Ve dnech 21. – 26. 2. 2016 jsme jako každým rokem uspořádali ve ski areálu – U Sachovy studánky v Beskydech lyžařský a snowboardový kurz. Žáci byli  ubytováni v penzionu Sachova studánka, s jehož majitelem má škola již dlouhodobě dobré zkušenosti. Všichni účastníci kurzu strávili na lyžích celkem pět dnů. Vždy se lyžovalo, jak dopoledne tak i odpoledne a jednou si žáci vyzkoušeli noční lyžování. Součástí lyžařského výcviku byl i večerní program, který byl určen ke vzdělávání, promítání krátkých fotografii a videí ze svahu, aby žáci sami mohli zhodnotit svou techniku lyžování, ale také ke skupinové debatě o zážitcích. Samozřejmě v tomto kurzu nešlo jen o lyžování a snowboardování, ale i výuku správného chování na lyžařském svahu, pobytu v zimních horských podmínkách a k posilování kamarádských vztahů ve třídě. To vše se nám podařilo splnit na výbornou formou různých her a aktivit, jejichž náplní byla právě týmová spolupráce a komunikace. Kurz se vydařil a všichni účastnící jsou v pořádku zpět obohaceni o nové zážitky a zkušenosti.