Školní zprávy

Provoz školy o hlavních prázdnináchV době hlavních prázdnin se bude realizovat oprava střechy hlavní budovy. Prosíme všechny návštěvníky, aby při vstupu do školy dbali zvýšené opatrnosti. Svou návštěvu si po dobu prázdnin... [...]

Král čtenářůVe čtvrtek 20. června proběhla ve třídě II.A  oblíbená aktivita Král čtenářů.

[...]

ZOO v Podzámce – sportovní denVe čtvrtek 27. 8. 2024 jsme se rozloučili se školním rokem 2023/24. Žáci 9. tříd pozvali své mladší spolužáky do ZOO v Podzámecké zahradě.

[...]

Druháci v dětském světěCelé dopoledne v pondělí 17. června strávili žáci II. A v Dětském světě Kroměříž. Bohatá nabídka vnitřních i venkovních aktivit dostala všechny do pohybu i dobré nálady.

[...]

Ocenění žáků 1. až 8. ročníkuV úterý 25. 6. 2024 se uskutečnilo slavnostní ocenění žáků 1. až 8. ročníku. Ocenění a pochvalu ředitelky školy si od paní ředitelky převzalo 26 žáků.

[...]

Muzeum Kroměřížska, zábaviště pro sviště, III. ADne 20. 6. 2024 navštívily děti III. A třídy interaktivní výstavu s názvem Zábaviště pro sviště.

[...]

Výlet třídy VI. ATřída VI. A se v pátek 21. 6. 2024 vydala na výlet do Honětic. Zde si žáci užili společný den v kruhu svých spolužáků. 

[...]

Exkurze na ZZS KroměřížVe čtvrtek 20. a v pátek 21. června navštívily třídy II. B a II.A základnu Zdravotnické záchranné služby Kroměříž.

[...]

Máme nové ŠikulínySvou šikovnost prokazovaly děti školní družiny v několika disciplínách. Trénovaly svou paměť, zručnost, představivost ale i trpělivost.

[...]

Exkurze třídy VI. ATřída VI. A se v úterý 18. 6. 2024 vydala na výlet do Muzea v přírodě Rymicích. Zde se žáci seznámili s tradičními způsoby výroby chleba, s předměty, které lidé používali na jeho výrobu v minulosti.

[...]

Celodenní výlet třídy VI. BTřída VI. B se v úterý 18. 6. 2024 vydala na celodenní výlet do Rožnova pod Radhoštěm. První zastávkou našeho výletu bylo Valašské muzeum v přírodě, konkrétně Dřevěné městečko.

[...]

Velké finále „O HANÁCKÉ KOLÁČ“29. ročník turnaje ve vybíjené  „ O HANÁCKÉ KOLÁČ“, proběhl  18. června na venkovním hřišti Sokol Kroměříž.

[...]

Zlatý certifikát – Olympijský víceboj 2024Milí žáci naší školy, učitelé a rodiče,
díky vám jsme to opět dokázali! V letošním ročníku Olympijského víceboje jsme jako škola obdrželi ZLATÝ CERTIFIKÁT.

[...]

Úspěch žákyň v soutěži „Můj Bedřich Smetana”Sekretariát České komise pro UNESCO vyhlásil výtvarnou soutěž pro školy zapojené v síti ASP UNESCO, tentokrát na téma „Můj Bedřich Smetana“, jež odráží 200. výročí narození... [...]

Výlet do Hornického muzea v OstravěŠkolní výlet třídy VII. B do Hornického muzea v Ostravě byl pro mnohé nezapomenutelným zážitkem. Žáci se seznámili s historií a současností těžby černého uhlí na Ostravsku.

[...]

Prvňáčci na výletěVe čtvrtek 13. 6. jeli žáci prvních ročníků na školní výlet do ZooParku a DinoParku ve Vyškově. Děti si v DinoParku prohlédly dinosaury z dob dávno minulých a v ZooParku současná domácí i cizokrajná zvířata.

[...]

Mladí cyklisté uspěli i v HradištiNaši cyklisté minulý týden předváděli své dovednosti v dopravní soutěži v Uherském Hradišti. Krajského kola se zúčastnili všichni vítězové svých okresů v kategoriích mladších a starších žáků.

[...]

Prevence – Kurz sebeobrany žáků 2. stupněVe dnech 5. a 6. června 2024 se žáci 6. až 9. ročníku zúčastnili dvouhodinovéh základního kurzu sebeobrany, který u nás ve škole realizovala organizace SORUDO.

[...]

Nová cesta  – jak deváťáci učili prvňáky a páťákyVe čtvrtek 30. května a v pondělí 3. června se uskutečnila realizace posledního dílu celoškolního peer projektu Nová cesta.

[...]

Týden škol UNESCO – Výtvarný happeningDne 24. května se na naší škole uskutečnil Výtvarný happening, který byl uspořádán v rámci Týdne škol UNESCO.

[...]

Žáci druhých tříd na výletě v ZOO OstravaŽáci II. A a II. B se ve středu 15. května vydali na školní výlet do ostravské ZOO. Počasí se vydařilo, a tak si mohli užít den ve společnosti zvířat a projít celou trasu zahrady, která je právě v tomto čase plná rozkvetlých azalek a rododendronů všemožných barev.

[...]

Návštěva 1. třídy v MŠ ŠtěchoviceV pátek 31. 5. se první třída vydala na návštěvu za dětmi do Mateřské školy Štěchovice.
Jejich přijetí bylo milé, připravili si pro nás pásmo písniček a her.

[...]

Závěrečná školička pro předškolákyV úterý 28. 5. 2024 se konala poslední školička pro předškoláky.

[...]

Pasování na čtenářeVe středu 29. 5. byli žáci I. A a I. B v Arcibiskupském zámku na slavnostním pasování prvňáčků na čtenáře Knihovny Kroměřížska.

[...]

Soutěž Mladých zdravotníkůVe středu dne 15. 5. 2024 se žáci VI. A zúčastnili soutěže Mladých zdravotníků (oblastní kolo postupové soutěže pro žáky ZŠ).

[...]

Indiánské odpoledneSvůj svátek si děti školní družiny užily v přírodě – v okolí Šlajzy. Z dětí se na malou chvíli stali indiáni. Na několika stanovištích plnily úkoly a sbíraly tak pírka do své indiánské čelenky.

[...]

Poslední kolo Olympijského víceboje 2024I v letošním školním roce se naše škola účastnila nejsledovanější a nejprestižnější soutěže škol v republice, akce s názvem „Olympijský víceboj“.

[...]

Naši draci obhájili třetí místoTřetí ročník závodu škol v dračích lodích se konal v pátek 24. května na kroměřížském Bágráku. Celkově se zúčastnilo 14 lodí ze základních a středních škol ze Zlínského kraje.

[...]

Malý princZa dobrodružstvím Malého prince, slavné literární postavy ze stejnojmenné knihy, se v pondělí 27. května 2024 vypravili žáci VIII. A do Muzea Kroměřížska. V krásně situovaných... [...]

Další den pobytu v Rajnochovicích pod ŠaumburkemDalší den pobytu v Rajnochovicích pod Šaumburkem.

[...]

Úspěch mladých cyklistů na dopravní soutěžiVe středu 22. května proběhlo okresní kolo soutěže „ Mladý cyklista“, které se tradičně naše škola zúčastňuje spolu s dalšími základními školami z okolí Kroměříže.

[...]

Dny hasičů Zlínského krajeI přes nepříznivé počasí se v pátek 24. května vydaly třídy IV.A a IV.B na kroměřížské výstaviště. Konala se zde akce Zlínského kraje s názvem Dny hasičů.

[...]

Fotogalerie pobytu v Rajnochovicích pod ŠaumburkemFotogalerie pobytu v Rajnochovicích pod Šaumburkem

[...]

Máme rádi příroduV Biologické olympiádě, která se uskutečnila dne 19. března, v kategorii C získala Markéta Jelínková 7. místo, Anna Kadrnková  5. místo, v kategorii D Elena Jelínková 13. místo a Neli Zavadilová 15. Místo.

[...]

Soutěž YPEFSoutěže s přírodní tématikou jsou pro mnohé žáky zajímavým vyvrcholením jejich snažení a práce navíc. Získané znalosti se jim opět podařilo „dobře prodat“ na okresní úrovni.

[...]

Český den proti rakoviněVe dnech 15. až 19. května probíhala na území České republiky celonárodní sbírka Český den proti rakovině. Jak už je to u nás zvykem, zapojili jsme se také.

[...]

Projektový den POKOSV úterý 14. května naši školu navštívili pracovníci Armády ČR z krajského vojenského velitelství. Pro žáky 2. stupně měli přichystaný zajímavý a zároveň zábavný program.

[...]

Průkaz cyklisty získali všichni žáciV úterý 14. 5. 2024 čekala děti z IV. A poslední a nejtěžší část dopravní výchovy v tomto školním roce.

[...]

Fotogalerie pobytu v přírodě – Středeční odpoledne plné herFotogalerie pobytu v přírodě – Středeční odpoledne plné her

[...]

Fotogalerie z druhého dne pobytu v příroděFotogalerie z druhého dne pobytu v přírodě.

[...]

Preventivní program KAPPA – HELPVe dnech 4. 4., 17. 4. a 2. 5. 2024 v naší VI. A třídě proběhl preventivní program s názvem „Dobré vztahy“.

[...]

Projektový den UNESCOV pátek 10. května se uskutečnil napříč všemi ročníky dlouho očekávaný projektový den, který souvisí s tématy Týdne škol UNESCO.

[...]

Průkaz mladého cyklisty IV. BÚterní sychravé dopoledne 23. 4. strávili žáci třídy 4. B na dopravním hřišti. Po poctivé přípravě měli složit zkoušku dopravní způsobilosti.

[...]

Beseda o poruchách příjmu potravyV úterý 23. dubna 2024 besedovali žáci VIII. A o riziku spojeném s poruchami příjmu potravy.

[...]

Pobyt v přírodě začalDne 13. 5. 2024, odjeli žáci 3. ročníku společně s žáky IV. B na Pobyt v přírodě do Vizovic, rekreační středisko Revika. Jakmile se... [...]

Rekordní sběr papíruV posledních dubnových dnech proběhl již druhý sběr starého papíru a baterií v tomto školním roce.

[...]

ČarodějniceI letos zavítaly čarodějnice do oddělení školních družin a školního klubu.

[...]

Večerní divadlo – KyticeErbenova Kytice se stala námětem stejnojmenné dramatizace Zlínského divadla a také naším posledním divadelním večerním představením, které jsme se žáky 7. – 9. ročníku shlédli.

[...]

Český den proti rakoviněOd středy 15. května do pátku 17. května se společně zapojíme do sbírky Český den proti rakovině.

[...]

Pěvecká soutěž – ZŠ U Sýpek zpíváV úterý 30. dubna proběhlo školní kolo pěvecké soutěže ZŠ U Sýpek zpívá.

[...]

Den ZeměJak stará je naše planeta Země? Jak daleko je od Slunce, a jak se o ni starat? Na tyto a spoustu dalších otázek dostaly děti odpovědi během jednoho odpoledne ve školní družině.

[...]

Sportovec jaraDne 18. 4. 2024 se ve školních družinách a klubu hledal Sportovec jara.

[...]

Preventivní program Hravě zdravěVe dnech 17. 4. a 18. 4. 2024 se uskutečnil ve třetích třídách preventivní program s názvem HRAVĚ ZDRAVĚ.

[...]

McDonald ‘s CupOkrskové kolo letošního ročníku fotbalového turnaje základních škol McDonald ‘s Cup se tentokrát pro žáky 4. a 5. ročníků konalo ve čtvrtek 18. dubna.

[...]

Moderní je nekouřit aneb nikotin není IN17. 4. 2024. proběhl v pátých třídách preventivní program“ Moderní je nekouřit aneb nikotin není IN“.

[...]

Jak se (ne)učit a trénovat paměťŽáci 7. B se zúčastnili programu na SZŠ v Kroměříži, jehož cílem bylo nastartovat a posílit motivaci k učení a vhodným způsobem rozvíjet učební strategie u žáků samotných.

[...]

Návštěva dopravního hřištěVe čtvrtek 11. 4. navštívila družina IV. oddělení dopravní hřiště.

[...]

Zápis do prvních třídVe dnech 9. 4. - 10. 4. 2024 se uskutečnil zápis dětí do první třídy pro školní rok 2024/2025. Do budoucích dvou prvních tříd jsme celkem... [...]

Okresní kolo ve vybíjenéVe čtvrtek 4. dubna se konal turnaj ve vybíjené (okresní kolo) pro žáky 4.-5. tříd. Turnaje se zúčastnilo celkem 9. základních škol z okresu Kroměříž. Hrálo se systémem „každý s každým“.

[...]

Projekt NOVÁ CESTA – 6. třídy učí 4. třídyV pátek 5.4.2024 se uskutečnil již tradiční projektový den s názvem NOVÁ CESTA.

[...]

Narozeniny Karla KrylaMédia poslední dobou velmi často zmiňují osobnost kroměřížského rodáka Karla Kryla.

[...]

Závěrečné zasedání žákovského zastupitelstvaV úterý 9. dubna 2024 se popáté, a v tomto školním roce naposledy, sešlo Žákovské zastupitelstvo města Kroměříže.

[...]

Okresní kolo matematické olympiádyVe středu 3. dubna se na 1. Základní škole v Holešově konalo okresní kolo matematické olympiády pro žáky 6., 7. a 8. ročníků. Z naší školy byli vybráni pouze dva žáci, za 6. ročník Kryštof Komínek a za 7. ročník David Koutňák.

[...]

Den na farměCo obnáší život a práce na farmě si mohli vyzkoušet ve středu 3. 4. 2024 žáci VIII. B. Navštívili totiž kozí farmu v Pavlovicích u Přerova.

[...]

Svátek matematikyV březnu jsme na naší škole oslavili Mezinárodní den matematiky dvěma soutěžemi.

[...]

INFORMACE k zápisu do 1. třídyVážení rodiče našich budoucích prvňáčků,
připravili jsme pro Vás podrobné informace k zápisu do první třídy, který bude probíhat ve škole ve dnech 9. a. 10. dubna 2024 vždy od 14:00 hod. do 18:00 hod.

[...]

Informace o akcích BESIP KroměřížVážení rodiče a milí žáci,

v nejbližší době organizuje BESIP Kroměříž dvě akce pro děti a rodiny:

  1. Po celý duben mohou děti/žáci posílat obrázky do výtvarné akce Malovaná helma 2024... [...]

Velikonoce jsou tadyJaro už je mezi námi, a to můžeme pozorovat nejen v přírodě, ale i u nás ve škole.

[...]

Žákovský parlament a milé překvapení ke Dni učitelůK příležitosti Dne učitelů, který se slaví na počest narození J. A. Komenského, se zástupci našeho Žákovského parlamentu rozhodli poděkovat svým učitelů, učitelkám, vychovatelkám a asistentkám za jejich práci a podporu.

[...]

Den otevřených dveříJiž tradičně proběhl na naší škole dne 19. 3. 2024 Den otevřených dveří. Na děti i rodiče čekala řada stanovišť, na kterých si mohli vyzkoušet své... [...]

Autorské čtení pro žáky druhých třídV úterý 26. března navštívili žáci z obou druhých tříd Knihovnu Kroměříž, aby se tam osobně seznámili s paní spisovatelkou Markétou Pilátovou.

[...]

Připravujeme se na zápisV úterý 19. 3. 2024 proběhla na naší škole čtvrtá školička pro předškoláky. Tentokrát pod názvem Připravujeme se na zápis. Děti si mohly ověřit,... [...]

Návštěva v Domově pro senioryV pátek 22. 3. 2024 žáci školní družiny navštívili Domov pro seniory u Kašny v Kroměříži, aby popřáli a předali přáníčka k Velikonocům.

[...]

Velikonoce v Muzeu KroměřížskaDne 7. března 2024 navštívila naše třída V. A muzeum, kde nás čekal velikonoční program. Zopakovali jsme si naše tradice a dozvěděli jsme se o některých zajímavých velikonočních... [...]

Dětská scéna 2024Ve školním kole recitační soutěže s názvem Svátek poezie byli vybráni čtyři žáci, kteří ve středu 13. 3. reprezentovali ZŠ U Sýpek na okresním kole... [...]

Rande s knihou naslepoPravidelné čtenářské dílny jsou součástí výuky českého jazyka. V březnu 2024, měsíci knihy a čtenářů, si je žáci VIII. A ozvláštnili společnou aktivitou Rande... [...]

Evropský (tý)den mozkuV týdnu od 11. března jsme si ve školní družině a školním klubu připomněli důležitost mozku v lidské i zvířecí říši a zaměřili jsme se na jeho procvičování.

[...]

Soutěž v programováníVe středu 14. února 2024 proběhlo Okresní kolo soutěže v programování na Obchodní akademii v Kroměříži. Do letošního ročníku vyslala naše škola 3 žáky.... [...]

Pasování na čtenářeV úterý a ve středu byli žáci I. A a I. B v knihovně na první části akce Pasování na čtenáře.

[...]

Třetí výprava za divadlem do ZlínaVe čtvrtek 7. března se děti z prvního stupně naší školy vydaly do zlínského divadla.

[...]

Proti proudu s KAPPA-HELPÚterní dopoledne 27. 2. 2024 prožili žáci VIII. A ve společnosti lektorů z centra sociální prevence organizace KAPPA-HELP.

[...]

4. zasedání žákovského zastupitelstvaVe Velké zasedací místnosti na radnici se dne 5. března 2024 uskutečnilo již čtvrté zasedání žákovského zastupitelstva města Kroměříže.

[...]

Dopravní výchova ve školeVe středu 28. 2. 2024 přišel mezi žáky obou čtvrtých tříd pan Radovan Stratil z Dětského dopravního hřiště v Kroměříži.

[...]

Fake news a mediální výchovaŽáci VIII. B nedávno navštívili Knihovnu Kroměřížska, kde se seznámili prostřednictvím  přednášky s aktuálním tématem Fake news, jež je nedílně spjatý s mediální gramotností.

[...]

Školní kolo recitační soutěžeV pátek 1. 3. 2024 se uskutečnilo školní kolo recitační soutěže.

[...]

Týden luštěninových mandalV souvislosti se Světovým dnem luštěnin vyhlásili zástupci Žákovského parlamentu kreativní výtvarnou soutěž ve tvorbě luštěninových mandal.

[...]

Karnevalové veselíKonečně nadešel čas všemi dětmi očekávaný, a to karneval. Těšení na toto odpoledne, kdy se děti promění v nadpřirozené bytosti, bylo pozorovatelné již od rána. Celou školou... [...]

Prohlídka expozice v Muzeu Karla Kryla 16. 2. 2024Blížící se kulatá výročí narození a úmrtí Karla Kryla, významné české hudební a básnické osobnosti 20. století, jež je svým dětstvím spojena s Kroměříží, přivedlo žáky IX. B do muzea, které je věnované jeho tvorbě.

[...]

Král a královna piškvorekVe středu 14. 2. 2024 probíhal v oddělení školních družin piškvorkový turnaj.

[...]

Úspěchy z přírodyPoznávání některých živočichů nebyl vůbec problém, ale rozlišit rostliny, to už byl oříšek. Pod mikroskopem soutěžící sledovali krystaly a barvili škrobová zrna.

[...]

Žákovské fórum15. 2. 2024 se žáci osmých a devátých ročníků zúčastnili akce města nazvané „Školní fórum“.  

[...]

Kozel Cup 2024 pro 2. stupeňDne 14.2.2024 se uskutečnil florbalový turnaj Kozel Cup 2024 pro 2. stupeň.

[...]

Žáci 5. tříd navštívili Knihovnu KroměřížskaMinulý týden se žáci obou 5. tříd měli možnost ponořit do fascinujícího světa dětské literatury v rámci návštěvy místní knihovny.

[...]

Preventivní programV úterý 6. února se žákům VII. A zcela změnil zaběhnutý rozvrh.

[...]

Světový den luštěninSvětový den luštěnin – dne 9. 2. jsme si ve školní družině Sedmikráska připomněli Světový den luštěnin, jejich význam pro naše zdraví a důležitost zařazovat je do našeho jídelníčku.

[...]

Sportujeme společněV úterý 13. 2. 2024 se konala další akce z cyklu pro budoucí školáky s názvem POJDME SI HRÁT NA ŠKOLU.

[...]

Slunečné dopoledne na SachovceDnešní dopoledne jsme si skvěle užili na bezvadně upravené sjezdovce.

[...]

Pozdrav z hor den třetíLedovec na Sachové studánce nám dopřál druhý den strávit na lyžích.

[...]

Druhý den lyžařského a snowboardového kurzuPodívejte se na fotogalerii z druhého dne lyžařského a snowboardového dne:

[...]

Sudokiáda – soutěž pro všechny chytré hlavyV pátek 9. 2. 2024 měli všichni žáci naší školy možnost zúčastnit se soutěže v luštění sudoku.

[...]

European Day of Music in School 2024Naše škola se letos připojuje k podpoře Evropského dne hudební výchovy, který se slaví  3. rokem vždy 15. března a vznikl díky iniciativě Společnosti pro hudební výchovu ČR spolu s European Association for Music in School (EAS) na podporu výuky hudební výchovy v celé EU.

[...]

Fotogalerie z prvního dne LSVKPrvní den LSVK jsme prozkoumali okolí a zítra se chystáme na lyžování. Vlekaři dělají zázraky, aby jsme si mohli zítra zajezdit. Za to jim moc děkujeme... [...]

Zasedání žákovského zastupitelstva města KroměřížTřetí zasedání žákovského zastupitelstva proběhlo v úterý 6. února na radnici.

[...]

Slavnostní předávání vysvědčení v prvních třídáchDne 31. 1 se v prvních třídách uskutečnilo předávání prvního vysvědčení.

[...]

Okresní kolo matematické olympiádyVe středu 24. 1. se na 1. Základní škole v Holešově konalo okresní kolo matematické olympiády pro žáky 5. a 9. ročníků.

[...]

Jdeme zdraví naprotiV lednu 2024 jsme ve škole přivítali lektorku Krajské hygienické stanice Zlín, paní Ing. Petru Žídkovou.

[...]

Rozloučení se studentkamiVe čtvrtek 25. ledna se s naší školní družinou rozloučily studentky Vyšší odborné školy pedagogické a sociální a Střední pedagogické školy v Kroměříži, kde vykonávaly souvislou pedagogickou praxi.

[...]

Školička Veselé počítáníV úterý 23. 1. proběhla v tomto školním roce v pořadí již druhá školička pro předškoláky.

[...]

Don Quijote a ti druzíVe čtvrtek 25. 1. 2024 do naší školy znovu zavítala dvojice herců z královéhradeckého Divadélka pro školy.

[...]

BrusleníS příchodem zimy jsme oprášili brusle a využili k výuce bruslení veřejné kluziště na Hanáckém náměstí.

[...]

Sněhulákový denLetošní zima nám sice ukázala svou ledovou tvář, ale na sněhovou nadílku je skoupá.

[...]

Policista je náš kamarád – preventivní programVe středu 17. Ledna 2024 navštívila naše druháky v rámci preventivního programu s názvem POLICISTA JE NÁŠ KAMARÁD uniformovaná paní policistka.

[...]

Preventivní program Proti prouduVe čtvrtek dne 11. ledna se uskutečnil preventivní program Proti proudu¸ který byl připraven pracovnicemi z centra sociální prevence organizace KAPPA-HELP.

[...]

Za divadlem podruhé do ZlínaVe čtvrtek 11. ledna 2024 jsme s žáky 7. až 9. ročníku znovu vyrazili do zlínského divadla v rámci našeho předplatného.

[...]

Zimní sportiádaJaké typy zimních sportů máme a jaká pro ně platí pravidla, se dozvěděly děti školní družiny jedno mrazivé odpoledne, které nám nedovolilo užít si ho plnými doušky na přírodním sněhu.

[...]

Národní cena eTwinning a certifikát kvalityDva eTwinningové projekty paní učitelky Lenky Rygálové byly oceněny Národní cenou kvality eTwinning a certifikátem Quality Label. Slavnostní předávání Národních cen eTwinning a certifikátu Quality Label se uskutečnilo... [...]

Vánoční dílničky ve školní družiněDne 21. 12. proběhly ve školních družinách vánoční dílničky, které si pro děti nachystaly studentky se Střední pedagogické školy v Kroměříži.

[...]

Vánoce v ZŠ U SýpekZahájení letošního vánočního jarmarku dne 14. 12. 2023 se již tradičně konalo v parku před školou.

[...]

Sbírka pro Zatoulané štěstíVánoce jsou svátky klidu a pohody, ale také časem konání dobrých skutků.

[...]

Mikuláš, andělé a čerti ve školní družiněVe čtvrtek  7. 12. jsme měli tu čest přivítat v družině veleváženou návštěvu – Mikuláše, andílky a čerty.

[...]

Vánoční vystoupení na Velkém náměstíNaše škola vystupovala 12. prosince na Velkém náměstí s vánočním programem, který jsme si přichystali při příležitosti Vánočních trhů v Kroměříži.

[...]

Beseda druháků s paní spisovatelkouV úterý 12. prosince navštívili naši druháci Knihovnu Kroměřížska.

[...]

Netradiční sportováníKaždý rok má naše školní družina možnost navštívit VOŠPS a SPgŠ v Kroměříži, která dětem nabízí zajímavou formu sportovních aktivit.

[...]

Návštěva MikulášeI letos navštívil žáky ve třídách naší školy Mikuláš se svou družinou.

[...]

Advent na zámkuŽáci 7. B se v rámci výtvarné výchovy vydali na kroměřížský zámek prozkoumat vánočně vyzdobené sály, seznámit se s tradicemi a významem jednotlivých svátečních dnů v době adventu.

[...]

Nová cesta – žáci 7. ročníků pro žáky 3. ročníkůV pondělí 4. 12. si žáci sedmých ročníků mohli na vlastní kůži vyzkoušet roli učitele.

[...]

Pexesový král a královnaJako každý rok pořádala školní družina Sedmikráska a školní klub Rozmarýn turnaj v pexesu, kde hledala krále či královny.

[...]

Návštěva španělských učitelů v naší školeV pondělí 27. listopadu 2023 jsme v naší škole přivítali dva vyučující z partnerské školy z městečka Belmonte ve středním Španělsku.

[...]

eTwinning v IX. BSkupina deváťáků paní učitelky Rygálové je v tomto školním roce zapojena do mezinárodního projektu v platformě eTwinning s názvem Fast fashion vs Slow fashion.

[...]

Dvojnásobná stříbrná radostSoutěžní atmosférou ožila střední škola COPT v Kroměříži během 28. a 29. listopadu 2023, kdy se konala tradiční soutěž „Ukaž, co umíš“ pro žáky 7. – 9. ročníků základních škol v regionu.

[...]

Za divadlem do ZlínaJako první představení večerního divadelního předplatného pro žáky 7. až 9. ročníku jsme měli možnost zhlédnout českou premiéru hry Špína maďarského autora Bély Pintera.

[...]

Hebké kouzlo VánocV tomto předvánočním čase se třída I.B  vydala do Muzea Kroměřížska hledat „Hebké kouzlo Vánoc“.

[...]

Žákovské zastupitelstvo23. 11. 2023 se uskutečnilo druhé zasedání Žákovského zastupitelstva města Kroměříže, na kterém se žáci zapojili do procesu tvorby projektů. V rámci setkání byli... [...]

Oznámení o přerušení provozu školy 27. 11. 2023Vážení rodiče,

v pondělí dne 27. listopadu 2023 bude v naší škole přerušen provoz (včetně školní družiny, školního klubu a školní jídelny) z důvodu jednodenní výstražné stávky zaměstnanců škol,... [...]

Pojďme si hrát na školuVe čtvrtek 21. 11. 2023 přišli do naší školy budoucí prvňáčci se svými rodiči. Přivítali jsme je na první ze série návštěv s názvem POJĎME SI HRÁT NA ŠKOLU.

[...]

Zdobení stromečku v Domě kulturyV pondělí 20. 11. 2023 jsme se vydali se třídou II. A do Domu kultury Kroměříž, kde na nás ve foyer čekal celý les stromečků těšících... [...]

Informace k přijímacímu řízení pro školní rok 2023/24Navýšení počtu přihlášek, prioritní seřazení škol na přihlášce a snazší přístup k informaci

o přijetí – to vše by měla přinést chystaná digitalizace přijímacího řízení (PŘ) na střední školy.... [...]

Projekt Nová cestaV pátek 10. listopadu 2023 se uskutečnila realizace projektu Nová cesta. Žáci osmých tříd předstoupili před své mladší spolužáky z II. A a II.... [...]

Workshop v SHŠS KroměřížVe středu 8. listopadu si některé žákyně 9. ročníku mohly vyzkoušet jaké to je, být na chvíli středoškolákem. Využily totiž pozvání na workshop, který... [...]

Mystery Skype v VI. BVe středu 8. listopadu jsme v rámci nového mezinárodního projektu v hodině angličtiny měli videohovor s neznámou třídou z druhého konce Evropy. Takové aktivitě se říká... [...]

Den stromůDne 20. 10. 2023 se ve školním klubu konal Den stromů. Žáci měli přichystané kvízy a křížovky, kde mohli poznávat stromy a jejich plody.... [...]

Hurá za zvířátkyCelý měsíc říjen se všichni žáci mohli zapojit do vědomostního kvízu o zvířatech, kterým jsme současně oslavili Mezinárodní den zvířat, který připadá na 4. října. Některé... [...]

Návštěva z MŠ KollárovaPrvní dva listopadové dny navštívili naši základní školu předškoláci z Mateřské školy Kollárova v Kroměříži. Po uvítacím slovu paní ředitelky se vydali, za doprovodu paní vychovatelek,... [...]

Sběr kaštanůTeplé podzimní období přineslo velmi velkou úrodu kaštanů, které jsme i letos sbírali pro MS Racková pro zimní přikrmování zvěře. Našim žákům se podařilo nasbírat celkem... [...]

Nehmotné kulturní dědictví UNESCO – Dia de los MuertosDia de los Muertos v překladu „Den mrtvých“ je mexický svátek mrtvých spadající na období evropských oslav dne Všech svatých a anglosaského svátku Halloween. V Mexiku je... [...]

Podruhé ve zlínském divadle9.11.2023 jsme se vydali, v tomto školním roce již podruhé, do zlínského divadla. Tentokrát nás čekala veselá pohádka, Zimní příhody včelích medvídků – Brumda a Čmelda... [...]

Přírodovědný klokanPřírodovědný klokan je zábavná, ale náročná soutěž, která žáky prověřuje v mnoha oblastech přírodních věd.  Otázky zahrnují témata z přírodopisu, zeměpisu, fyziky, chemie a matematiky. Soutěž... [...]

Podzimní výstava dýňových strašidýlekJako každoročně v měsíci říjnu ve školní družině a školním klubu probíhala výstava dýní. Letos se „Dýňová strašidýlka“ uskutečnila ve dnech 23. – 25. října 2023.  ... [...]

Den v dresuPo loňském úspěšném Dni bez batohu se rozhodl Žákovský parlament zorganizovat podobnou akci, a to DEN V DRESU. Všichni žáci a učitelé byli vyzváni... [...]

Den stromů v ŠDStromy jsou součástí našeho života a mají nezastupitelnou úlohu pro naše zdraví a rovnováhu životního prostředí. Proto jsme si i my, ve školní družině připomněli tento... [...]

Světový den výživyDne 16. 10. 2023 se ve školním klubu konala debata na téma výživa, zdravá strava. S dětmi jsme si povídali o správných návycích stravování, vyvážené... [...]

Výuka na Dětském dopravním hřištiV úterý 17. 10. 2023 navštívily děti z IV. A třídy DDH v Kroměříži, ve středu 18. 10. 2023 je pak vystřídali děti z IV. B. Zahájily... [...]

Okrskové kolo ve florbaluDne 18. října se konal turnaj ve florbalu mezi kroměřížskými školami. Hrálo se systémem každý s každým a následně s postupem do užšího kola podle získaných... [...]

Král čtenářů v II. AV pátek 20. října 2023 jsme díky paní Martině Rožňákové mohli navázat na aktivitu Král čtenářů, při které třídu navštěvují rodiče a předčítají dětem z knížek.... [...]

Mezinárodní den zvířatV rámci Mezinárodního dne zvířat dne 5. 10. 2023  se žáci školního klubu  zúčastnili přírodovědné soutěže, která se konala na školním hřišti. Žáci měli za... [...]

Jak pomáhat seniorůmDne 11. 10. 2023 probíhala ve školním klubu debata se žáky na téma, jak pomoci seniorům. Snažili jsme se společně vymyslet různé druhy a... [...]

Navštívily nás děti z MŠ ŠtěchoviceNový školní rok je rozjetý na plný plyn a právě jeho začátek je spojen s návštěvami  mateřských škol. Tento týden nás navštívily děti, které s námi... [...]

Získali jsme dvojitou Národní cenu kvality!Celoroční aktivní práce žáků z loňské V. B a IX. A v eTwinningových projektech Two Mascots Travelling to Europe... [...]

Žákovské zastupitelstvo na kroměřížské radniciV úterý 17.10. 2023 se 4 žáci naší školy zúčastnili ustavujícího zasedání Žákovského zastupitelstva města Kroměříže. Pod vedením pana starosty Tomáše Opatrného, místostarostů Pavla Motyčky, Karla... [...]

Sběr starého papíruS příchodem nového školního roku a za vydatné podpory slunečních paprsků jsme se opět pustili do naší pravidelné iniciativy - sběru starého papíru. Celkem... [...]

Výpravy do divadla ve ZlíněV naší škole se stalo již tradicí, že děti navštěvují odpolední divadelní představení v Městském divadle ve Zlíně. Školní předplatné pro I. stupeń nabízí... [...]

Předškoláci se stali školákyDěti z MŠ Postoupky se přišly mezi nás podívat v úterý 17. října 2023. Opět to byly děti předškolního věku. V prvních třídách si... [...]

MŠ Zlobice navštívila kamarádyV pondělí 16. října 2023 naši ZŠ U Sýpek navštívili předškoláci z MŠ Zlobice. Společně s paní vychovatelkami byli pozdravit své starší kamarády v prvních a... [...]

Návštěva z MŠ LutopecnyVe čtvrtek 12. října 2023 naši základní školu navštívili předškoláci z MŠ Lutopecny. Paní vychovatelky je provedli po škole a zavedli je i do... [...]

Tajemství osmistěnuŽáci VII. B odhalovali v rámci výtvarné výchovy „Tajemství osmistěnu“ – rotundy stojící v Květné zahradě. Seznámili se nejen s historickými, architektonickými a fyzikálními zvláštnostmi, ale... [...]

Exkurze ve firmě Plastika a. s.Ve dnech 25. 9. a 9. 10. 2023 se žáci 9. ročníků navštívili podnik Plastika a.s. Hlavní část výroby, jak se žáci dozvěděli, tvoří plastové komponenty... [...]

Overbally ve školeNaši noví žáčci v prvních třídách dostali od Zdravého města Kroměříž nové overbally, se kterými se seznámili při skupinových pohybových hrách v hodinách tělesné... [...]

Šesťáci v Archivu KroměřížŽáci šestých tříd navštívili Státní okresní archiv v Kroměříži. Seznámili se s fungováním archivu, co vše se zde uchovává. Dozvěděli si, že... [...]

Dějepisná exkurze do vily TugendhatPrvní říjnový pátek vyrazili žáci IX. B do Brna, aby navštívili slavnou vilu Tugendhat. Během zhruba devadesátiminutové prohlídky prošli zahradu i všechna tři podlaží památky, která... [...]

Veletrh práce a vzděláváníZvolit si správnou střední školu ke studiu je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí žáků 9. ročníku. Zorientovat se v nabídce SŠ a jejich... [...]

Odpadový den na Velkém náměstíV úterý 3. 10. 2023 jsme se s žáky 4. až 7. ročníků vydali na zábavně-vzdělávací akci o správném třídění odpadu. Žáci si mohli například zahrát obří domino... [...]

Poděkování rodičům za pomoc s vyvýšenými záhonyV pozdním pátečním odpoledni 22. 9. 2023 před naším školním skleníkem zavládlo čilé pracovní hemžení. Rodiče sedmáků nám přišli pomoci se stavbou vyvýšených záhonů. Tatínkové... [...]

Evropský týden mobility – Den bez aut20. 9. 2023 proběhla na dopravním hřišti v Kroměříži vzdělávací akce pro žáky 5. tříd.

[...]

Osobnostně-sociální kurzOsobnostně-sociální kurz 6. tříd proběhl již tradičně v rekreačním zařízení Revika ve Vizovicích ve dnech 18. – 20. září 2023.  Počasí nám... [...]

Zavítali k nám draciŽe je podzim za dveřmi, jsme pocítili u nás na škole, když nás jedno ráno přivítali papíroví draci. Na podzimní atmosféře se podíleli naši nejmladší žáci.

[...]

První školní denV pondělí 4. září 2023 začal nový školní rok 2023/2024. Pro 47 prvňáčků, kteří přišli do naší školy, to byl významný den.

[...]

Jak bylo o prázdninách?V době hlavních prázdnin od 10. 7. do 14. 7. 2023 se uskutečnil letní tábor pro žáky školní družiny a školního klubu. Náplní programu byly pohádkové... [...]

Pozvánka k zahájení šk. roku 2023/2024 v prvních třídáchSrdečně zveme rodiče našich prvňáčků na slavnostní zahájení šk. roku 2023/2024, a tím i školní docházky dětí  v prvních třídách, které se uskuteční v pondělí 4. 9. 2023... [...]

Organizace prvního zářijového týdne školní docházkyVážení rodiče, milí žáci,

ve pondělí 4. září začíná období školní docházky ve školním roce 2023/2024. Připravili jsme pro Vás přehled organizace prvních školních dnů.

pondělí... [...]

Stanovení výše úplaty za ŠD a ŠK od 1. září 2023Vážení rodiče, od 1. září 2023 dojde k navýšení platby za školní družinu na 200,- Kč měsíčně a platby za školní klub na 400,- Kč za pololetí. Více... [...]

Rozloučení s deváťákyPodívejte se do fotogalerie na fotografie ze Slavnostního vyřazení žáků 9. ročníku na Starém pivovaře v červnu 2023.

[ngg src="galleries" ids="1527" display="basic_thumbnail" images_per_page="3"]

 

... [...]

Provoz kanceláře během prázdninProvoz v kanceláři školy/podatelně bude z důvodu čerpání řádné dovolené během prázdnin upraven takto:

Ve dnech 10. 7. - 31. 7. 2023 a 14. 8. - 31. 8. 2023:

pondělí ... [...]

Objevovali jsme kouzlo starých časůV úterý 27. 6. 2023 se děti z III. A a V. A třídy vydaly poznat tradiční hanáckou lidovou kulturu. Navštívili jsme areál Muzea v přírodě v Rymicích, který je... [...]

Slavnostní ocenění žáků 1. až 8. ročníkuSlavnostní ocenění žáků 1. až 8. ročníku se uskutečnilo ve čtvrtek 22. 6. 2023. 

[ngg src="galleries" ids="1520" display="basic_thumbnail" images_per_page="3"] ... [...]

Školní výlet VII. A: Na cestě k nezapomenutelnému dobrodružstvíV úterý 13. června se žáci VII. A vydali na školní výlet do krajského města Zlína. Po příjezdu je čekalo jedno z nejvýznamnějších míst města –... [...]

„Ze starých časů“ v matematiceLoupežníci zakopali poklad 2 sáhy hluboko. Kolik je to vlastně metrů? Kolik kroků musel udělat Dlouhý ve svých sedmimílových botách na hrad Veveří? Kolik žejdlíků se... [...]

VIII. A se dozvídá, jak se začít profesně orientovatV Informačním a poradenském centru Úřadu práce Kroměříž se žáci VIII.A seznámili s postupem, jak se zamýšlet nad volbou svého budoucího povolání. Během návštěvy měli možnost... [...]

Školní výlet VIII. APrincip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost je název expozice, která se stala cílem školního výletu třídy VIII. A v předposledním předprázdninovém úterý. Návštěvu expozice, která ilustrovala,... [...]

Naše pouť na poutní místo a ještě kousek dálPo velkém rozhodování, kam na letošní malý třídní výlet, jsme se vydali vlakem do Zašové, obce v Beskydech, kterou proslavila ochránkyně Valachů, Panna Marie Zašovská a... [...]

Turnaj „O Hanácké koláč“Dne 20. června 2023 proběhl tradiční turnaj ve vybíjené. Naše škola měla ve hře dva týmy složený z žáků 3. a 4. ročníku.  I přes velmi... [...]

Pozdrav z výletuV pátek 16. 6. 2023 se VI. A vydala na výlet s velkým předstihem. Museli jsme se totiž dostat do linkového autobusu do Počenic. Právě tam se konal... [...]

Preventivní akce: 5 věcí, které by tvoji přátelé měli vědět o drogáchVe středu 14. 6. 2023 se žáci 2. stupně zúčastnili preventivní akce organizace Řekni ne drogám – řekni ano životu. Jak už název organizace vypovídá, drogy... [...]

Školní výlet na MacochuV pondělí 12. června 2023 se žáci VI. B a VII. B vydali společně na výlet do Moravského krasu. Nejprve načerpali nové znalosti v Domě přírody.... [...]

Návštěva v MŠ ŠtěchoviceDne 12. června 2023 žáci V. A navštívili MŠ Štěchovice. Děti z MŠ Štěchovice zazpívaly školákům krásné písničky a zarecitovaly básničky. Každý si odnesl vlastnoručně vyrobený... [...]

Školní výlet 1. a 2. ročníkVe čtvrtek 8. 6. 2023 jely třídy I. A, I. B, II. A a II. B na školní výlet na Ranč v Kostelanech. Měli jsme objednaný... [...]

Mladí cyklisté se na “Kraji„ neztratiliNaši cyklisté úspěšně soutěžili i na krajském kole v Otrokovicích. Na den dětí předvedli své znalosti a dovednosti z teoretické a praktické části, které je dovedly až na... [...]

Zájezd žáků do Anglie 3. 6. – 8. 6. 2023V sobotu 3. 6. vyrazila výprava žáků 8. a 9. ročníků na zájezd do Anglie. Pokud chcete být aktuálně informováni o tom, jak se žákům vede,... [...]

Den dětí ve školní družině1. červen patří dětem a i my ve školní družině na to pamatujeme. Svátek našich dětí jsme se rozhodli oslavit v přírodě, a to v okolí... [...]

No Backpack Day aneb Den bez batohůV pátek 2. 6. 2023 se od rána školou nesla dobrá nálada. Nejen proto, že byl konečně pátek, ale protože zástupci našeho Žákovského parlamentu vyhlásili No... [...]

Deváťáci učili prvňáčky a páťáky v projektu Nová cestaPrvní červnový den 2023 zpestřili prvňáčkům a páťákům v naší škole žáci devátých tříd. Ti se už několik týdnů pod vedením pedagogů připravovali, aby v roli... [...]

eTwinningový projekt úspěšně dokončenJak jsme vás již informovali dříve, žáci V. B navázali v letošním roce... [...]

Deváťáci psali anglickou poeziiVýuka anglického jazyka v IX. A byla v letošním školním roce... [...]

Pojďme si hrát na školu, tentokrát se školní družinouNa konci května jsme se naposledy sešli s předškoláky a jejich rodiči, tentokrát ve školní družině. Budoucí prvňáčci si vyzkoušeli aktivity, kterými se budou bavit při zájmových... [...]

Výsledek z krajského kola Odznaku všestrannosti 2023Do krajského kola, které proběhlo 24. května 2023 na atletickém stadionu Jiskra v Otrokovicích, postoupila pouze ta nejlepší družstva z celého Zlínského kraje. A mezi ty... [...]

Týden škol UNESCO – VÝTVARNÝ HAPPENING 

Výtvarný happening pro děti i dospělé uspořádala ZŠ U Sýpek v Kroměříži v parku před školou v pátek dne 26. 5. 2023. ZŠ U Sýpek je součástí sítě... [...]

Pasování prvňáčkůVe čtvrtek 25. května 2023 se naši prvňáčci účastnili slavnostního pasování na čtenáře v Manském sále kroměřížského zámku. Tato významná akce se konala za velké účasti... [...]

Programy v Knihovně KroměřížskaChodit do knihovny půjčovat si knihy, to nikoho nepřekvapí. Kroměřížská knihovna však nabízí mnohem širší spektrum služeb. Naše třídy 2. stupně využily v druhé polovině května nabídky... [...]

Draci třetíV pátek 19. května se konal 2. ročník poháru škol v závodu dračích lodí na 200 m. Závod se rozdělil na 3 kategorie. Naše posádka byla zařazena do... [...]

Mladí cyklisté opět na stupních vítězůVe středu 17. května se konala tradiční dopravní soutěž Mladý cyklista. Soutěže se zúčastnilo devět základních škol z okresu Kroměříž.  Vzhledem k deštivému počasí se musel... [...]

Pomáháme sbírkou Český den proti rakoviněVe dnech 10. – 12. 5. se členové Žákovského parlamentu stali dobrovolníky pro sbírku Český den proti rakovině. Navštívili všechny třídy a pracovníky naší školy s pokladním... [...]

Projektový den UNESCONapříč školou se během čtvrtečního dopoledne vytvářely zajímavé výstupy týkající se kulturních a přírodních památek ČR zapsaných na seznamu UNESCO. Žáci se seznamovali s historií objektů, vyráběli... [...]

Okresní kolo Odznaku všestrannosti 2023V pátek 12. května 2023 se na atletickém stadionu Slávie v Kroměříži uskutečnilo okresní kolo odznaku všestrannosti pod patronací Českého olympijského výboru. V letošním roce se... [...]

Projektový den UNESCO v 1. třídáchŽáci prvního ročníku si užili projektový den na téma památky Unesco v Květné zahradě, kde si prohlédli, prošli a obdivovali zejména kolonádu, která zůstane i jejich... [...]

Soutěž Mladých zdravotníkůVe středu dne 10. 5. 2023 se žáci V. A, V. B a IX. A zúčastnili Soutěže Mladých zdravotníků (oblastní kolo postupové soutěže pro žáky ZŠ).... [...]

ZŠ U Sýpek zpíváDopoledne s datem 27. dubna 2023 se neslo v duchu pěvecké soutěže. Soutěžící byli rozděleni do tří kategorií. I. kategorii tvořili žáci prvních tříd, II. kategorii... [...]

Oslavili jsme Den ZeměStejně jako každý rok, tak i letos jsme si s dětmi školní družiny a školního klubu připomněli svátek naší planety Země připadající na 22. duben. Za spolupráce... [...]

Krofka 2023Martin Böserle udržel krok s nejlepšími kroměřížskými žáky osmého ročníku a ve fyzikální soutěži Krofka 2023 získal čtvrté místo. Dokázal si poradit s převody jednotek, příklady, grafy i... [...]

Sběr papíruAni aprílové počasí nezkazilo naši dubnovou sběrovou akci. Za vydatné pomoci rodičů, prarodičů, žáků i učitelů se nám podařilo nasbírat 8 867 kg starého papíru. Peníze... [...]

Příběh podzámecké zahradyVe středu 3. 5. se žáci II. A prošli Podzámeckou zahradou a dozvěděli se o ní spoustu historických faktů a zajímavostí. Děti si zahráli na architekty... [...]

Fotogalerie ze třetího dne Pobytu v příroděPobyt v přírodě 3. den.

[...]

Fotogalerie z druhého dne Pobytu v příroděVizovice – Revika 2. den.

[...]

Fotogalerie z prvního dne Pobytu v příroděPo náročné cestě plné zatáček jsme v pořádku dorazili v počtu 97 dětí do střediska REVIKA ve Vizovicích. Hned po ubytování začal náročný výcvik posádky lodě Jennifer Lady.... [...]

Návštěva centra pro sluchově postiženéŽáci VIII. A a VIII. B navštívili Poradenské centrum pro sluchově postižené v Kroměříži, které pomáhá neslyšícím a lidem s nedoslýchavostí získat informace a podporu v každodenním... [...]

Rej čarodějnicStalo se již tradicí, že na konci dubna, tedy ve středu 26. 4. se v naší školní družině a školním klubu, konal Čarodějnický rej. Všechna oddělení... [...]

Biologická olympiádaVe svém pozorování přírody nás jako první zaujmou stromy a teprve později si všímáme všeho ostatního. Letošní Biologická olympiáda se ale zaměřila právě na to ostatní... [...]

Sportovec jaraVenku tu sice občas nevypadá, ale podle kalendáře už tu máme jaro. K jarním dnům patří pobyt venku a různé sportovní aktivity, proto se i naše... [...]

Kroměřížská literaNaše Andrea Spáčilová, žákyně V. B, se umístila na krásném 3. místě v autorské literární soutěži Kroměřížská litera, která byla pořádána Knihovnou Kroměřížska. Andrei se podařilo... [...]

Nástrahy kyberprostoruŽáci VI. A a VI. B se zúčastnili poutavého preventivního programu „Nástrahy kyberprostoru“. Téma více než aktuální v dnešní době sociálních sítí, on-line komunikace a bezprostředního sdílení... [...]

Český den proti rakoviněKaždoročně se naše škola zapojuje do sbírky Český den proti rakovině a bude tomu tak i letos. Dne 10. 5. 2023 vyrazí dobrovolníci z řad zástupců Žákovského... [...]

Když chceš, tak to dokážeš! – program prevence Radka BangyRadek Banga alias Gipsy, je nejen český rapper, zpěvák, herec a skladatel, ale již desátým rokem také svým programem Když chceš, tak to dokážeš!, motivuje mládež... [...]

Lukáš Brož zabodoval v okresním kole matematické soutěže KlokanO tom, že proběhlo školní kolo matematické soutěže Klokan, jsme vás informovali nedávno. Výsledky z celého kroměřížského okresu byly odeslány odborné komisi a ta po jejich... [...]

Zážitkový program „Jeden den knihovníkem“Žáci VI. B si dne 3. 4. 2023 v rámci programu Městské knihovny v Kroměříži na vlastní kůži vyzkoušeli, co obnáší práce v knihovně -  od... [...]

Program proti šikaněCo se škádlívá, to se rádo mívá. Je to vždy takto nebo se ze škádlení může vyvinout něco závažnějšího? Hranici mezi škádlením a šikanou se snažili... [...]

Jaro přišlo k nám I když to za okny vypadá spíše jako v únoru, jaro už je nezadržitelně tady. A již po několikáté ho naše děti školní družiny a školního... [...]

Bezpečná škola – 6. ročník učí 4. ročníkPoslední březnový den byl pro některé naše žáky zpestřený netradiční výukou – proběhl projekt Nová cesta. Tentokrát se v roli vyučujících ocitli žáci 6. tříd, kteří... [...]

V kroužku Zábavné logiky zkoušíme také programovatNaprogramovat robota není nic jednoduchého, a proto jsme se v kroužku Zábavné logiky seznámili se základy programování pomocí malých robotů ve tvaru včelky, Bee-bot. Jedná se o... [...]

Divadlo Zlín 30. 3. 2023Dámský krejčí je název hry George Feydeaua, ale žádný dámský krejčí vlastně ve hře nevystupuje. Je to přesně to samé jako celá komedie - plno zmatků... [...]

Návštěva archivuŽáci šestých ročníků navštívili pracoviště Státního okresního archivu v Kroměříži. Pan archivář je seznámil s fungováním archívu, co vše se v archívu uchovává a vysvětlil jim,... [...]

Klokan přiskákal v březnuI letos se žáci naší školy zapojili do mezinárodní soutěže „Matematický klokan“. V kategoriích „Cvrček“, „Klokánek“, „Benjamín“ a „Kadet“ soutěžili žáci od 2. až po 9. ročník. ... [...]

„Einstein ze Sýpek“Pod tímto názvem proběhla v březnu školní soutěž, kterou jsme oslavili Mezinárodní den matematiky. Každý den ráno, po dobu pěti dnů, se na nástěnce matematiky objevily... [...]

Světový den vodyDne 22. března 2023 jsme ve školní družině a školním klubu oslavili Světový den vody. Program byl nabitý, plný vodních pokusů, úkolů a ukázek. Už víme,... [...]

Svátek poezie – oblastní koloVe čtvrtek 23. března 2023 se v Domě kultury konalo okresní kolo postupové přehlídky jednotlivců. Nejlepší interpreti básní či prózy poměřili své schopnosti a soupeřili o... [...]

Druzí ve vybíjené – okresní koloDne 22. 3. 2023 proběhl turnaj okresního kola ve vybíjené pro první stupeň základních škol. Turnaj pořádala ZŠ Slovan Kroměříž a zúčastnilo se 12 škol. Tento... [...]

Školička – Připravujeme se na zápisV úterý 21. 3. 2023 se konala již čtvrtá školička pro předškoláky. Tentokrát pod názvem Připravujeme se na zápis. Děti si mohly ověřit, zda umí vše,... [...]

Den otevřených dveříJako každý rok, i letos proběhl na naší škole Den otevřených dveří. Na děti i rodiče čekala řada stanovišť, na kterých si mohly vyzkoušet své pohybové... [...]

Odpoledne s kytarouLibé zvuky kytary se nesly chodbami naší školy jedno březnové odpoledne, kdy děti školní družiny poctil svou návštěvou hudebník a kytarista Marek Soldán. Nejen že jsme... [...]

Rande s knihou naslepoDalší aktivitou podporující čtenářství v měsíci březnu – měsíci čtenářů, bylo „Rande naslepo s knihou“. Žáci si vybrali svého partnera (knihu) k seznámení na základě prvního dojmu –... [...]

Oslavili jsme Evropský den mozkuVe školní družině a ve školním klubu jsme si s dětmi připomněli Evropský den mozku, který připadá na 11. březen. Celý týden jsme se věnovali plnění... [...]

Výtvarný ZlínVýtvarná exkurze do Zlína byla určená pro žáky, kteří se zajímají o výtvarnou výchovu, výtvarné umění nebo film. V Muzeu jihovýchodní Moravy v Baťově institutu si žáci 8.... [...]

Pozvánka na přednášku 

 

... [...]

Knižní veletrhV rámci března – měsíce knihy, proběhl v pátek 10. 3. ve třídách VI. A a VI. B „Knižní veletrh“. Žáci zde měli skvělou příležitost představit svým spolužákům... [...]

KROFKA – fyzikální soutěžUž v šestém ročníku se žáci seznamují s tajemstvím jedné z přírodních věd, fyziky, a s každým rokem školní docházky jim přibývá stále více poznatků a zkušeností. A tak... [...]

Karneval ŠD a ŠKJak tomu bývá zvykem, v měsíci únor pořádá ŠD a ŠK karneval. Nebylo tomu jinak, ani letos. Ve středu 22. 2. 2023 se školní tělocvična na... [...]

Král čtenářů v I. BV březnu - měsíci knihy - k nám do I. B zavítala maminka našeho žáčka, paní Linda Lendelová, aby se na chvíli stala čtenářským králem naší... [...]

První návštěva v knihovněChladným a slunečným dopolednem se poslední únorový den vypravili žáci prvních tříd do kroměřížské knihovny. V místech, kde na své čtenáře čekají tisíce knih, děti přivítaly milé... [...]

Mezinárodní den mateřského jazykaTento významný den připadá každoročně na 21. února. Ale žáci VIII. A se neomezili pouze na tento den, nýbrž v rámci českého jazyka a literatury si... [...]

Král čtenářů v I. AV pondělí 27. února jsme mohli být opět díky aktivitě Král čtenářů ve společnosti paní Martiny Rožňákové, maminky Kristiána. Ta k nám přišla předčítat z knihy Človíčkova dobrodružství od... [...]

Svátek poezie – školní kolo recitační soutěžeDne 24. 2. 2023 se vybraní recitátoři setkali v prostorách pavilonu prvního stupně k příležitosti konání školního kola recitační soutěže. V pěti kategoriích soutěžilo 48 žáků, kteří postoupili z třídních... [...]

Biologická olympiádaTématem letošního ročníku Biologické olympiády je Bezlesí. Ve dvou kategoriích školního kola si nabyté vědomosti z této oblasti mezi sebou poměřilo 21 žáků. Postupně hledali odpovědi... [...]

Konverzační soutěž AjV první polovině února 2023 proběhlo školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce, které se zúčastnilo 16 žáků II.... [...]

Cvičení s předškolákyV úterý 21. 2. 2023 se uskutečnila další ze série akcí pro budoucí školáky s názvem POJĎME SI HRÁT NA ŠKOLU. Náplní třetího setkání bylo společné cvičení, při... [...]

Soutěž v programování a postup do krajského kolaDne 21. 2. 2023 se konalo okresní kolo soutěže v programování. V kategorii starších žáků nás reprezentovali žáci 6., 8. a 9. ročníku: David Koutňák, Jakub... [...]

Trénink s olympionikyAno, opravdu, na naši školu zavítali olympijské a světové osobnosti sportu, Šárka KAŠPÁRKOVÁ, bronzová medailistka z olympijských her v Atlantě a mistryně světa a Adriana GERŠI,... [...]

Piškvorkový turnajPro jednoho odpočinková, pro druhého nervy drásající. Řeč je o strategické hře piškvorky, ve které se utkali žáci školních družin a školního klubu. Byl to dlouhý... [...]

Luštěniny v hlavní roliSvětový den luštěnin, který slavíme 10. 2., některým účastníkům školní družiny pěkně popletl hlavu. Nešlo o žádné luštění křížovek nebo řešení hlavolamů, ale povídání o plodinách... [...]

Preventivní program v VIII. ADne 1. 2. 2023 proběhl ve třídě VIII. A preventivní program zaměřený na prevenci užívání drog a drogové závislosti. Žáci se nejdříve zábavnou formou převtělovali do... [...]

Preventivní program Petřin příběh v VIII. B a IX. APreventivní programy zaměřené na prevenci užívání drog proběhly v obou třídách v prvních únorových dnech. Po počátečních aktivitách, uvolňovací ledolamce a seznámení v kruhu, děti začaly... [...]

Závěr lyžákuDnešní den jsme si opět užii na sluníčku a večer jsme společně zhodnotili krásný pobyt na Sachově studánce. 

[...]

Na horách….Na horách, na horách, vzduch je príma a to klíma, na horách… Ve sněhu je jako v peřinách!

[...]

Sachova studánka aktuálněMrazivé počasí nás v zapálení pro lyžování neodradilo, prožili jsme další nádherný den.

[...]

Kroužek Veselá vědaNa naší základní škole každý čtvrtek od 14 do 15 hodin probíhá kroužek Veselé vědy pro děti 1.-5. ročníku. Děti formou hry, zábavy a pokusů získají dovednosti v... [...]

Druhý den na lyžákuJak jsme si dnešní den parádně užili, můžete vidět ve fotogalerii:

[...]

Virtuální prohlídka školyVážení rodiče a vážení zájemci o vzdělávání dětí v naší škole,

připravili jsme pro vás virtuální prohlídku školy, kterou naleznete zde:

Virtuální prohlídka školy

Více o systému vzdělávání v naší... [...]