Ve středu 20. září navštívil pátý ročník naší základní školy Dětské dopravní hřiště v Kroměříži, kde se žáci zúčastnili akce ke Dni bez aut. Pořadatele nezastavilo ani nepříznivé počasí a přichystali dětem různé aktivity v budově DDH. Budova byla rozdělena na čtyři zajímavá stanoviště. Na prvním stanovišti se žáci zaměřili na bezpečnost na silnici. Dostali obrázek s různými silničními situacemi, které bylo potřeba rozebrat a určit, zda jsou správně nebo špatně. Na druhém stanovišti si děti vyzkoušely chůzi přes překážky s brýlemi, které simulovaly stav opilosti a stav po požití omamných látek. Na třetím stanovišti žáci předvedli své schopnosti při poskytování první pomoci při úrazech – pádu z kola, otevřenou zlomeninou nebo střepem v ruce. Na čtvrtém a posledním stanovišti byly děti poučeny o poskytování první pomoci při bezvědomí. Jako figuranti sloužily cvičné figuríny dospělého, dítěte a novorozeněte. Celé dopoledne probíhalo za pomoci kvalifikovaných pracovníků Červeného kříže a policistů České republiky. Jako odměnu za aktivitu žáci dostali Certifikát za účast, reflexní pásek a reflexního smajlíka, kterého si většina připevnila na svou aktovku. Žáci byli z celého programu velmi nadšeni.