronzový pohár. Zlatou medaili jednotlivců obdržel Radek Podolský, stříbrnou Nela Dundálková a bronzovou Filip Odložil. Radek a Nela postoupili do krajského kola jednotlivců, které proběhne v Otrokovicích. Bronzový pohár v soutěži družstev zastupoval Adam Vožda, Jiří Vaculík, Martin Mareš, Radek Podolský, Marie Bereczová, Kateřina Šenková, Natálie Slámová a Nela Dundálková. Všem závodníkům gratulujeme a děkujeme za úžasnou reprezentaci naši školy!

Duben 2016
20.4. McDonaldś cup starší

McDonald’s cup patří mezi největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol. I my se zapojujeme do této celorepublikové soutěže. V letošním 19. ročníku okrskového kola naše škola postavila týmy v obou kategoriích. I přes velkou konkurenci se nám podařilo získat 3. místo v kategorii II., starší žáci. Kategorie II.: Jaromír Skopalík, Radek Podolský, Ladislav Horváth, Aleš Vejtasa, Filip Stoklasa, Vrubl Leoš, Kočí Petr, Štěpánek Samuel, Dominik Vojáček, Vilém Kružík.

19.4. McDonaldś cup mladší5. místo v kategorii I., mladší žáci.
Kategorie I.: Martin Křepelka, Šimon Uherec, Michal Malčík, Jakub Přívara, Vilém Krč, Patrik Březina, Boris Pyšňák, Antonín Spáčil.
14.4.2016 Magda KrčmářováTéma literární soutěže Jak je to s králem vyhlášené Knihovnou Kroměřížska k 700. výročí narození Karla IV. oslovilo v letošním školním roce více jak 240 žáků základních škol. S básní Království samoty se úspěšně umístila ve své kategorii na 3. místě žákyně devátého ročníku Magda Krčmářová.
Březen 2016
Matematický klokan Pavelka 2016Dne 18. 3. 2016 se uskutečnila soutěž Matematický klokan 2016.  Žáci z V. B  Jiří Pavelka a David Sedláček získali v kategorii Klokánek 110 a 107 bodů. Jde o nejlepší výkon posledních let. Po vyhodnocení této soutěže v celém okrese Kroměříž se Jiří Pavelka umístil na 1. – 3. místě.
 Prosinec 2015

čestné uznáníSOŠ v Luhačovicích každoročně vyhlašuje literární soutěž pod názvem „Utíkej, rychle utíkej“. Pokud je inspirována knihou „Utíkej rychle a neumři“, nevíme, ale podobnost není určitě náhodná. Žáci měli za úkol vytvořit napínavý hororový příběh plný dobrodružství a tajemna. Magda Krčmářová, Monika Zuzaňáková, Lucie Řehoříková, Klára Dostálová a Nicoleta Šimůnková, žákyně devátého ročníku, se rozhodly sepsat příběh pětice mladých přátel, na které doléhají každodenní těžkosti a trable.  Trochu netradičně zvolily formu čtenářské stolní hry. Možná i proto jejich práce zaujala porotu složenou z renomovaných literátů Jana Cimického a Jiřího Žáčka, kteří práci ocenili čestným uznáním. Z téměř 160 zaslaných prací bylo jistě velkým úspěchem umístit se mezi nejlepšími dvaceti literárními pracemi.

 Listopad 2015

Budín Marčonek Veliký

Naši žáci opět obstáli v soutěži „Ukaž, co umíš“ pořádanou střední školou – COPT Kroměříž, která se již 18. rokem stala součástí podpory technických dovedností na základních školách.

Soutěžící museli ukázat svůj um a znalosti nejen v teoretické, ale i v praktické části při výměně kola, rozpoznávání kapalin podle čichu, pojmenovávání nářadí a částí motoru nebo při sestavování elektrických obvodů. V kategorii Elektronik v silné konkurenci obsadili žáci 9. ročníku Michal Marčonek 2. místo a Ondřej Budín 3. místo a navázali tím na úspěchy z předchozích ročníků. Třetím místem na sebe upozornil i žák 8. ročníku Martin Veliký, který soutěžil v kategorii Automechanik. Tolik opomíjené technické obory jsou v současnosti velmi žádané na trhu práce. V naší škole jsme nově vybavily pracovní dílnu a rozvoji technických dovedností žáků se aktivně věnujeme. Všem chlapcům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Červen 2015
skenování0003Marek Soldán získal OCENĚNÍ za výborné výsledky v testování Stonožka v oblasti matematiky, které jsme realizovali ve druhé polovině školního roku 2014/2015.

Odkaz na stránky: http://www.scio.cz/skoly/oceneni.asp?r=48796&c=5565

Budínová štafeta TučapcováV úterý 16. 6. 2015 se děti I. stupně zúčastnily 2. ročníku přeboru škol Kroměřížska v plavání, který se konal na plaveckém bazéně v Kroměříži. Z našich žáků se umístila na 3. místě Natálie Tučapcová z II. A. Ze 4. ročníků Anna Budínová vyplavala krásné 1. místo. Ve štafetách vybojovaly 2. místo žákyně Nela Dundálková, Anna Budínová ze IV. A a Vojtěch Netopil ze III. třídy.
005Výtvarně pojednané filmové klapky patří již řadu let neodmyslitelně k programu Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně. Letos k přehlídce tvorby renomovaných výtvarníků přibyla soutěž pro dětské tvůrce. Kroměřížský Dům kultury připravil v rámci Dětského dne výtvarnou soutěž – Dětská filmová klapka. Naši školu reprezentovala Nicoleta Šimůnková, které se podařilo zaujmout svou prací porotu natolik, že ji vyhodnotila jako nejlepší.
Květen 2015
Pythagoriáda 5 SoldánVe čtvrtek 14. 5. 2015 se v Holešově uskutečnila další matematická soutěž – Pythagoriáda. V silné konkurenci se dařilo Marku Soldánovi, který získal 14 bodů z patnácti možných a obsadil 1. – 4. místo. Děkujeme za vzornou reprezentaci a přeje mnoho úspěchů v dalších matematických soutěžích.
Ve čtsoutěž_mladých_zdravotníků_2015vrtek 14. 5. proběhlo na dopravním hřišti v Kroměříži Oblastní kolo Soutěže mladých zdravotníků. Soutěže se zúčastnilo 18 pětičlenných družstev z kroměřížských základních škol a z kroměřížského okresu. Naši školu ve II. kategorii soutěže reprezentovala děvčata VIII. a IX. třídy – Magda Krčmářová, Tereza Lišková, Markéta Brablíková, Adriana Kališová a Karolína Večerková.

McDonalds Cup okres 2015Vítězství v okresním kole McDonald’s Cup 2014/2015 dosáhli naši žáci 5. května 2015 v Hulíně! Děkujeme za vzornou reprezentaci školy v této soutěži. Hráči: Jan Handl, Michal Macháň, David Šlechta, Šruc Tadeáš, David Vojáček, Jakub Vorel, Adam Vožda, Jaromír Skopalík, Radek Podolský, Ladislav Horváth, Aleš Vejtasa, Filip Stoklasa.

Duben 2015 
DiplomDne 24. 4. 2015 proběhl největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol McDonald’s Cup. Celkem se okrskového kola zúčastnilo 9 družstev základních škol. Naše škola ZŠ U Sýpek se ve velké konkurenci umístila na 1. místě ve své skupině a tím postoupila do okresního kola v Hulíně.

Jány PC
Dne 16.dubna 2015 proběhlo krajské kolo „Soutěže dětí a mládeže v programování pro Zlínský kraj“, kterého se zúčastnil Roman Jány, žák IX. třídy. Ve své kategorii se Roman umístil na krásném 3. místě, soutěž byla náročná a výsledek je to skvělý!
 Březen 2015 
 KRČMÁŘOVÁMagda Krčmářová získala druhé místo  mezi téměř 140 pracemi na téma Proč žiji rád v Evropě s úvahou ,,Nač být dokonalý, když stačí být“. Hrdost na to, že žije na  kontinentu, který má slavnou a zajímavou historii, který přinesl světu nejen mnohé vynálezy i vynálezce, ale i zajímavé osobnosti, přesvědčí čtenáře o autorčině citlivém vnímání světa  kolem nás.
 Soutěž-programování-Diplom-Roman-Jány_docRoman Jány získal 2. místo v okresním kole v programování, kategorie starší žáci. 
Leden 2015
MO SoldánMarek Soldán obsadil 1. – 3. místo v okresním kole matematické olympiády v Holešově. 
Prosinec 2014

Marek Soldán, žlogicka-olympiada-LOGO-Marek-e1413356415225ák V. třídy. se umístil na 9. místě kategorie A 7. ročníku Logické olympiády MENSA  v celé České republice!!!

Je to velký úspěch a srdečně blahopřejeme!!

Červen 2014 

Tučapcová štafeta Budínová

Žáci školy se zúčastnily regionálního přeboru v plavání žáků I. stupně, který se konal 18. června 2014 v kroměřížském krytém bazénu. V konkurenci pěti škol dosáhli skvělého výsledku a získali několik medailí v soutěži jednotlivců a štafet. V celkovém hodnocení se umístili na 2. místě.

Duben 2014
Karolína Večerková, žákyně 8. ročníku obsadila 2. místo regionálního kola soutěže v uměleckém přednesu akce vyhlášené pod názvem Svátek poezie. Druhé místo ve své kategorii získala pro svůj osobitý a kultivovaný projev žákyně osmého ročníku Karolína Večerková.

Markéta Brablíková, žákyně 8. ročníku obsadila 2. místo v soutěži Slovanská superstar

Každoročně se žáci naší školy mají možnost zúčastnit pěvecké soutěže KROMĚŘÍŽSKO-SLOVANSKÁ SUPERSTAR, kterou pořádá ZŠ Slovan a soukromá ZUŠ D-MUSIC.  Ani letošní rok nebyl výjimkou. Mezi stálice této přehlídky  populární hudby patří žákyně 8. ročníku Markéta Brablíková, která získala s písní Cups  zasloužené 2. místo. Společně s Jitkou Doležalovou, žákyní 9. ročníku,  obdržely za interpretaci písně Cesta taktéž pěkné 2. místo.

Březen 2014

Magda Krčmářová, žákyně 7. ročníku, se stala absolutní vítězkou Literární soutěže Kroměřížská litera, kterou vyhlásila Knihovna Kroměřížska pro děti do 15 let . Téma Nejmoudřejší je číslo nebylo zrovna jednoduché. Děti se měly zamyslet, jakou roli hrají v našem světě čísla, zda je možné vždycky si všechno pěkně spočítat, zda každý problém má jediné řešení,… Pěkných prací se sešlo od našich žáků hned několik.  Ale že bude jedna z nich oceněna jako absolutní vítěz, to nečekala snad ani sama autorka.

Leden 2014

Ivan Geisler, žák 5. ročníku, zvítězil v okresním kole matematické olympiády. Po úspěšném zvládnutí domácího kola matematické olympiády reprezentovali naši školu 22. ledna 2014 v okresním kole v kategorii 5. ročníků dva žáci – Boris Cačev a Ivan Geisler.  V celkovém počtu 39 žáků se Boris umístil na pěkném děleném 13. – 19. místě. Ivan Geisler okresní kolo vyhrál! Gratulujeme a přejeme další matematické úspěchy.

Květen 2013
Marek Soldán, žák 3. ročníku naší školy, zvítězil v národním kole soutěže s měřením času v řešení logických úloh a hlavolamů Genius Logicus ve školním roce 2012/2013. V mezinárodním kole stejné soutěže obsadil skvělé 11. místo.
Duben 2013
Žák 6. ročníku Filip Hanulík zvítězil v krajském kole národního turnaje ve stolní hře Košík plný rozumu. Tato hra je součástí vzdělávacího programu Učíme se hrou, zaměřeného na zdravý životní styl dětí školního věku.
Březen 2013

Žákyně 7. ročníku Sára Opravilová získala 2. místo v okresním kole soutěže Matematický klokan 2013 v kategorii Benjamín.

Dne 27. března 2013 se Kateřina Hejčová (IX. třída) a Markéta Brablíková (VII. třída) zúčastnily soutěže ve zpěvu populární hudby KROMĚŘÍŽSKO-SLOVANSKÁ SUPERSTAR, kterou pořádala ZŠ SLOVAN A SZUŠ D-MUSIC s.r.o. Kateřina vystoupila s písní MODRÁ – V CUDZOM MESTE od interpretky Jany Kirschner a získala čestné uznání. Markéta se umístila na krásném druhém místě s písní V SIETI ŤA MÁM – Kristina.
Leden 2013
Žák 5. ročníku Matyas Ištvánek zvítězil v okresním kole matematické olympiády. Výborného výsledku ve stejné soutěži získali také jeho spolužáci Michal Doneberk (6. místo) a Filip Zapletal (dělené 11. místo).
Žák 9. ročníku Šimon Horný získal ocenění společnosti SCIO za nejlepší výsledek v Zlínském kraji v testování anglického jazyka devátých tříd základních škol a víceletých gymnázií.