Školní zprávy

Karnevalové veselíKonečně nadešel čas všemi dětmi očekávaný, a to karneval. Těšení na toto odpoledne, kdy se děti promění v nadpřirozené bytosti, bylo pozorovatelné již od rána. Celou školou... [...]

Prohlídka expozice v Muzeu Karla Kryla 16. 2. 2024Blížící se kulatá výročí narození a úmrtí Karla Kryla, významné české hudební a básnické osobnosti 20. století, jež je svým dětstvím spojena s Kroměříží, přivedlo žáky IX. B do muzea, které je věnované jeho tvorbě.

[...]

Král a královna piškvorekVe středu 14. 2. 2024 probíhal v oddělení školních družin piškvorkový turnaj.

[...]

Úspěchy z přírodyPoznávání některých živočichů nebyl vůbec problém, ale rozlišit rostliny, to už byl oříšek. Pod mikroskopem soutěžící sledovali krystaly a barvili škrobová zrna.

[...]

Žákovské fórum15. 5. 2024 se žáci osmých a devátých ročníků zúčastnili akce města nazvané „Školní fórum“.  

[...]

Kozel Cup 2024 pro 2. stupeňDne 14.2.2024 se uskutečnil florbalový turnaj Kozel Cup 2024 pro 2. stupeň.

[...]

Žáci 5. tříd navštívili Knihovnu KroměřížskaMinulý týden se žáci obou 5. tříd měli možnost ponořit do fascinujícího světa dětské literatury v rámci návštěvy místní knihovny.

[...]

Preventivní programV úterý 6. února se žákům VII. A zcela změnil zaběhnutý rozvrh.

[...]

Světový den luštěninSvětový den luštěnin – dne 9. 2. jsme si ve školní družině Sedmikráska připomněli Světový den luštěnin, jejich význam pro naše zdraví a důležitost zařazovat je do našeho jídelníčku.

[...]

Sportujeme společněV úterý 13. 2. 2024 se konala další akce z cyklu pro budoucí školáky s názvem POJDME SI HRÁT NA ŠKOLU.

[...]

Slunečné dopoledne na SachovceDnešní dopoledne jsme si skvěle užili na bezvadně upravené sjezdovce.

[...]

Pozdrav z hor den třetíLedovec na Sachové studánce nám dopřál druhý den strávit na lyžích.

[...]

Druhý den lyžařského a snowboardového kurzuPodívejte se na fotogalerii z druhého dne lyžařského a snowboardového dne:

[...]

Sudokiáda – soutěž pro všechny chytré hlavyV pátek 9. 2. 2024 měli všichni žáci naší školy možnost zúčastnit se soutěže v luštění sudoku.

[...]

European Day of Music in School 2024Naše škola se letos připojuje k podpoře Evropského dne hudební výchovy, který se slaví  3. rokem vždy 15. března a vznikl díky iniciativě Společnosti pro hudební výchovu ČR spolu s European Association for Music in School (EAS) na podporu výuky hudební výchovy v celé EU.

[...]

Fotogalerie z prvního dne LSVKPrvní den LSVK jsme prozkoumali okolí a zítra se chystáme na lyžování. Vlekaři dělají zázraky, aby jsme si mohli zítra zajezdit. Za to jim moc děkujeme... [...]

Zasedání žákovského zastupitelstva města KroměřížTřetí zasedání žákovského zastupitelstva proběhlo v úterý 6. února na radnici.

[...]

Slavnostní předávání vysvědčení v prvních třídáchDne 31. 1 se v prvních třídách uskutečnilo předávání prvního vysvědčení.

[...]

Okresní kolo matematické olympiádyVe středu 24. 1. se na 1. Základní škole v Holešově konalo okresní kolo matematické olympiády pro žáky 5. a 9. ročníků.

[...]

Jdeme zdraví naprotiV lednu 2024 jsme ve škole přivítali lektorku Krajské hygienické stanice Zlín, paní Ing. Petru Žídkovou.

[...]

Rozloučení se studentkamiVe čtvrtek 25. ledna se s naší školní družinou rozloučily studentky Vyšší odborné školy pedagogické a sociální a Střední pedagogické školy v Kroměříži, kde vykonávaly souvislou pedagogickou praxi.

[...]

Školička Veselé počítáníV úterý 23. 1. proběhla v tomto školním roce v pořadí již druhá školička pro předškoláky.

[...]

Don Quijote a ti druzíVe čtvrtek 25. 1. 2024 do naší školy znovu zavítala dvojice herců z královéhradeckého Divadélka pro školy.

[...]

BrusleníS příchodem zimy jsme oprášili brusle a využili k výuce bruslení veřejné kluziště na Hanáckém náměstí.

[...]

Sněhulákový denLetošní zima nám sice ukázala svou ledovou tvář, ale na sněhovou nadílku je skoupá.

[...]

Policista je náš kamarád – preventivní programVe středu 17. Ledna 2024 navštívila naše druháky v rámci preventivního programu s názvem POLICISTA JE NÁŠ KAMARÁD uniformovaná paní policistka.

[...]

Preventivní program Proti prouduVe čtvrtek dne 11. ledna se uskutečnil preventivní program Proti proudu¸ který byl připraven pracovnicemi z centra sociální prevence organizace KAPPA-HELP.

[...]

Za divadlem podruhé do ZlínaVe čtvrtek 11. ledna 2024 jsme s žáky 7. až 9. ročníku znovu vyrazili do zlínského divadla v rámci našeho předplatného.

[...]

Zimní sportiádaJaké typy zimních sportů máme a jaká pro ně platí pravidla, se dozvěděly děti školní družiny jedno mrazivé odpoledne, které nám nedovolilo užít si ho plnými doušky na přírodním sněhu.

[...]

Národní cena eTwinning a certifikát kvalityDva eTwinningové projekty paní učitelky Lenky Rygálové byly oceněny Národní cenou kvality eTwinning a certifikátem Quality Label. Slavnostní předávání Národních cen eTwinning a certifikátu Quality Label se uskutečnilo... [...]

Vánoční dílničky ve školní družiněDne 21. 12. proběhly ve školních družinách vánoční dílničky, které si pro děti nachystaly studentky se Střední pedagogické školy v Kroměříži.

[...]

Vánoce v ZŠ U SýpekZahájení letošního vánočního jarmarku dne 14. 12. 2023 se již tradičně konalo v parku před školou.

[...]

Sbírka pro Zatoulané štěstíVánoce jsou svátky klidu a pohody, ale také časem konání dobrých skutků.

[...]

Mikuláš, andělé a čerti ve školní družiněVe čtvrtek  7. 12. jsme měli tu čest přivítat v družině veleváženou návštěvu – Mikuláše, andílky a čerty.

[...]

Vánoční vystoupení na Velkém náměstíNaše škola vystupovala 12. prosince na Velkém náměstí s vánočním programem, který jsme si přichystali při příležitosti Vánočních trhů v Kroměříži.

[...]

Beseda druháků s paní spisovatelkouV úterý 12. prosince navštívili naši druháci Knihovnu Kroměřížska.

[...]

Netradiční sportováníKaždý rok má naše školní družina možnost navštívit VOŠPS a SPgŠ v Kroměříži, která dětem nabízí zajímavou formu sportovních aktivit.

[...]

Návštěva MikulášeI letos navštívil žáky ve třídách naší školy Mikuláš se svou družinou.

[...]

Advent na zámkuŽáci 7. B se v rámci výtvarné výchovy vydali na kroměřížský zámek prozkoumat vánočně vyzdobené sály, seznámit se s tradicemi a významem jednotlivých svátečních dnů v době adventu.

[...]

Nová cesta – žáci 7. ročníků pro žáky 3. ročníkůV pondělí 4. 12. si žáci sedmých ročníků mohli na vlastní kůži vyzkoušet roli učitele.

[...]

Pexesový král a královnaJako každý rok pořádala školní družina Sedmikráska a školní klub Rozmarýn turnaj v pexesu, kde hledala krále či královny.

[...]

Návštěva španělských učitelů v naší školeV pondělí 27. listopadu 2023 jsme v naší škole přivítali dva vyučující z partnerské školy z městečka Belmonte ve středním Španělsku.

[...]

eTwinning v IX. BSkupina deváťáků paní učitelky Rygálové je v tomto školním roce zapojena do mezinárodního projektu v platformě eTwinning s názvem Fast fashion vs Slow fashion.

[...]

Dvojnásobná stříbrná radostSoutěžní atmosférou ožila střední škola COPT v Kroměříži během 28. a 29. listopadu 2023, kdy se konala tradiční soutěž „Ukaž, co umíš“ pro žáky 7. – 9. ročníků základních škol v regionu.

[...]

Za divadlem do ZlínaJako první představení večerního divadelního předplatného pro žáky 7. až 9. ročníku jsme měli možnost zhlédnout českou premiéru hry Špína maďarského autora Bély Pintera.

[...]

Hebké kouzlo VánocV tomto předvánočním čase se třída I.B  vydala do Muzea Kroměřížska hledat „Hebké kouzlo Vánoc“.

[...]

Žákovské zastupitelstvo23. 11. 2023 se uskutečnilo druhé zasedání Žákovského zastupitelstva města Kroměříže, na kterém se žáci zapojili do procesu tvorby projektů. V rámci setkání byli... [...]

Oznámení o přerušení provozu školy 27. 11. 2023Vážení rodiče,

v pondělí dne 27. listopadu 2023 bude v naší škole přerušen provoz (včetně školní družiny, školního klubu a školní jídelny) z důvodu jednodenní výstražné stávky zaměstnanců škol,... [...]

Pojďme si hrát na školuVe čtvrtek 21. 11. 2023 přišli do naší školy budoucí prvňáčci se svými rodiči. Přivítali jsme je na první ze série návštěv s názvem POJĎME SI HRÁT NA ŠKOLU.

[...]

Zdobení stromečku v Domě kulturyV pondělí 20. 11. 2023 jsme se vydali se třídou II. A do Domu kultury Kroměříž, kde na nás ve foyer čekal celý les stromečků těšících... [...]

Informace k přijímacímu řízení pro školní rok 2023/24Navýšení počtu přihlášek, prioritní seřazení škol na přihlášce a snazší přístup k informaci

o přijetí – to vše by měla přinést chystaná digitalizace přijímacího řízení (PŘ) na střední školy.... [...]

Projekt Nová cestaV pátek 10. listopadu 2023 se uskutečnila realizace projektu Nová cesta. Žáci osmých tříd předstoupili před své mladší spolužáky z II. A a II.... [...]

Workshop v SHŠS KroměřížVe středu 8. listopadu si některé žákyně 9. ročníku mohly vyzkoušet jaké to je, být na chvíli středoškolákem. Využily totiž pozvání na workshop, který... [...]

Mystery Skype v VI. BVe středu 8. listopadu jsme v rámci nového mezinárodního projektu v hodině angličtiny měli videohovor s neznámou třídou z druhého konce Evropy. Takové aktivitě se říká... [...]

Den stromůDne 20. 10. 2023 se ve školním klubu konal Den stromů. Žáci měli přichystané kvízy a křížovky, kde mohli poznávat stromy a jejich plody.... [...]

Hurá za zvířátkyCelý měsíc říjen se všichni žáci mohli zapojit do vědomostního kvízu o zvířatech, kterým jsme současně oslavili Mezinárodní den zvířat, který připadá na 4. října. Některé... [...]

Návštěva z MŠ KollárovaPrvní dva listopadové dny navštívili naši základní školu předškoláci z Mateřské školy Kollárova v Kroměříži. Po uvítacím slovu paní ředitelky se vydali, za doprovodu paní vychovatelek,... [...]

Sběr kaštanůTeplé podzimní období přineslo velmi velkou úrodu kaštanů, které jsme i letos sbírali pro MS Racková pro zimní přikrmování zvěře. Našim žákům se podařilo nasbírat celkem... [...]

Nehmotné kulturní dědictví UNESCO – Dia de los MuertosDia de los Muertos v překladu „Den mrtvých“ je mexický svátek mrtvých spadající na období evropských oslav dne Všech svatých a anglosaského svátku Halloween. V Mexiku je... [...]

Podruhé ve zlínském divadle9.11.2023 jsme se vydali, v tomto školním roce již podruhé, do zlínského divadla. Tentokrát nás čekala veselá pohádka, Zimní příhody včelích medvídků – Brumda a Čmelda... [...]

Přírodovědný klokanPřírodovědný klokan je zábavná, ale náročná soutěž, která žáky prověřuje v mnoha oblastech přírodních věd.  Otázky zahrnují témata z přírodopisu, zeměpisu, fyziky, chemie a matematiky. Soutěž... [...]

Podzimní výstava dýňových strašidýlekJako každoročně v měsíci říjnu ve školní družině a školním klubu probíhala výstava dýní. Letos se „Dýňová strašidýlka“ uskutečnila ve dnech 23. – 25. října 2023.  ... [...]

Den v dresuPo loňském úspěšném Dni bez batohu se rozhodl Žákovský parlament zorganizovat podobnou akci, a to DEN V DRESU. Všichni žáci a učitelé byli vyzváni... [...]

Den stromů v ŠDStromy jsou součástí našeho života a mají nezastupitelnou úlohu pro naše zdraví a rovnováhu životního prostředí. Proto jsme si i my, ve školní družině připomněli tento... [...]

Světový den výživyDne 16. 10. 2023 se ve školním klubu konala debata na téma výživa, zdravá strava. S dětmi jsme si povídali o správných návycích stravování, vyvážené... [...]

Výuka na Dětském dopravním hřištiV úterý 17. 10. 2023 navštívily děti z IV. A třídy DDH v Kroměříži, ve středu 18. 10. 2023 je pak vystřídali děti z IV. B. Zahájily... [...]

Okrskové kolo ve florbaluDne 18. října se konal turnaj ve florbalu mezi kroměřížskými školami. Hrálo se systémem každý s každým a následně s postupem do užšího kola podle získaných... [...]

Král čtenářů v II. AV pátek 20. října 2023 jsme díky paní Martině Rožňákové mohli navázat na aktivitu Král čtenářů, při které třídu navštěvují rodiče a předčítají dětem z knížek.... [...]

Mezinárodní den zvířatV rámci Mezinárodního dne zvířat dne 5. 10. 2023  se žáci školního klubu  zúčastnili přírodovědné soutěže, která se konala na školním hřišti. Žáci měli za... [...]

Jak pomáhat seniorůmDne 11. 10. 2023 probíhala ve školním klubu debata se žáky na téma, jak pomoci seniorům. Snažili jsme se společně vymyslet různé druhy a... [...]

Navštívily nás děti z MŠ ŠtěchoviceNový školní rok je rozjetý na plný plyn a právě jeho začátek je spojen s návštěvami  mateřských škol. Tento týden nás navštívily děti, které s námi... [...]

Získali jsme dvojitou Národní cenu kvality!Celoroční aktivní práce žáků z loňské V. B a IX. A v eTwinningových projektech Two Mascots Travelling to Europe... [...]

Žákovské zastupitelstvo na kroměřížské radniciV úterý 17.10. 2023 se 4 žáci naší školy zúčastnili ustavujícího zasedání Žákovského zastupitelstva města Kroměříže. Pod vedením pana starosty Tomáše Opatrného, místostarostů Pavla Motyčky, Karla... [...]

Sběr starého papíruS příchodem nového školního roku a za vydatné podpory slunečních paprsků jsme se opět pustili do naší pravidelné iniciativy - sběru starého papíru. Celkem... [...]

Výpravy do divadla ve ZlíněV naší škole se stalo již tradicí, že děti navštěvují odpolední divadelní představení v Městském divadle ve Zlíně. Školní předplatné pro I. stupeń nabízí... [...]

Předškoláci se stali školákyDěti z MŠ Postoupky se přišly mezi nás podívat v úterý 17. října 2023. Opět to byly děti předškolního věku. V prvních třídách si... [...]

MŠ Zlobice navštívila kamarádyV pondělí 16. října 2023 naši ZŠ U Sýpek navštívili předškoláci z MŠ Zlobice. Společně s paní vychovatelkami byli pozdravit své starší kamarády v prvních a... [...]

Návštěva z MŠ LutopecnyVe čtvrtek 12. října 2023 naši základní školu navštívili předškoláci z MŠ Lutopecny. Paní vychovatelky je provedli po škole a zavedli je i do... [...]

Tajemství osmistěnuŽáci VII. B odhalovali v rámci výtvarné výchovy „Tajemství osmistěnu“ – rotundy stojící v Květné zahradě. Seznámili se nejen s historickými, architektonickými a fyzikálními zvláštnostmi, ale... [...]

Exkurze ve firmě Plastika a. s.Ve dnech 25. 9. a 9. 10. 2023 se žáci 9. ročníků navštívili podnik Plastika a.s. Hlavní část výroby, jak se žáci dozvěděli, tvoří plastové komponenty... [...]

Overbally ve školeNaši noví žáčci v prvních třídách dostali od Zdravého města Kroměříž nové overbally, se kterými se seznámili při skupinových pohybových hrách v hodinách tělesné... [...]

Šesťáci v Archivu KroměřížŽáci šestých tříd navštívili Státní okresní archiv v Kroměříži. Seznámili se s fungováním archivu, co vše se zde uchovává. Dozvěděli si, že... [...]

Dějepisná exkurze do vily TugendhatPrvní říjnový pátek vyrazili žáci IX. B do Brna, aby navštívili slavnou vilu Tugendhat. Během zhruba devadesátiminutové prohlídky prošli zahradu i všechna tři podlaží památky, která... [...]

Veletrh práce a vzděláváníZvolit si správnou střední školu ke studiu je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí žáků 9. ročníku. Zorientovat se v nabídce SŠ a jejich... [...]

Odpadový den na Velkém náměstíV úterý 3. 10. 2023 jsme se s žáky 4. až 7. ročníků vydali na zábavně-vzdělávací akci o správném třídění odpadu. Žáci si mohli například zahrát obří domino... [...]

Poděkování rodičům za pomoc s vyvýšenými záhonyV pozdním pátečním odpoledni 22. 9. 2023 před naším školním skleníkem zavládlo čilé pracovní hemžení. Rodiče sedmáků nám přišli pomoci se stavbou vyvýšených záhonů. Tatínkové... [...]

Evropský týden mobility – Den bez aut20. 9. 2023 proběhla na dopravním hřišti v Kroměříži vzdělávací akce pro žáky 5. tříd.

[...]

Osobnostně-sociální kurzOsobnostně-sociální kurz 6. tříd proběhl již tradičně v rekreačním zařízení Revika ve Vizovicích ve dnech 18. – 20. září 2023.  Počasí nám... [...]

Zavítali k nám draciŽe je podzim za dveřmi, jsme pocítili u nás na škole, když nás jedno ráno přivítali papíroví draci. Na podzimní atmosféře se podíleli naši nejmladší žáci.

[...]

První školní denV pondělí 4. září 2023 začal nový školní rok 2023/2024. Pro 47 prvňáčků, kteří přišli do naší školy, to byl významný den.

[...]

Jak bylo o prázdninách?V době hlavních prázdnin od 10. 7. do 14. 7. 2023 se uskutečnil letní tábor pro žáky školní družiny a školního klubu. Náplní programu byly pohádkové... [...]

Pozvánka k zahájení šk. roku 2023/2024 v prvních třídáchSrdečně zveme rodiče našich prvňáčků na slavnostní zahájení šk. roku 2023/2024, a tím i školní docházky dětí  v prvních třídách, které se uskuteční v pondělí 4. 9. 2023... [...]

Organizace prvního zářijového týdne školní docházkyVážení rodiče, milí žáci,

ve pondělí 4. září začíná období školní docházky ve školním roce 2023/2024. Připravili jsme pro Vás přehled organizace prvních školních dnů.

pondělí... [...]

Stanovení výše úplaty za ŠD a ŠK od 1. září 2023Vážení rodiče, od 1. září 2023 dojde k navýšení platby za školní družinu na 200,- Kč měsíčně a platby za školní klub na 400,- Kč za pololetí. Více... [...]

Rozloučení s deváťákyPodívejte se do fotogalerie na fotografie ze Slavnostního vyřazení žáků 9. ročníku na Starém pivovaře v červnu 2023.

[ngg src="galleries" ids="1527" display="basic_thumbnail" images_per_page="3"]

 

... [...]

Provoz kanceláře během prázdninProvoz v kanceláři školy/podatelně bude z důvodu čerpání řádné dovolené během prázdnin upraven takto:

Ve dnech 10. 7. - 31. 7. 2023 a 14. 8. - 31. 8. 2023:

pondělí ... [...]

Objevovali jsme kouzlo starých časůV úterý 27. 6. 2023 se děti z III. A a V. A třídy vydaly poznat tradiční hanáckou lidovou kulturu. Navštívili jsme areál Muzea v přírodě v Rymicích, který je... [...]

Slavnostní ocenění žáků 1. až 8. ročníkuSlavnostní ocenění žáků 1. až 8. ročníku se uskutečnilo ve čtvrtek 22. 6. 2023. 

[ngg src="galleries" ids="1520" display="basic_thumbnail" images_per_page="3"] ... [...]

Školní výlet VII. A: Na cestě k nezapomenutelnému dobrodružstvíV úterý 13. června se žáci VII. A vydali na školní výlet do krajského města Zlína. Po příjezdu je čekalo jedno z nejvýznamnějších míst města –... [...]

„Ze starých časů“ v matematiceLoupežníci zakopali poklad 2 sáhy hluboko. Kolik je to vlastně metrů? Kolik kroků musel udělat Dlouhý ve svých sedmimílových botách na hrad Veveří? Kolik žejdlíků se... [...]

VIII. A se dozvídá, jak se začít profesně orientovatV Informačním a poradenském centru Úřadu práce Kroměříž se žáci VIII.A seznámili s postupem, jak se zamýšlet nad volbou svého budoucího povolání. Během návštěvy měli možnost... [...]

Školní výlet VIII. APrincip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost je název expozice, která se stala cílem školního výletu třídy VIII. A v předposledním předprázdninovém úterý. Návštěvu expozice, která ilustrovala,... [...]

Naše pouť na poutní místo a ještě kousek dálPo velkém rozhodování, kam na letošní malý třídní výlet, jsme se vydali vlakem do Zašové, obce v Beskydech, kterou proslavila ochránkyně Valachů, Panna Marie Zašovská a... [...]

Turnaj „O Hanácké koláč“Dne 20. června 2023 proběhl tradiční turnaj ve vybíjené. Naše škola měla ve hře dva týmy složený z žáků 3. a 4. ročníku.  I přes velmi... [...]

Pozdrav z výletuV pátek 16. 6. 2023 se VI. A vydala na výlet s velkým předstihem. Museli jsme se totiž dostat do linkového autobusu do Počenic. Právě tam se konal... [...]

Preventivní akce: 5 věcí, které by tvoji přátelé měli vědět o drogáchVe středu 14. 6. 2023 se žáci 2. stupně zúčastnili preventivní akce organizace Řekni ne drogám – řekni ano životu. Jak už název organizace vypovídá, drogy... [...]

Školní výlet na MacochuV pondělí 12. června 2023 se žáci VI. B a VII. B vydali společně na výlet do Moravského krasu. Nejprve načerpali nové znalosti v Domě přírody.... [...]

Návštěva v MŠ ŠtěchoviceDne 12. června 2023 žáci V. A navštívili MŠ Štěchovice. Děti z MŠ Štěchovice zazpívaly školákům krásné písničky a zarecitovaly básničky. Každý si odnesl vlastnoručně vyrobený... [...]

Školní výlet 1. a 2. ročníkVe čtvrtek 8. 6. 2023 jely třídy I. A, I. B, II. A a II. B na školní výlet na Ranč v Kostelanech. Měli jsme objednaný... [...]

Mladí cyklisté se na “Kraji„ neztratiliNaši cyklisté úspěšně soutěžili i na krajském kole v Otrokovicích. Na den dětí předvedli své znalosti a dovednosti z teoretické a praktické části, které je dovedly až na... [...]

Zájezd žáků do Anglie 3. 6. – 8. 6. 2023V sobotu 3. 6. vyrazila výprava žáků 8. a 9. ročníků na zájezd do Anglie. Pokud chcete být aktuálně informováni o tom, jak se žákům vede,... [...]

Den dětí ve školní družině1. červen patří dětem a i my ve školní družině na to pamatujeme. Svátek našich dětí jsme se rozhodli oslavit v přírodě, a to v okolí... [...]

No Backpack Day aneb Den bez batohůV pátek 2. 6. 2023 se od rána školou nesla dobrá nálada. Nejen proto, že byl konečně pátek, ale protože zástupci našeho Žákovského parlamentu vyhlásili No... [...]

Deváťáci učili prvňáčky a páťáky v projektu Nová cestaPrvní červnový den 2023 zpestřili prvňáčkům a páťákům v naší škole žáci devátých tříd. Ti se už několik týdnů pod vedením pedagogů připravovali, aby v roli... [...]

eTwinningový projekt úspěšně dokončenJak jsme vás již informovali dříve, žáci V. B navázali v letošním roce... [...]

Deváťáci psali anglickou poeziiVýuka anglického jazyka v IX. A byla v letošním školním roce... [...]

Pojďme si hrát na školu, tentokrát se školní družinouNa konci května jsme se naposledy sešli s předškoláky a jejich rodiči, tentokrát ve školní družině. Budoucí prvňáčci si vyzkoušeli aktivity, kterými se budou bavit při zájmových... [...]

Výsledek z krajského kola Odznaku všestrannosti 2023Do krajského kola, které proběhlo 24. května 2023 na atletickém stadionu Jiskra v Otrokovicích, postoupila pouze ta nejlepší družstva z celého Zlínského kraje. A mezi ty... [...]

Týden škol UNESCO – VÝTVARNÝ HAPPENING 

Výtvarný happening pro děti i dospělé uspořádala ZŠ U Sýpek v Kroměříži v parku před školou v pátek dne 26. 5. 2023. ZŠ U Sýpek je součástí sítě... [...]

Pasování prvňáčkůVe čtvrtek 25. května 2023 se naši prvňáčci účastnili slavnostního pasování na čtenáře v Manském sále kroměřížského zámku. Tato významná akce se konala za velké účasti... [...]

Programy v Knihovně KroměřížskaChodit do knihovny půjčovat si knihy, to nikoho nepřekvapí. Kroměřížská knihovna však nabízí mnohem širší spektrum služeb. Naše třídy 2. stupně využily v druhé polovině května nabídky... [...]

Draci třetíV pátek 19. května se konal 2. ročník poháru škol v závodu dračích lodí na 200 m. Závod se rozdělil na 3 kategorie. Naše posádka byla zařazena do... [...]

Mladí cyklisté opět na stupních vítězůVe středu 17. května se konala tradiční dopravní soutěž Mladý cyklista. Soutěže se zúčastnilo devět základních škol z okresu Kroměříž.  Vzhledem k deštivému počasí se musel... [...]

Pomáháme sbírkou Český den proti rakoviněVe dnech 10. – 12. 5. se členové Žákovského parlamentu stali dobrovolníky pro sbírku Český den proti rakovině. Navštívili všechny třídy a pracovníky naší školy s pokladním... [...]

Projektový den UNESCONapříč školou se během čtvrtečního dopoledne vytvářely zajímavé výstupy týkající se kulturních a přírodních památek ČR zapsaných na seznamu UNESCO. Žáci se seznamovali s historií objektů, vyráběli... [...]

Okresní kolo Odznaku všestrannosti 2023V pátek 12. května 2023 se na atletickém stadionu Slávie v Kroměříži uskutečnilo okresní kolo odznaku všestrannosti pod patronací Českého olympijského výboru. V letošním roce se... [...]

Projektový den UNESCO v 1. třídáchŽáci prvního ročníku si užili projektový den na téma památky Unesco v Květné zahradě, kde si prohlédli, prošli a obdivovali zejména kolonádu, která zůstane i jejich... [...]

Soutěž Mladých zdravotníkůVe středu dne 10. 5. 2023 se žáci V. A, V. B a IX. A zúčastnili Soutěže Mladých zdravotníků (oblastní kolo postupové soutěže pro žáky ZŠ).... [...]

ZŠ U Sýpek zpíváDopoledne s datem 27. dubna 2023 se neslo v duchu pěvecké soutěže. Soutěžící byli rozděleni do tří kategorií. I. kategorii tvořili žáci prvních tříd, II. kategorii... [...]

Oslavili jsme Den ZeměStejně jako každý rok, tak i letos jsme si s dětmi školní družiny a školního klubu připomněli svátek naší planety Země připadající na 22. duben. Za spolupráce... [...]

Krofka 2023Martin Böserle udržel krok s nejlepšími kroměřížskými žáky osmého ročníku a ve fyzikální soutěži Krofka 2023 získal čtvrté místo. Dokázal si poradit s převody jednotek, příklady, grafy i... [...]

Sběr papíruAni aprílové počasí nezkazilo naši dubnovou sběrovou akci. Za vydatné pomoci rodičů, prarodičů, žáků i učitelů se nám podařilo nasbírat 8 867 kg starého papíru. Peníze... [...]

Příběh podzámecké zahradyVe středu 3. 5. se žáci II. A prošli Podzámeckou zahradou a dozvěděli se o ní spoustu historických faktů a zajímavostí. Děti si zahráli na architekty... [...]

Fotogalerie ze třetího dne Pobytu v příroděPobyt v přírodě 3. den.

[...]

Fotogalerie z druhého dne Pobytu v příroděVizovice – Revika 2. den.

[...]

Fotogalerie z prvního dne Pobytu v příroděPo náročné cestě plné zatáček jsme v pořádku dorazili v počtu 97 dětí do střediska REVIKA ve Vizovicích. Hned po ubytování začal náročný výcvik posádky lodě Jennifer Lady.... [...]

Návštěva centra pro sluchově postiženéŽáci VIII. A a VIII. B navštívili Poradenské centrum pro sluchově postižené v Kroměříži, které pomáhá neslyšícím a lidem s nedoslýchavostí získat informace a podporu v každodenním... [...]

Rej čarodějnicStalo se již tradicí, že na konci dubna, tedy ve středu 26. 4. se v naší školní družině a školním klubu, konal Čarodějnický rej. Všechna oddělení... [...]

Biologická olympiádaVe svém pozorování přírody nás jako první zaujmou stromy a teprve později si všímáme všeho ostatního. Letošní Biologická olympiáda se ale zaměřila právě na to ostatní... [...]

Sportovec jaraVenku tu sice občas nevypadá, ale podle kalendáře už tu máme jaro. K jarním dnům patří pobyt venku a různé sportovní aktivity, proto se i naše... [...]

Kroměřížská literaNaše Andrea Spáčilová, žákyně V. B, se umístila na krásném 3. místě v autorské literární soutěži Kroměřížská litera, která byla pořádána Knihovnou Kroměřížska. Andrei se podařilo... [...]

Nástrahy kyberprostoruŽáci VI. A a VI. B se zúčastnili poutavého preventivního programu „Nástrahy kyberprostoru“. Téma více než aktuální v dnešní době sociálních sítí, on-line komunikace a bezprostředního sdílení... [...]

Český den proti rakoviněKaždoročně se naše škola zapojuje do sbírky Český den proti rakovině a bude tomu tak i letos. Dne 10. 5. 2023 vyrazí dobrovolníci z řad zástupců Žákovského... [...]

Když chceš, tak to dokážeš! – program prevence Radka BangyRadek Banga alias Gipsy, je nejen český rapper, zpěvák, herec a skladatel, ale již desátým rokem také svým programem Když chceš, tak to dokážeš!, motivuje mládež... [...]

Lukáš Brož zabodoval v okresním kole matematické soutěže KlokanO tom, že proběhlo školní kolo matematické soutěže Klokan, jsme vás informovali nedávno. Výsledky z celého kroměřížského okresu byly odeslány odborné komisi a ta po jejich... [...]

Zápis do 1. třídyVe dnech 3. 4. - 4. 4. 2023 se uskutečnil zápis dětí do první třídy pro školní rok 2023/2024. Do budoucích dvou prvních tříd jsme celkem zapsali 47... [...]

Zážitkový program „Jeden den knihovníkem“Žáci VI. B si dne 3. 4. 2023 v rámci programu Městské knihovny v Kroměříži na vlastní kůži vyzkoušeli, co obnáší práce v knihovně -  od... [...]

Program proti šikaněCo se škádlívá, to se rádo mívá. Je to vždy takto nebo se ze škádlení může vyvinout něco závažnějšího? Hranici mezi škádlením a šikanou se snažili... [...]

Jaro přišlo k nám I když to za okny vypadá spíše jako v únoru, jaro už je nezadržitelně tady. A již po několikáté ho naše děti školní družiny a školního... [...]

Bezpečná škola – 6. ročník učí 4. ročníkPoslední březnový den byl pro některé naše žáky zpestřený netradiční výukou – proběhl projekt Nová cesta. Tentokrát se v roli vyučujících ocitli žáci 6. tříd, kteří... [...]

V kroužku Zábavné logiky zkoušíme také programovatNaprogramovat robota není nic jednoduchého, a proto jsme se v kroužku Zábavné logiky seznámili se základy programování pomocí malých robotů ve tvaru včelky, Bee-bot. Jedná se o... [...]

Divadlo Zlín 30. 3. 2023Dámský krejčí je název hry George Feydeaua, ale žádný dámský krejčí vlastně ve hře nevystupuje. Je to přesně to samé jako celá komedie - plno zmatků... [...]

Návštěva archivuŽáci šestých ročníků navštívili pracoviště Státního okresního archivu v Kroměříži. Pan archivář je seznámil s fungováním archívu, co vše se v archívu uchovává a vysvětlil jim,... [...]

Klokan přiskákal v březnuI letos se žáci naší školy zapojili do mezinárodní soutěže „Matematický klokan“. V kategoriích „Cvrček“, „Klokánek“, „Benjamín“ a „Kadet“ soutěžili žáci od 2. až po 9. ročník. ... [...]

„Einstein ze Sýpek“Pod tímto názvem proběhla v březnu školní soutěž, kterou jsme oslavili Mezinárodní den matematiky. Každý den ráno, po dobu pěti dnů, se na nástěnce matematiky objevily... [...]

Světový den vodyDne 22. března 2023 jsme ve školní družině a školním klubu oslavili Světový den vody. Program byl nabitý, plný vodních pokusů, úkolů a ukázek. Už víme,... [...]

Svátek poezie – oblastní koloVe čtvrtek 23. března 2023 se v Domě kultury konalo okresní kolo postupové přehlídky jednotlivců. Nejlepší interpreti básní či prózy poměřili své schopnosti a soupeřili o... [...]

Druzí ve vybíjené – okresní koloDne 22. 3. 2023 proběhl turnaj okresního kola ve vybíjené pro první stupeň základních škol. Turnaj pořádala ZŠ Slovan Kroměříž a zúčastnilo se 12 škol. Tento... [...]

Školička – Připravujeme se na zápisV úterý 21. 3. 2023 se konala již čtvrtá školička pro předškoláky. Tentokrát pod názvem Připravujeme se na zápis. Děti si mohly ověřit, zda umí vše,... [...]

Den otevřených dveříJako každý rok, i letos proběhl na naší škole Den otevřených dveří. Na děti i rodiče čekala řada stanovišť, na kterých si mohly vyzkoušet své pohybové... [...]

Odpoledne s kytarouLibé zvuky kytary se nesly chodbami naší školy jedno březnové odpoledne, kdy děti školní družiny poctil svou návštěvou hudebník a kytarista Marek Soldán. Nejen že jsme... [...]

Rande s knihou naslepoDalší aktivitou podporující čtenářství v měsíci březnu – měsíci čtenářů, bylo „Rande naslepo s knihou“. Žáci si vybrali svého partnera (knihu) k seznámení na základě prvního dojmu –... [...]

Oslavili jsme Evropský den mozkuVe školní družině a ve školním klubu jsme si s dětmi připomněli Evropský den mozku, který připadá na 11. březen. Celý týden jsme se věnovali plnění... [...]

Výtvarný ZlínVýtvarná exkurze do Zlína byla určená pro žáky, kteří se zajímají o výtvarnou výchovu, výtvarné umění nebo film. V Muzeu jihovýchodní Moravy v Baťově institutu si žáci 8.... [...]

Pozvánka na přednášku 

 

... [...]

Knižní veletrhV rámci března – měsíce knihy, proběhl v pátek 10. 3. ve třídách VI. A a VI. B „Knižní veletrh“. Žáci zde měli skvělou příležitost představit svým spolužákům... [...]

KROFKA – fyzikální soutěžUž v šestém ročníku se žáci seznamují s tajemstvím jedné z přírodních věd, fyziky, a s každým rokem školní docházky jim přibývá stále více poznatků a zkušeností. A tak... [...]

Karneval ŠD a ŠKJak tomu bývá zvykem, v měsíci únor pořádá ŠD a ŠK karneval. Nebylo tomu jinak, ani letos. Ve středu 22. 2. 2023 se školní tělocvična na... [...]

Král čtenářů v I. BV březnu - měsíci knihy - k nám do I. B zavítala maminka našeho žáčka, paní Linda Lendelová, aby se na chvíli stala čtenářským králem naší... [...]

První návštěva v knihovněChladným a slunečným dopolednem se poslední únorový den vypravili žáci prvních tříd do kroměřížské knihovny. V místech, kde na své čtenáře čekají tisíce knih, děti přivítaly milé... [...]

Mezinárodní den mateřského jazykaTento významný den připadá každoročně na 21. února. Ale žáci VIII. A se neomezili pouze na tento den, nýbrž v rámci českého jazyka a literatury si... [...]

Král čtenářů v I. AV pondělí 27. února jsme mohli být opět díky aktivitě Král čtenářů ve společnosti paní Martiny Rožňákové, maminky Kristiána. Ta k nám přišla předčítat z knihy Človíčkova dobrodružství od... [...]

Svátek poezie – školní kolo recitační soutěžeDne 24. 2. 2023 se vybraní recitátoři setkali v prostorách pavilonu prvního stupně k příležitosti konání školního kola recitační soutěže. V pěti kategoriích soutěžilo 48 žáků, kteří postoupili z třídních... [...]

Biologická olympiádaTématem letošního ročníku Biologické olympiády je Bezlesí. Ve dvou kategoriích školního kola si nabyté vědomosti z této oblasti mezi sebou poměřilo 21 žáků. Postupně hledali odpovědi... [...]

Konverzační soutěž AjV první polovině února 2023 proběhlo školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce, které se zúčastnilo 16 žáků II.... [...]

Cvičení s předškolákyV úterý 21. 2. 2023 se uskutečnila další ze série akcí pro budoucí školáky s názvem POJĎME SI HRÁT NA ŠKOLU. Náplní třetího setkání bylo společné cvičení, při... [...]

Soutěž v programování a postup do krajského kolaDne 21. 2. 2023 se konalo okresní kolo soutěže v programování. V kategorii starších žáků nás reprezentovali žáci 6., 8. a 9. ročníku: David Koutňák, Jakub... [...]

Trénink s olympionikyAno, opravdu, na naši školu zavítali olympijské a světové osobnosti sportu, Šárka KAŠPÁRKOVÁ, bronzová medailistka z olympijských her v Atlantě a mistryně světa a Adriana GERŠI,... [...]

Piškvorkový turnajPro jednoho odpočinková, pro druhého nervy drásající. Řeč je o strategické hře piškvorky, ve které se utkali žáci školních družin a školního klubu. Byl to dlouhý... [...]

Luštěniny v hlavní roliSvětový den luštěnin, který slavíme 10. 2., některým účastníkům školní družiny pěkně popletl hlavu. Nešlo o žádné luštění křížovek nebo řešení hlavolamů, ale povídání o plodinách... [...]

Preventivní program v VIII. ADne 1. 2. 2023 proběhl ve třídě VIII. A preventivní program zaměřený na prevenci užívání drog a drogové závislosti. Žáci se nejdříve zábavnou formou převtělovali do... [...]

Preventivní program Petřin příběh v VIII. B a IX. APreventivní programy zaměřené na prevenci užívání drog proběhly v obou třídách v prvních únorových dnech. Po počátečních aktivitách, uvolňovací ledolamce a seznámení v kruhu, děti začaly... [...]

Závěr lyžákuDnešní den jsme si opět užii na sluníčku a večer jsme společně zhodnotili krásný pobyt na Sachově studánce. 

[...]

Na horách….Na horách, na horách, vzduch je príma a to klíma, na horách… Ve sněhu je jako v peřinách!

[...]

Sachova studánka aktuálněMrazivé počasí nás v zapálení pro lyžování neodradilo, prožili jsme další nádherný den.

[...]

Kroužek Veselá vědaNa naší základní škole každý čtvrtek od 14 do 15 hodin probíhá kroužek Veselé vědy pro děti 1.-5. ročníku. Děti formou hry, zábavy a pokusů získají dovednosti v... [...]

Druhý den na lyžákuJak jsme si dnešní den parádně užili, můžete vidět ve fotogalerii:

[...]

Odjeli jsme na lyžákTřídy VII. A a VII. B vyrazily v neděli 5. 2. 2023 na lyžák na Horní Bečvu - ski Sachova studánka. Přivítala nás nádherná zimní krajina.... [...]

Na vztazích nám záležíV průběhu prvního pololetí probíhaly hodiny se školní psycholožkou zaměřené na posílení příznivého klimatu v třídních kolektivech. V některých třídách si děti zkusily i vyplnit dotazník zaměřený na... [...]

Předávání vysvědčení v prvních třídáchV obou našich prvních třídách proběhlo předávání prvního vysvědčení žákům slavnostně ve společnosti rodičů. Ve třídách jsme  rodičům ukázali  pár školních aktivit z výuky, vysvědčení bylo... [...]

Sněhulákový denCelý týden se ve školní družině a školním klubu nesl ve sněhulákovém duchu. Počasí nás jeden den obdarovalo sněhem, což jsme s radostí využili ke stavbě sněhuláků.... [...]

3D kino ve školeDne 31.1.2023 se mohli naši žáci mimo vysvědčení těšit i na promítání v 3D kině. Pro žáky bylo připraveno několik filmů, ze kterých vyhráli DINOSAUŘI - 3D... [...]

Praxe studentek VOŠPS a SPgŠ KroměřížV měsíci září byla zahájena ve ŠD odborná praxe studentek VOŠPS a SPgŠ Kroměříž. Studentky zde čerpaly zkušenosti po odborné stránce v praxi. Pro žáky si... [...]

Zase já? Preventivní program pro žáky VII. BProgram připravený formou divadla fórum, který umožnil žákům stát se přímými aktéry příběhu a změnit chování kluka jménem Jirka, aby se děj odvíjel k pozitivnějšímu konci…Takový program... [...]

Veselé počítání s předškolákyV úterý 24. ledna se konalo další setkání předškolních dětí v prostorách školy. Tradiční Školička s názvem Veselé počítání byla tentokrát zaměřena na osvojování předmatematických dovedností.... [...]

Preventivní program ve 4. ročníkuVe dnech 11. 1. a 18. 1. 2023 jsme ve čtvrtých ročnících přivítali lektory ze Sdružení D v Olomouci. Dětem představili program „Kryštofe, neblbni a slez... [...]

Preventivní program III. BLektoři ze Sdružení D z Olomouce nám zpříjemnili čtvrteční dopoledne s datem 19. ledna 2023. Program zaměřený na rozvoj osobnosti, komunikaci, sociální a emoční inteligenci se pyšnil názvem... [...]

Zimní sportiádaNa pár chvil se naše děti školní družiny staly sportovci. A jelikož je zima na samotném vrcholu, jednalo se o sporty zimní. Nejprve se seznámily s... [...]

Bruslení na Hanáckém náměstíDne 18.1.2023 se žáci 7. ročníku v rámci tělesné výchovy vypravili na Hanácké náměstí, aby vyzkoušeli zdejší umělé kluziště. Někteří si přinesli vlastní vybavení, někteří si... [...]

Preventivní program II. A a II. B – MéďovéVe středu 18. 1. 2023 proběhl ve II. A a II. B preventivní program organizace Sdružení D Olomouc s názvem Méďové. Šlo o strukturovaný dramatický program... [...]

Preventivní program ,,Hustej net”Digitální technologie a internetový svět se staly samozřejmou součástí životů našich dětí. Vědí však všichni, jaká jsou pravidla bezpečného využívání internetu? Jaká rizika mohou hrozit na... [...]

Máme své krále PuzzliádyDílek k dílku dáme, hotovo hned máme. Pod tímto heslem jsme ve školní družině a ve školním klubu odstartovali lednovou soutěž o titul „Král puzzliády“. Úkolem... [...]

Návštěva divadla ve ZlíněVe čtvrtek 12. ledna 2023 jsme se v tomto školním roce s žáky druhého stupně opět vypravili do Městského divadla ve Zlíně. Tentokrát jsme zhlédli nové moderní... [...]

Hodiny s panem Tydýtem a ostatními plyšovými hračkami v I. A i v I. BDalší neobvyklý den ve čtvrtekl 12. 1. 2023 mohly prožít děti v I. A tentokrát proto, že i do jejich třídy zavítali skvělí lektoři ze Sdružení... [...]

Preventivní program ve III. AV úterý 10. ledna 2023 jsme ve třídě přivítali lektory ze Sdružení D v Olomouci. Přijeli za dětmi s programem „Nej“ třída na škole, který byl... [...]

Devět životů Arnošta LustigaV pátek 6. ledna 2023 žáci 8. a 9. ročníku zhlédli v kině Nadsklepí dokumentární film Arnošt Lustig - devět životů. Jak název napovídá, snímek, který natočil režisér... [...]

Vánoční program v Muzeu KroměřížskaPředvánoční čas je v plném proudu nejen u nás ve škole, ale i v Muzeu Kroměřížska. Bohatý edukativní program s vánoční tematikou, jenž byl pro naše žáky přichystán,... [...]

Divadélko pro školyPo několikaleté přestávce jsme v úterý 20. prosince 2022 ve škole znovu přivítali dvojici herců z Divadélka pro školy z Hradce Králové. Pro nejmladší žáky bylo připraveno kombinované loutkoherecké... [...]

Vánoční jarmark a vystoupení školy na Velkém náměstíK vánoční atmosféře města Kroměříže přispěly i děti naší školy. Na Velkém náměstí za podpory svých nejbližších vystoupili žáci s pásmem vánočních básniček, koled, písniček a... [...]

Ukaž, co umíš!To je název soutěže, kterou uspořádala SŠ - COPT Kroměříž. 12. a 13. prosince 2022 se sešli žáci 7. - 9. ročníku základních škol, aby změřili... [...]

Mezinárodní den horMezinárodní den hor patří k relativně mladým svátkům, jako významný den jej vyhlásilo OSN k 11. prosinci teprve v roce 2003. Jeho smyslem je podpora trvale... [...]

Vánoční jarmark s besídkou se vydařilZahájení letošního vánočního jarmarku se tradičně konalo v parku před školou. Na jarmarku v prostorách školy si mohli rodiče a návštěvníci  nakoupit drobné vánoční dekorace a... [...]

Robotický projektový denV pátek 16. 12. proběhl v IX. A robotický den. V rámci rozvoje digitální gramotnosti škola pořídila stavebnice LEGO Mindstorms. Z těchto stavebnic žáci sestavili roboty a tyto roboty... [...]

Poděkování za sbírku Vánoční hvězdaVánoční hvězda se stala symbolem nejkrásnějších svátků v roce. Má přinášet lásku a klid do rodiny. Pro hematologicky a onkologicky nemocné děti z Fakultní nemocnice Olomouc... [...]

Národní kulturní památka – Proboštův betlémV předvánočním čase jsme se rozhodli ve výtvarné výchově se žáky VII. B vyrobit vlastní třídní betlém. Inspirací nám byl Třebechovický betlém, který je synonymně označován... [...]

Svatební den v VI. BŽáci VI. B zakončili celý školní týden velmi netradičně. Po pečlivých přípravách v pátek 9. 12. 2022 nastal den D – zkoušeli jsme si totiž svatbu nanečisto.... [...]

Čertovská chemieV rámci společného projektu kroměřížských škol Škola pro všechny, věda hrou se 7. 12. 2022 konala v ZŠ Zachar soutěž pod názvem Čertovská chemie. Markéta Jelínková, Anna... [...]

Mikulášská nadílkaJe úterý ráno 6. prosince a v naší škole panuje zvláštní atmosféra. Přijdou? Nepřijdou? Přišli. I v letošním roce navštívil se svou družinou Mikuláš všechny třídy 1. stupně,... [...]

Bezpečně na ulici i v kyberprostoruV úterý 29. 11. 2022 a ve středu 30. 11. 2022 naší školu navštívila nprap. Ing. Barbora Balášová. Formou besed, které se uskutečnily v osmých, druhých... [...]

Nová cesta – 7. ročník učí 3. ročníkJako každý rok, i letos si naši žáci připravili pro své mladší spolužáky prezentace v rámci projektu „Nová cesta“. Úkolem sedmáků bylo zpracovat projekty na tato... [...]

Mezinárodní den lidí s postiženímSvětová organizace UNESCO vyhlásila 3. prosinec jako Mezinárodní den lidí s postižením. Při této příležitosti se žáci VII. A prostřednictvím sledování krátkého dokumentu ze života lidí... [...]

PexesiádaJako každý rok pořádala školní družina Sedmikráska a školní klub Rozmarýn soutěž v pexesu, kde hledala krále či královny, které dokáží vyhrát nad ostatními. Souboj to... [...]

Výprava za divadlem do ZlínaVe čtvrtek 24. 11. 2022 jsme se v odpoledních hodinách poprvé v tomto školním roce vypravili do Městského divadla ve Zlíně. Po dvou letech jsme tak... [...]

Svatba nanečistoPro žáky VI. A začalo pondělní ráno 21. 11. 2022 zcela neobvykle. Učebna se postupně měnila na obřadní síň a připravovala se honosná tabule. I přesto... [...]

Putování školou s předškolákyV úterý 22. 11. 2022 jsme v naší škole přivítali budoucí prvňáčky a jejich rodiče na první ze série návštěv s názvem „POJĎME SI HRÁT NA... [...]

Informace k přijímacím zkouškám na SŠ a víceletá gymnáziaUchazeč o vzdělávání v oboru s maturitní zkouškou může pro 1. kolo přijímacího řízení podat přihlášku ke vzdělávání až na dvě střední školy nebo na dva maturitní obory v... [...]

Král čtenářů s Deníkem kocoura ModroočkaČtenářský král nám ve svatomartinský den do třídy zavál nejen písničku o vločkách a povídání o bílém koni, ale donesl s sebou také kouzelnou atmosféru, tajemný... [...]

Král čtenářů a Kouzelný jednorožec v první tříděViděli jste někdy jednorožce? Společně s Králem čtenářů jich do naší třídy vběhlo tolik, že jsme nevěděli, kterého si dříve prohlédnout. Společně s nimi jsme se... [...]

Den spadaného listíPodzim je v plném proudu, stromy jsou už téměř bez listů a my s dětmi školní družiny a školního klubu jsme využili počasí a vyrazili do přírody. Nejen... [...]

Pokračování mezinárodní spolupráceS žáky V. B pokračujeme v eTwinningovém projektu – Two Mascots Travelling Round Europe. V uplynulém období jsme měli vytvořit projektové logo. Zajímavých návrhů se sešlo... [...]

Soutěžní výstava o nejhezčí dýňové strašidýlkoV prvním listopadovém týdnu proběhla na školním dvoře výstava dýňových strašidýlek. K vidění byly dýně všech tvarů a velikostí, barevné i netradiční. Žáci pak měli velice... [...]

ČEPS Cup – okresní turnaj ve florbaluDne 11. listopadu proběhlo okresní kolo ve florbalu – ČEPS Cup. Turnaj byl určen pro I. stupeň ZŠ okresu Kroměříž. Hrálo se systémem “každý s každým“... [...]

Hurá za zvířátkyLetošní ročník vědomostní soutěže Hurá za zvířátky byl věnován rybám, protože rok 2022 je Mezinárodním rokem rybolovu a akvakultury. Kvízové otázky se týkaly stavby těla a... [...]

Den evropských jazykůŘíká se, kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem. V dnešní globální době to jistě platí dvojnásob, ale kromě povinné výuky cizích jazyků přispívá k celkovému jazykovému... [...]

Oznámení o vyhlášení ředitelského volnaZ organizačních a technických důvodů vyhlašuje ředitelka školy v souladu s § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání... [...]

Výstava na stromechVýstava na stromech je celorepublikový výstavový happening na podporu důstojné práce. Akce se konala 1. – 8. října na Pionýrské louce v Kroměříži. Výstava byla velmi zajímavá, ale... [...]

Školní kolo PythagoriádyKoncem října proběhlo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. Zúčastnilo se ho 42 žáků z 6. – 9. ročníku. Soutěžící, kteří získali minimálně 9 bodů z 15,... [...]

Král čtenářů v I. A pokračujeV pátek 4. 11. jsme mezi sebou přivítali další vzácnou návštěvu. Na cestě Písmenkovou zemí nás přišla tentokrát podpořit maminka Kristiánka, paní  Martina Rožňáková. Po slavnostním... [...]

Nová cesta s VIII. BNová cesta se jmenuje projekt, který vymýšlejí i prezentují žáci druhého stupně pro děti z prvního stupně. Každý rok přináší jiná témata.

Letos naše třída VIII. B, rozdělená na čtyři... [...]

Nová cesta s VIII. AŽáci VIII. A si připravili pro žáky II. B prezentace a aktivity zaměřené na bezpečí. V úterý 25. 10. 2022.  byla čtrnáctidenní příprava projektu Nová cesta ve školním... [...]

Sherlock Holmes v Městském divadle ZlínVe čtvrtek 3. 11. 2022 se po více než dvou letech uskutečnil zájezd na podvečerní představení do zlínského divadla. Se zájemci ze 7. – 9. ročníku... [...]

Deváťáci na úřadu práceNašim deváťákům se pomalu blíží chvíle, kdy budou vyplňovat přihlášky na střední školu. Někteří již mají o svém směřování docela jasno, jiní zatím sbírají informace a... [...]

Přírodovědný klokan: Přeskočit, nebo vyřešit?Podle názvu soutěže nejspíš přeskočit. Přesto se ale žáci snažili vyřešit a potom vybrat správnou odpověď na 24 otázek této celonárodní soutěže. Školní kolo proběhlo v... [...]

Podzimní dýňohraníNež se děti rozběhly vstříc podzimním prázdninám, strávily odpoledne ve školní družině nad dlabáním a zdobením dýní. Tato činnost se rok od roku stává již součástí... [...]

Výstava jablekU příležitosti Mezinárodního dne původních odrůd jablek a dne stromů jsme uspořádali výstavu jablek. Ve dnech 20. – 24. 10. 2022 se nám v přírodopisné učebně... [...]

Halloween v hodině angličtiny I. BJak se vám chtělo po prázdninách do školy? Prvňáčkům dobře! Těšili se, jak v hodině angličtiny obléknou halloweenské kostýmy a ochutnají halloweenské pochutiny. Ač tento svátek není... [...]

Nehmotné kulturní dědictví UNESCO – svátek Dia de los MuertosV rámci výtvarné výchovy se žáci 7. ročníků seznámili s mexickým uměním a významným mexickým svátkem „Dia de los Muertos“, který je zapsán na seznamu kulturních... [...]

Od Halloweenu po „Dušičky“Nový týden po podzimních prázdninách se, ve druhé B třídě, nesl v duchu halloweenských a dušičkových tradic. Žáci se dozvěděli plno zajímavostí o těchto svátcích, které se... [...]

Předškoláci ve školeJak to chodí za branami naší základní školy, se mohly ve středu 19. 10. 2022 přesvědčit děti mateřských škol Kollárova a z Postoupek. Měly možnost si... [...]

European Postcard Exchange – projekt k Evropskému dni jazyků 2022Evropský den jazyků se na základě prohlášení Rady Evropy připomíná 26. září. Jeho cílem je propagovat jazykovou rozmanitost a studium jazyků. Do projektu se již tradičně... [...]

Sběr kaštanůPodzim již vládne pestrou paletou teplých barev a k zemi se snášejí také plody stromů. Všichni, kteří vyrazili do přírody, byli překvapeni letošní velikostí jírovcových „hnědásků“.... [...]

eTwinning v V. BNaše škola se již několik let zapojuje do mezinárodních projektů v platformě eTwinning. Učitelé a žáci z různých evropských zemí mohou jejím prostřednictvím vzájemně komunikovat, spolupracovat,... [...]

Návštěva MŠ ŠtěchoviceDne 4. října 2022 navštívily naší školní družinu děti z MŠ Štěchovice. Nejprve si prohlédly naši školu – tělocvičnu, hřiště a také nahlédly do jedné ze tříd.... [...]

Návštěva MŠ LutopecnyV úterý 27. 9. 2022 k nám do školy zavítala MŠ Lutopecny, společně se svými předškoláky. V den jejich návštěvy se venku projevil typický podzim, ale... [...]

KOZEL CUP 2022 – starší žáciDne 12. října 2022 se opět konal turnaj ve florbale, tentokrát pro žáky druhého stupně základních škol a víceletého gymnázia. Bohužel naši starší florbalisté nenavázali na... [...]

Veletrh práce a vzděláváníVe čtvrtek 6. října 2022 se žáci osmého a devátého ročníku již tradičně zúčastnili Veletrhu práce a vzdělávání v Domě kultury Kroměříž. V doprovodu svých třídních učitelů prozkoumali... [...]

E-shop školního oblečení opět spuštěn do 31. 10. 2022Krásný den všem,

již vloni si naše škola nechala vytvořit vlastní volnočasovou školní kolekci oblečení, jejíž náhled vidíte níže, a kterou je možné si aktuálně pořídit na našem e-shopu... [...]

Kozel Cup 2022Dne 5. října proběhl turnaj ve florbale – Kozel Cup. Zúčastnily se všechny kroměřížské školy I. stupně. Pořadatelé rozdělili týmy do dvou skupin. Ve skupině se... [...]

Sběr papíru na jedničku!Poslední pondělí a úterý v měsíci září proběhl na školním dvoře tradiční sběr starého papíru. Za výrazné podpory rodičů, prarodičů a učitelů se žákům podařilo nasbírat 8 884... [...]

Soutěž o nejhezčího papírového drakaPříjemnou podzimní atmosféru nám v prostoru školy vytvořili žáci, kteří se v měsíci ZÁŘÍ zúčastnili soutěže „O nejhezčího papírového draka“, kterou každoročně pořádá ŠD a ŠK. Fantazie dětí... [...]

Král čtenářů v I. AV první třídě právě procházíme písmenkovou zemí, abychom až se naučíme číst, mohli vstoupit do země pohádek a příběhů. Písmenková země má své kouzlo a procházíme... [...]

Evropský týden mobilityVe středu dne 21. 9. 2022 se žáci V. B zúčastnili vzdělávací akce při příležitosti tzv. Evropského týdne mobility. Akce se uskutečnila na Dětském dopravním hřišti... [...]

Beseda se spisovatelkou Ivonou BřezinovouVe čtvrtek 22. září 2022 navštívili žáci III. A a III. B třídy Knihovnu Kroměřížska. Čekala tam na ně beseda s paní Ivonou Březinovou, která je... [...]

Osobnostně-sociální kurz žáků 6. ročníkuVe středu 14. 9. 2022 se žáci z VI. A a VI. B vypravili na již tradiční Osobnostně-sociální kurz, který je určen pro 6. ročníky. Ráno... [...]

Slavnostní zahájení šk. roku 2022/2023 v prvních třídáchV tomto školním roce usedne v naší škole do lavic 44 prvňáčků. Dne 1. září 2022 je ve škole slavnostně přivítali zástupci školy a zástupce Města... [...]

Pozvánka k zahájení šk. roku 2022/2023 v prvních třídáchSrdečně zveme rodiče našich prvňáčků na slavnostní zahájení šk. roku 2022/2023, a tím i školní docházky dětí  v prvních třídách, které se uskuteční ve čtvrtek 1. 9. 2022... [...]

Zahájení a organizace výuky od 1. 9. 2022


Vážení rodiče, milí žáci,

ve čtvrtek 1. září začíná období školní docházky ve školním roce 2022/2023. Připravili jsme pro vás přehled organizace prvních školních dnů.

Všem našim žákům... [...]

Hmyzí domečkyV učivu přírodopisu v 6. ročníku jsme se velmi podrobně věnovali tématu hmyz. Nejdříve jsme vyhledávali informace na internetu a z literatury. Následně jsme při skupinových referátech a prezentacích... [...]

Kdo se bojí, nesmí na prázdniny!Tak zněl název desetiboje, který absolvovali žáci druhého stupně letošní předposlední školní den. Desetiboj startoval na Pionýrské louce a jeho netradiční disciplíny byly rozmístěny v krásných... [...]

Slavnostní ocenění žákůV úterý dne 28. 6. 2022 se v tělocvičně školy uskutečnilo slavnostní Ocenění žáků školního roku 2021/2022. Atmosféru této školní akce si můžete připomenout prohlédnutím přiložené... [...]

Rozloučení s deváťákyVšechno má svůj začátek i konec. A k tomu se přiblížili i žáci IX. A a IX. B. Středeční odpoledne patřilo pro ně mezi ty nejsvátečnější.... [...]

Dopoledne na BarbořiněV úterý 21. 6. 2022 se žáci 3., 5. a 9. ročníku zúčastnili akce BARBOŘINA PRO DSŇÁKY – PŘÍPRAVA NA PRÁZDNINY. Akci organizovalo město Kroměříž. Děti... [...]

Po zelené na BrdoLetošní školní výlet si třída VII. A prožila formou turistického výšlapu z Roštína na rozhlednu Brdo. Počasí nám celkem přálo a ve stínu stromů lesa nám... [...]

ŠikulínV netradičních disciplínách soutěžili žáci školní družiny a školního klubu, kde prokazovali svou zručnost, obratnost, odhad a rychlost. Zasloužený titul Šikulín 2022 si za I. oddělení... [...]

Exkurze BrnoVidět, prohlédnout si, dozvědět se, vyzkoušet si, prožít, to jsou možnosti, které nabídl dětem výlet do Brna. V úterý 21. června 2022 se zúčastnili žáci VII.... [...]

Pobyt v přírodě – páťáciV pondělí 13. 6. 2022 se děti z V. A a V. B třídy společně vydaly užít několik společných dní mimo školu. Na pobyt jsme vyrazili... [...]

Školní výlet – projekt žáků 7. ročníkuŽáci VII. A a VII. B si v rámci finanční gramotnosti sami vyzkoušeli v hodinách matematiky naplánovat svůj školní výlet. Podle zadaných pokynů se mělo jednat... [...]

Výlet za poznáním„Nevěř tomu, čemu nerozumíš, ale nezavrhuj, cos neprozkoumal.“ - slova Karla Čapka do posledního písmenka potvrzují, že teorii nejlépe pochopíme v praxi. A proto se poslední květnový den... [...]

Výlet 1. a 2. ročníkuVe středu 8. 6. jely první a druhé třídy na školní výlet do Zooparku a Dinoparku ve Vyškově. Výlet se vydařil. Počasí nám přálo. Děti si... [...]

Proč jsme si podobní?V pondělí 6. 6. 2022 se žáci osmé třídy zúčastnili zajímavé besedy. Pracovníci Mendelova muzea v Brně je seznámili s životem Johana Gregora Mendela, od jehož narození uplynulo 200... [...]

Ze světa hmyzuPo celý život se setkáváme s mnoha drobnými živočichy, které neumíme správně určit. Abychom mohli některé lépe poznat, bylo pro šesťáky připravené projektové dopoledne o hmyzu. Dověděli... [...]

Projekt Nová cesta – deváťáci učili mladší spolužákyŽáci devátých ročníků  učili v pátek 3. 6. 2022 žáky pátých tříd v rámci projektu Nová cesta, jak poskytnout první pomoc  během výletů, cestování, pobytu u... [...]

Mladí cyklisté třetí na krajiTradiční dopravní soutěž „Mladý cyklista“ proběhla ve Zlíně-Malenovicích. Krajského kola se zúčastnili vítězové všech okresů. Naši žáci I. stupně reprezentovali ten kroměřížský.  Po příjezdu na dopravní... [...]

Školička pro předškolákyV úterý 31. 5. 2022 proběhla na naší škole schůzka rodičů budoucích prvňáčků v doprovodu dětí. Pro naše nastávající školáčky byl připraven hodinový program ve formě... [...]

Na skok zpět do školkyŽáci třídy IV. A s radostí přijali pozvánku od paní učitelek a dětí z MŠ Štěchovice k návštěvě školky v rámci Mezinárodního dne dětí. Děti z... [...]

Hřiště plné žonglérůMezinárodní den dětí naši žáci školní družiny a školního klubu oslavili s panem Jiřím Sadilou, který na naši školu zavítal již potřetí. Na úvod byli žáci... [...]

Zápis ukrajnských dětí do 1. třídy od šk. roku 2022/2023Podrobné informace o konání zvláštního zápisu a pokyny pro zákonné zástupce dětí z Ukrajiny v češtině i v ukrajinštině naleznete zde: 

Informace k zápisu ukrajinských dětí do 1.... [...]

Obrovský úspěch dračích lodíZávody dračích lodí bývají divácky velmi zajímavou podívanou. V pátek 27. 5. 2022 se pod záštitou města Kroměříž a spolku Kotva Kvasice uskutečnilo krajské kolo školního... [...]

Poslední exkurze do výrobních podnikůVe čtvrtek 26. 5. 2022 žáci 8. ročníku uzavřeli sérii exkurzí návštěvou nedalekého podniku TOS Hulín, kde se vyrábí velké obráběcí stroje, které se vyváží do... [...]

Krajské kolo OVOV 2022Do letošního krajského kola Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů 2022 postoupili z naší školy dva žáci, Šimon Šebestík a Hanka Vondrušková. Žáci soutěžili v šesti disciplínách: běh... [...]

Biologie nás bavíPřírodopis je předmět, kterému se někteří žáci intenzivně věnují nejen v rámci školního vyučování, ale i ve volných chvílích mimo školu nebo doma s rodinou. Své osvojené znalosti... [...]

V Praze bylo blaze!Dne 20. května 2022 jsme vyjeli na exkurzi do naší stověžaté Prahy. Sraz byl o půl šesté ráno na vlakovém nádraží v Kroměříži. Všichni jsme byli rozespalí,... [...]

Týden škol UNESCORáno 24. 5. 2022 se k nám do školy sjely děti z MŠ Zlobice, MŠ Lutopecny, MŠ a ZŠ Rataje a MŠ Štěchovice. Ihned u vstupu... [...]

Projekt EDULABVe středu 25. 5. navštívili žáci 8. ročníku prezentaci projektu EDULAB – edukační laboratoř. Jedná se o projekt zaměřený na robotizaci a moderní technologie ve výrobě.... [...]

Virtuální prohlídka školyVážení rodiče a vážení zájemci o vzdělávání dětí v naší škole,

připravili jsme pro vás virtuální prohlídku školy, kterou naleznete zde:

Virtuální prohlídka školy

Více o systému vzdělávání v naší... [...]